Přejít na obsah


Fotka

Pozdrav a nabídka "služeb"

film scan svitek praha

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 listopad 2016 - 17:07:17

Zdravím,

jsem na foru nový ale fotím již delší dobu, hlavně středoformát. Což mě následně přivedlo i ke skenování vlastních fotek.

Chtěl jsem nabídnout, vzhledem k tomu že mám občas možnost tomu věnovat dost času, pokud by měl někdo zájem, mohu naskenovat nějáké filmy. Jedná se o základní scan, bez úprav na obyčejném skeneru Canon CanoScan 9000F Mark II - takže nic pro profi fotografy a jejich výtvory ale pro případnou digitalizaci domaciho archivu - tzn. na podívání.

Tomu všem pak také samozřejmě odpovídá cena, pokud jde o velké množství fotek tak si myslím že se dá dostat na slušnou cenu vzhlkedem k tomu že jedinou investicí je čas.

Hledal jsem nějáká pravidla vztahující se k tématu "nabídky služeb" - případně nějáká pravdila, pokud to sem nepatří, rád se smažu - stačí upozornit - případně mě smažte a moc se omlouvám.

Případně uvítám radu kam toto směřovat.

Předem dík

A ještě jednou ahoj :)


  • -1

#2 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 listopad 2016 - 17:12:47

A bohužel jsem něják omylem toto tema založil 4x, mohl by to prosím nějáký admin upravit - tzn. ty tři navíc smazat? Bohužel já tu možnost evidentně nemám :/


  • 2

#3 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 23 listopad 2016 - 18:37:29

Drahy Pane, 

 

no pravdu povediac Vas prispevok neziskal velmi moju sympatiu. najmensi problem vidim v tom, ze Vas text ste sem dali 4x. viac mi vadi, ze nie zvacsujete ale skenujete. ale ked uz aj skenujete, tak tu z tej cinnosti chcete robit dajaky biznis. iste dnesni svet je taky, ze kazdy robi vsetko za prachy, ale predstavte si, ako dobre by zenelo, ze: "přátelé, chtěl bych Vám nabízet pomoc, za symbolickou protiplnění (např. domácí slivovice) nebo protislužbu (např. zvětšování mých negativů) Vám naskenuju ...."  etc.  

 

Co poviete.... nemam pravdu?   Dakujem za pochopenie a prajem Vam pekny den.


  • 4

#4 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 listopad 2016 - 19:12:31

Drahy Pane, 

 

no pravdu povediac Vas prispevok neziskal velmi moju sympatiu. najmensi problem vidim v tom, ze Vas text ste sem dali 4x. viac mi vadi, ze nie zvacsujete ale skenujete. ale ked uz aj skenujete, tak tu z tej cinnosti chcete robit dajaky biznis. iste dnesni svet je taky, ze kazdy robi vsetko za prachy, ale predstavte si, ako dobre by zenelo, ze: "přátelé, chtěl bych Vám nabízet pomoc, za symbolickou protiplnění (např. domácí slivovice) nebo protislužbu (např. zvětšování mých negativů) Vám naskenuju ...."  etc.  

 

Co poviete.... nemam pravdu?   Dakujem za pochopenie a prajem Vam pekny den.

Dobry den,

 

jsem ochoten skenovat velké množství fotek za opravdu "symbolickou" cenu, to znamená, že jsem nad tím ochoten strávit velice hodně času, v případě, že mi někdo donese 1000 rodiných fotek (v podobě kinofilmu ;) ), jsem ochoten udělat jednu za cca 2 kč (pokud to má dotyčný nastříhané a zorganizované tak i za méně), ale strávím nad tím například 30 hodin a to se omlouvám, ale to za symbolickou protislužbu dělat nebudu (jestli vy ano - onceňuji váš altruismus ale já opravdu ne).

 

Nechápu co to má společného se zvětšováním - popř. kde jste vzal že nezvětšuji.

 

Jde typicky o rodine archivy ktere pak muže dotyčný rozeslat el. známým - všichni jsou spokojeni.

 

Samozřejmě, může veškeré tyto fotky každému nazvětšovat, případně pravidleně promítat to rozhodně nikomu neberu.

 

Nashle


  • 2

#5 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 23 listopad 2016 - 19:21:51

;)
.
:)

.
:D
  • 0

#6 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 23 listopad 2016 - 19:42:10

ortodoxny kamikaze provokater :)   ta bojova nalada uz nie ja tak ako kedysi....


  • 0

#7 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 23 listopad 2016 - 19:56:21

Bych se hnedle nečílil  za jednu méně pozitivní reakci.  

 

Ostatně, když si přečtu že :  "... fotím již delší dobu, hlavně středoformát. Což mě následně přivedlo i ke skenování vlastních fotek...",  tak tomu moc nerozumím, proč by mne zrovna focení na středoformát mělo přivést ke skenování. A navíc, kdybych měl tolik volného času ...    I když za toto nejspíš také chytím nějaký ten mínus.

 

Reakce jmpetzvala vznikla myslím mimo jiné proto, že tyhle stránky jsou tu spíš pro podněcování jiného postupu tvorby zvětšenin. To neznamená, že tu nikdo neskenuje, mám za to, že k tomu zabrousí jistě víc jak 50% zdejších.  A trochu nevhodné je vložení tohle vlákno do kolonky Začátečníkova školka. Proč by na tohle měl příchozí začátečník narazit ?  Ale to by snad nějaký admin mohl napravit.    Máme tady přeci to naše "Vostatní, povídání........vopice", kde je vláken o skenování docela dost. 

Pokud by se to objevilo tam, myslím, že by byl klídek. A možná, kdybys Adame o sobě a svém focení naznačil o něco víc, třeba by to pak s těmi sympatiemi bylo trochu lepčejší.

 

Jinak tu buď vítán. A neváhej přidat něco i k tématu tohoto www   :smile:


  • 6

#8 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 23 listopad 2016 - 20:02:11

tu propaguju rozne digitalismy robi z toho biznis a smejdi este voni mi davaju minusky :)

 

kam speje tento svet?

 

inak so skenovanim je tak ako s onanovanim... skoro kazdy to robi ale neslusi sa o tom verejne rozpravat :)


  • 4

#9 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 listopad 2016 - 20:05:05

Bych se hnedle nečílil  za jednu méně pozitivní reakci.  

 

Ostatně, když si přečtu že :  "... fotím již delší dobu, hlavně středoformát. Což mě následně přivedlo i ke skenování vlastních fotek...",  tak tomu moc nerozumím, proč by mne zrovna focení na středoformát mělo přivést ke skenování. A navíc, kdybych měl tolik volného času ...    I když za toto nejspíš také chytím nějaký ten mínus.

 

Reakce jmpetzvala vznikla myslím mimo jiné proto, že tyhle stránky jsou tu spíš pro podněcování jiného postupu tvorby zvětšenin. To neznamená, že tu nikdo neskenuje, mám za to, že k tomu zabrousí jistě víc jak 50% zdejších.  A trochu nevhodné je vložení tohle vlákno do kolonky Začátečníkova školka. Proč by na tohle měl příchozí začátečník narazit ?  Ale to by snad nějaký admin mohl napravit.    Máme tady přeci to naše "Vostatní, povídání........vopice", kde je vláken o skenování docela dost. 

Pokud by se to objevilo tam, myslím, že by byl klídek. A možná, kdybys Adame o sobě a svém focení naznačil o něco víc, třeba by to pak s těmi sympatiemi bylo trochu lepčejší.

 

Jinak tu buď vítán. A neváhej přidat něco i k tématu tohoto www   :smile:

 

 

Zdravim,

 

focení mě k tomu přivedlo, ne konkrétně na středoformát.

 

Co se týče "vhodnosti" příspěvku - tak proto jsem psal

 

"Hledal jsem nějáká pravidla vztahující se k tématu "nabídky služeb" - případně nějáká pravdila, pokud to sem nepatří, rád se smažu - stačí upozornit - případně mě smažte a moc se omlouvám."

 

Co se týče skenování, omlouvám se ale nemám asi dost velký rozhled k tomu abych pochopil, jak se "mlátí" se standartními postupy, já skenuju i zvětšuju - nevidím v tom nějaký problém

 

Tohle je vyloženě pro lidi kteří chtějí pohodlně digitalizovat svůj archiv - bambilion fotek z mládí, z pozůstalosti atp.

 

A nečílim se, bohužel jsem si ale už vyslech porůznu tolik naprosto nesouvisejících reakcí že už tak možná moje odpovědí zní :)

 

Rád se samozřejmě zapojím i v jiných forech k jiným tématům, s tím počítám.

 

Díky za přivítání ;)


  • 2

#10 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 listopad 2016 - 20:06:13

tu propaguju rozne digitalismy robi z toho biznis a smejdi este voni mi davaju minusky :)

 

kam speje tento svet?

 

inak so skenovanim je tak ako s onanovanim... skoro kazdy to robi ale neslusi sa o tom verejne rozpravat :)

 

Děkuji za reakci,přesně tak, chci zničit analogový průmysl a vyvařit na tom peníze, mladá genrace je už tátlně zaprodaná digitálnímu mamonu.

 

Nashledanou :)


  • 1

#11 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 23 listopad 2016 - 20:08:59

dobre aj ja dakujem... este niekto?   alebo uz mozem "jit se sklerozou klidne spat" ?  :)


  • 0

#12 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 23 listopad 2016 - 23:56:45

Toto su styri tragikomicke vlakna slona v porcelane.

 

#film #scan #svitek #praha - nepatri toto nahodou na nejaky digitalny web ?


  • 3

#13 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 listopad 2016 - 06:49:38

Juj, ale som sa pobavila: niekto nový neznámy vo fóre, tak ho hneď zomelime na kašu a je celkom jedno, čím sem prispel :D. Proste úroveň TK.cz je konštantná - jediný pevný bod vo vesmíre :D.


  • 8

#14 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 listopad 2016 - 06:50:37

 

tu propaguju rozne digitalismy robi z toho biznis a smejdi este voni mi davaju minusky :)

 

kam speje tento svet?

 

inak so skenovanim je tak ako s onanovanim... skoro kazdy to robi ale neslusi sa o tom verejne rozpravat :)

 

Děkuji za reakci,přesně tak, chci zničit analogový průmysl a vyvařit na tom peníze, mladá genrace je už tátlně zaprodaná digitálnímu mamonu.

 

Nashledanou :)

 

Adam,

mám doma ten istý skener, no ani za svet neviem odskenovať zvitok 6 x 7 cm, vždy mi z toho niečo ureže. Poradíš prosím?


  • 0

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 listopad 2016 - 07:21:50

 

Adam,

mám doma ten istý skener, no ani za svet neviem odskenovať zvitok 6 x 7 cm, vždy mi z toho niečo ureže. Poradíš prosím?

 

konečně pozitivní a  konstruktivní reakce :-D


  • 2

#16 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 listopad 2016 - 11:08:45

Toto su styri tragikomicke vlakna slona v porcelane.

 

#film #scan #svitek #praha - nepatri toto nahodou na nejaky digitalny web ?

 

ne, nepatří, podle stejné logiky jako vy nepatříte na web s "boudkou sk" ;)

Ale obdivuji Váš frenetismus, doporučuju se odpálit v nějákym digitálnim obchodě

 

 

tu propaguju rozne digitalismy robi z toho biznis a smejdi este voni mi davaju minusky :)

 

kam speje tento svet?

 

inak so skenovanim je tak ako s onanovanim... skoro kazdy to robi ale neslusi sa o tom verejne rozpravat :)

 

Děkuji za reakci,přesně tak, chci zničit analogový průmysl a vyvařit na tom peníze, mladá genrace je už tátlně zaprodaná digitálnímu mamonu.

 

Nashledanou :)

 

Adam,

mám doma ten istý skener, no ani za svet neviem odskenovať zvitok 6 x 7 cm, vždy mi z toho niečo ureže. Poradíš prosím?

 

Netuším, nikdy jsme s tím problém neměl, jak přiožený software tak vuescan mi vždy dal na výběr přesně jaká část filmu se může skenovat a i automatický výběr nikdy neměl problém si své najít, jaký používáte SW?


  • 2

#17 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 listopad 2016 - 12:23:18

Za prvé - komerční aktivity patří do rubriky "bazar"

za druhé - nevím jak kolezi, ale zde podobné nabídky číst nechci...sic nepopírám, že si taky skenuju negativy...


  • 6

#18 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 24 listopad 2016 - 14:06:16

Za prvé - komerční aktivity patří do rubriky "bazar"

za druhé - nevím jak kolezi, ale zde podobné nabídky číst nechci...sic nepopírám, že si taky skenuju negativy...

... od nováčků těžko očekávat čtení myšlenek ... nechápu to vícečlenné rozhořčení.

Měli bychom tu tedy výrazně vyznačit podmínky spolupráce  a komunikace - např.:

- vzkazy předávat výhradně na hliněných tabulkách, osobně, nanejvýš za použití poštovních holubů

- musíte-li už používat monitor, jsou povoleny jen starší typy ... na tuhý líh, či petrolej

- fotky na web přivěšovat pouze za pomoci slintačky

- kdo řekne či napíše "digi...cokoli", vykloktá si Rodinalem, případně ho zavřeme na samotku do světlé komory (temná zde přeci nemůže být za trest)...

 

Někdo nový něco slušně v dobré víře nabídl, jako svůj předpokládaný přínos ostatním - nikdo na to nemusí reagovat, případně reagovat slušně, případně může i využít. Nazývat skenování za 2 Kč "komerčním" je úsměvné... Některé další reakce by mne.... zejména byl-li bych čerstvě příchozí .... mi tak úsměvné nepřipadají.


  • 9

#19 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 listopad 2016 - 16:03:53

- kdo řekne či napíše "digi...cokoli", vykloktá si Rodinalem, případně ho zavřeme na samotku do světlé komory (temná zde přeci nemůže být za trest)...

 Velmi správně!  :-P


  • 0

#20 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 24 listopad 2016 - 17:07:01

 

Za prvé - komerční aktivity patří do rubriky "bazar"

za druhé - nevím jak kolezi, ale zde podobné nabídky číst nechci...sic nepopírám, že si taky skenuju negativy...

... od nováčků těžko očekávat čtení myšlenek ... nechápu to vícečlenné rozhořčení.

Měli bychom tu tedy výrazně vyznačit podmínky spolupráce  a komunikace - např.:

- vzkazy předávat výhradně na hliněných tabulkách, osobně, nanejvýš za použití poštovních holubů

- musíte-li už používat monitoar, jsou povoleny jen starší typy ... na tuhý líh, či petrolej

- fotky na web přivěšovat pouze za pomoci slintačky

- kdo řekne či napíše "digi...cokoli", vykloktá si Rodinalem, případně ho zavřeme na samotku do světlé komory (temná zde přeci nemůže být za trest)...

 

Někdo nový něco slušně v dobré víře nabídl, jako svůj předpokládaný přínos ostatním - nikdo na to nemusí reagovat, případně reagovat slušně, případně může i využít. Nazývat skenování za 2 Kč "komerčním" je úsměvné... Některé další reakce by mne.... zejména byl-li bych čerstvě příchozí .... mi tak úsměvné nepřipadají.

 

Mozno je to myslene ironicky, ale ja by som za take pravidla bol ZA.

:)

Alebo taketo by bol fajn este:

- ked som na fore novacik, nezalozim jedno vlakno hned 4x, pretoze zatial iba pozorujem, ako to tam chodi :)

 

Ja osobne som vyznavacom absolutnej slobody. To znamena, ze sa kazdy moze uviest ako len uzna za vhodne. Na druhej strane vsak musi byt sloboda v rovnovahe. Ked sa moze kazdy uviest ako len uzna za vhodne, niekomu inemu sa to moze slobodne nepacit a napisat o tom rovnako tak cokolvek uzna za vhodne ...


  • 1

#21 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 listopad 2016 - 19:52:48

jak se to tady jmenuje??? žeby temnakomora.cz???

Ale slušně napomenout a ne prudit by možná pomohlo.


  • 4

#22 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 24 listopad 2016 - 20:50:16

Keko: Co je to "absolutní svoboda"? Kde přesně se změní v anarchii?


  • 0

#23 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 listopad 2016 - 21:03:53

Keko: Co je to "absolutní svoboda"? Kde přesně se změní v anarchii?

Svoboda je moznost konat, anarchie je bezvladi, vzajemne se to nevylucuje, tady na diskuzi je relativni svoboda, ale neni tu anarchie, protoze mame moderatory, kteri urcuji pravidla hry. Zmenilo by se to tu v anarchii, pokud by byla zrusena veskera psana i nepsana pravidla diskutovani a moderatori by nezasahovali do toho, co se tu pise. V pripade internetovych diskuzi ohranicene skupiny osob s podobnymi zajmy se vetsinou prechodem k anarchii moc nezmeni. Sem tam se objevi troll navic, ale jinak to vypada porad stejne, jako jina diskuze.


  • 0

#24 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 24 listopad 2016 - 22:05:33

Hm :o Celkem čučím pánové.

-Dobrým skutkem bič na sebe pleť-
  • 0

#25 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 24 listopad 2016 - 22:09:58

Aneb jak obrátit začátečníka čelem vzad, tak aby se zde bál na cokoliv zeptat... A ten začátečník si to tu beztak přečte hned mezi prvními tématy...
  • 0

#26 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 24 listopad 2016 - 22:23:45

Keko: Co je to "absolutní svoboda"? Kde přesně se změní v anarchii?

Hm. Ty asi tiez zotrvavas na romantickom vyobrazeni anarchistu - teda cloveka s bombou v ruke usilujuceho o chaos a likvidaciu "istot" statom poskytovanych? To bude este vplyv minuleho rezimu.

Ale inak je to dobra otazka. Ja mam samozrejme na mysli predovsetkym osobne a ekonomicke slobody zalozene na vzajomnom respekte a idealnom pripade i fungujucom sudnictve.

Ano, mozno som to prehnal s tym absolutnom. Minimalne vsak budem obhajovat, ked sa mozes ty hrat na hrocha, mozem sa ja na tom smiat. Ato vyvolava mnoho rekurzivnych otazok a odpovedi: Co je teba do toho, ze sa citim byt hrochom? Na co existuje protiotazka: Co je teba do toho, ze ja sa na tom smejem? A tak dalej. Tu nevidim ziadne obmedzenie, teda mi to v tejto rovine pride absolutne slobodne.

Peace :)


  • 0

#27 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 24 listopad 2016 - 22:31:33

Aneb jak obrátit začátečníka čelem vzad, tak aby se zde bál na cokoliv zeptat... A ten začátečník si to tu beztak přečte hned mezi prvními tématy...

Precital som si uvodny post, kde sa autor vlakna nic nepyta.

Myslim, ze mi das za pravdu, ze digitalisti maju spustu inych stranok, kde moze svoje sluzby ponuknut.

Ak sa teraz obrati celom vzad, mozno urobi lepsie. Ak nie, mozno by mohol respektovat ducha tejto stranky.

Ak vsak planuje zotrvat a zaroven nerespektovat ducha tejto stranky, nemoze sa cudovat, ze si ostatni rypnu.

To je snad fer, nikdo nikomu nechce predsa rozbit drzku.

:)


  • 2

#28 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 listopad 2016 - 09:05:41

Hm :o Celkem čučím pánové.

-Dobrým skutkem bič na sebe pleť-

Mne tedy v mládí učili, že dobré skutky nejsou zpoplatněné. 

 

Naštěstí temnákomora je spolek smějících se bestií, takže se nenecháme obalamutit zdánlivou ochotou chytráka, který potřebuje poslat splátku Homecreditu za svůj nový skener.


  • 1

#29 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 25 listopad 2016 - 09:07:21

To je teda zase davova hysterie.. kvuli tezko rici cemu. Evla se trefila do cerneho - jde tady hlavne o to, ze si novy psik dovolil ucvrknout na plac starousedlicke smecky (mybychom chteli zadara, mytodlenc nechcem cist, delej to tak, nedelej to jinak). Projdete si tohle vlakno a s rukou na srdci - co temne skodi vice, prispevek novacka, nebo ty nasledne reakce? Jak je tento web zdrojem cennych a inspirujicich informaci, bohuzel v plne care pokulhava na poli vstricnosti, slusnosti, vecnosti obcas i logiky (ze by skenovani negativu patrilo vice na digistranky nez na analogove? ehmm). Zdravim.


  • 4

#30 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 25 listopad 2016 - 09:24:22

Keko, já to samozřejmě plně chápu, jen se podivuji nad zvoleným tónem. Ano, třebas se sem digitalizace nehodí, ale proč to tolik dramatizovat. Chodil jsem na temnou před pár lety, tenkrát jsem o tom neměl ani páru, a kdybych četl takovéto reakce nebo reagoval na mne někdo takto, tak zde asi nesetrvám dlouho a hrál bych si na písečku doma, protože v mém okolí nikdo temnotou stižený není... A nejenže mi dala temná odvahu vyvolávat, ale i pozvedla náladu v dobách, kdy zrovna nebyla dobrá a to právě pozitivním přístupem :)
  • 1

#31 AdamPotocka

AdamPotocka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 listopad 2016 - 09:30:46

 

Za prvé - komerční aktivity patří do rubriky "bazar"

za druhé - nevím jak kolezi, ale zde podobné nabídky číst nechci...sic nepopírám, že si taky skenuju negativy...

... od nováčků těžko očekávat čtení myšlenek ... nechápu to vícečlenné rozhořčení.

Měli bychom tu tedy výrazně vyznačit podmínky spolupráce  a komunikace - např.:

- vzkazy předávat výhradně na hliněných tabulkách, osobně, nanejvýš za použití poštovních holubů

- musíte-li už používat monitoar, jsou povoleny jen starší typy ... na tuhý líh, či petrolej

- fotky na web přivěšovat pouze za pomoci slintačky

- kdo řekne či napíše "digi...cokoli", vykloktá si Rodinalem, případně ho zavřeme na samotku do světlé komory (temná zde přeci nemůže být za trest)...

 

Někdo nový něco slušně v dobré víře nabídl, jako svůj předpokládaný přínos ostatním - nikdo na to nemusí reagovat, případně reagovat slušně, případně může i využít. Nazývat skenování za 2 Kč "komerčním" je úsměvné... Některé další reakce by mne.... zejména byl-li bych čerstvě příchozí .... mi tak úsměvné nepřipadají.

 

Dobrý den,

 

to je ale v pořádku, jsem zvyklý že fotografové jsou komunita nejvíce znuděných a zpruzených lidí, už to nějak nevnímám. :)

 

Opravdu si nenechám radost z focení rozházet bandou gerontních kašparů, který si myslí že někdo může vydělat či vést úspěšný byznys skenováním snímků za 2 Kč. Někdo kdo vede v takovym foru filozofickou debatu nad "za totáče cvičenými anarchisty" a druhým dechem se pozastavuje nad čistotou tématu mě rozhodně nevadí (stačí scrollovat na stránce) - stejně tak mě nevadí dědek křičící na děcka ve favoritech že ničí automobilismus natahujíce svůj vůz pákou.

 

Navíc jsem sem tenhle vzkaz dal schválně 4x takže to musí vyjít ;) - a do všech jsem jasně napsal, že se rád nechám poučit kam toto patří, takže nějakej kašpar zajisté nemůže prskat :-).

 

To je tak vše, nabídka stále platí, forum pečlivě projíždím, takže se rád brzy přidám i někde jinde.

 

Teď musím jít naskenovat pár filmů, je to můj dlouhodobý plán k likvidaci analogové fotografie, plus nějak ten svůj první milion vydělat musím. ;)

 

Adam 


  • 2

#32 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 25 listopad 2016 - 09:39:10

přestaň už  synkovi krást z kapsy ty kusovky !


  • 1

#33 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 listopad 2016 - 10:16:49

Taky si doma skenuji filmy. Budu tedy vyloučen z temné komory?


  • 1

#34 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 25 listopad 2016 - 10:49:46

Kdo jste si ve jménu analogové čistoty napsali Ježíškovi o ultratemný blackout?:) Bude za trest nebo za odměnu?


  • 0

#35 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 25 listopad 2016 - 11:00:00

Ty vole, je tohle normální?! To svoje příspěvky píšete z nějaký vypolštářovaný cimry? Nechápete psanej text? Proč jste tak agresivní? Jděte s těma svejma postojem a názorama do prdele. Děláte analogový fotografii v modernim světě špatnou službu. Tak se zeptal, bóže, možná malinko nevhodně. Vy z toho děláte, jak kdyby vyhlásil metolu válku. Stačilo slušně upozornit, přemístit/vymazat.

Já fotim na diáky a nechávám si vybraný políčka profi skenovat. A ČB si skenuju doma na náhledy a prezentaci na webu. Očekávám obálku s černou známkou...

PS: předpokládám, že ty, kterejch se to netýká, to poznaj a neurazej se ;-) 


  • 6

#36 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 25 listopad 2016 - 11:34:17

Přeci Karel nemůže Mistrovi  tykat!   Správně  by to  mělo znít  "Vy hovado" !   Jak jste na tohle  vůbec mohl přijít?  

- Neptejte se tak  blbě,  vy hovado,  a jděte něco dělat. 

- No vidíte,  teď je to správně. 


  • 2

#37 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 25 listopad 2016 - 12:25:38

Ty vole, je tohle normální?! To svoje příspěvky píšete z nějaký vypolštářovaný cimry? Nechápete psanej text? Proč jste tak agresivní? Jděte s těma svejma postojem a názorama do prdele. Děláte analogový fotografii v modernim světě špatnou službu. Tak se zeptal, bóže, možná malinko nevhodně. Vy z toho děláte, jak kdyby vyhlásil metolu válku. Stačilo slušně upozornit, přemístit/vymazat.

Já fotim na diáky a nechávám si vybraný políčka profi skenovat. A ČB si skenuju doma na náhledy a prezentaci na webu. Očekávám obálku s černou známkou...

PS: předpokládám, že ty, kterejch se to netýká, to poznaj a neurazej se ;-)

Ano, uvedomujem si, najagresivnejsia reakcia bola z mojej strany a teda sam najviac robim analogovej fotografii v modernom svete spatnu sluzbu vetou:

"#film #scan #svitek #praha - nepatri toto nahodou na nejaky digitalny web ?".

Hanbim sa.


  • 1

#38 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 25 listopad 2016 - 12:34:30

Kdybychom takhle seděli (a to docela analogově, ne digitálně  ;-) ) u piva, nebo u kafe, tak si to vyříkáme z oka do oka, třeba i v klidu, bez ztráty jediného oka. Tohle zkratkovité šermování je vždy nějak nepovedené a zdlouhavé. Některé příspěvky mne, takto podané, docela píchly u srdce. Možná i proto, že ne vždy je poznat, kam jsou mířené. Ta češtin (slovenčin). To by u toho piva snad nenastalo...

 

Byla tady zmínka o adminovi, který to tu srovná. Kdepak se nám asi, mrška, zatoulala :sad: ?


  • 2

#39 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 listopad 2016 - 13:05:46

Admin s tím nemá co dělat... každá situace nás má něčemu v životě naučit. Třeba nereagovat emočně na takovéto příspěvky provokatéra. Buďte přece nad věcí. Temná komora byla, je a bude a vůně chemikálií a oranžové světlo je nádhera. Digitalistů, kapitalistů a zla je všude mraky. Buďme jiní, sami sebou, mysleme si o tom všem svoje.

Moje poslední radost : nákup dvou Rodenstocků APO Sironar S 135mm a 210mm, jako nových, 25 tisíc za oba, pro mě skoro zadarmo... A tvorba bude pokračovat.

God Bless Large Format!!!


  • 1

#40 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 25 listopad 2016 - 14:20:25

Jak jsi pozna(a), že je to provokatér? Já, tupec, jsem to z ničeho nepochopil...


  • 2

#41 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 listopad 2016 - 14:44:36

Mne s dovolením irituje ta forma - první s čím nový člen přijde je tahle služba pro jistojistě nejzarytější analogové fundamentalisty, navíc ta masivní čtyřnásobná prezentace...


  • 1

#42 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 25 listopad 2016 - 15:21:13

Vážený "AdamePotocko", domnívám se, že Vám na tomto fóru nikdo nechce rozhazovat Vaši radost z focení. Nemusíte však nás starší častovat kategorií "bandy gerontních kašparů". To musíte pak nasměrovat svoji vědomostní duševní pustinu jiným směrem. Možností máte nepočítaně i na lehce přenosném kapesním zařízení. Až Vám na Vašem digitálním zařízení naskočí vyšší datum, nebudete z nevratně ubíhajícího vymezeného času příliš nadšen. Možná si neuvědomujete, že se milovníci klasického černobílého fotografického postupu ocitají v kategorii ohrožených druhů. Proto si jich laskavě važte a chraňte je.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erk


  • 3

#43 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 25 listopad 2016 - 16:24:21

Stále ta stejná písnička. Stárnutím si čím dál více osvojujeme senilitu s infantilitou. Bohužel, je to nevratný proces.

Co kdybychom začali odznuvu, kupř.:

 

"Milý příteli, děkujeme za nabídku, bude přesunuta do příslušné sekce. Zbytný "troják" vymazán."

Howgh!


  • 8

#44 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 listopad 2016 - 17:11:59

Tak moment. Je čas říci si kdo je kdo a na čí straně stojí. Já jsem kašpar. Kdo se cítí být gerontem nechť se dopíše dále. Gerontí kašpaři to na sobě nepoznají, ti ať se nepíší. :mrgreen:


  • 0

#45 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 25 listopad 2016 - 19:23:40

Mezi lidské vlastnosti, kterých si nejvíc vážím patří velkorysost, shovívavost a nadhled.

Přeji všem vydařený víkend naplněný fotografováním.
  • 2

#46 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 26 listopad 2016 - 07:40:54

Chcela som odpovedať na tie otázky ohľadom softvéru, ale keďže neviem, tak nemám čo riešiť. V IT technológiách som totálne tupelo, viem to zapnúť a vypnúť, myslím, že cvičená opica by dokázala lepšie popísať a obslúžiť všetky tie prístroje, čo mi šumia na stole a pod stolom v pracovni .... Takže sa uspokojím s tým, že naďalej si budem robiť zväčšeniny, používať nožničky  a lepidlo .... :)


  • 0

#47 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 26 listopad 2016 - 09:44:37

a šutre, zabudla si na šutre


  • 0

#48 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 26 listopad 2016 - 10:10:40

a šutre, zabudla si na šutre

materiál na nosič je bezpredmetný, ide mi o negatívy (:


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:film, scan, svitek, praha

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních