Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pracka na baryt


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 13 prosinec 2016 - 18:58:08

Ahoj,

 

vyrabel s nekdo neco na prani bartytu???

 

Mam dve origo pracky, takovy ty oranzovy, ale jou desne velky. Videl jsem takovej zasobnik, kde byly papiry nastojato, ale cena je desiva. Myslim, ze vyroba by nemela byt slozita ... spis nejaky tipy na pouzite nadoby, ty oddelovaci desticky atd. Chtel jsem si udelat "vypiraci misku", ale koukal jsem, ze vsichni vyrobci maji u teto vecicky napsano pro RC papiry, to na baryt nejde pouzit??

 

Pop


  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 prosinec 2016 - 19:30:23

určitě půjde originální, nebo vyrobená vypírací miska na baryt použít,  rozdíl je jen v délce praní

připomenu pro zimní období, že doba se odvíjí taky od teploty vody, pokud je v komoře jen studená, například současná naše studniční má kolem 10°c a na konci zimy jde až ke čtyřem

 

kdo by chtěl vodou šetřit, nebo ji musí nosit, či před praním temperovat, tak může udělat uzavřený okruh s akvarijním čerpadlem, nechat to běhat a občas vodu vyměnit, asi bych tam zařadil nějaký kloudný filtr

 

já mám jen studenou, tak

těch pár snímků předeperu v komoře studenou, nebo lehce ohřátou vodou a pak to donesu domů a tam doperu v umyvadle, kde už teplou máme


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 prosinec 2016 - 07:02:01

Sice  reklama nabádá vyměnit  starou za novou (nebo mladou?),   ale  já  milerád  vyměním  origo pračku  malou, takovou tu oranžovou (na max. 18x24 - mám  dvě, využiji jednu),  za  větší. 

Ahoj,

 

vyrabel s nekdo neco na prani bartytu???

 

Mam dve origo pracky, takovy ty oranzovy, ale jou desne velky. Videl jsem takovej zasobnik, kde byly papiry nastojato, ale cena je desiva. Myslim, ze vyroba by nemela byt slozita ... spis nejaky tipy na pouzite nadoby, ty oddelovaci desticky atd. Chtel jsem si udelat "vypiraci misku", ale koukal jsem, ze vsichni vyrobci maji u teto vecicky napsano pro RC papiry, to na baryt nejde pouzit??

 

Pop


  • 0

#4 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 14 prosinec 2016 - 07:59:13

Ty pracky klidne daruju ...


  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 14 prosinec 2016 - 09:51:55

Pračka jako pračka...

Podstatné je, zajistit praní tekoucí vodou (pokud bude "turbulovat", je to ještě lepší) po dostatečnou dobu při odpovídající teplotě.

Ideální je NOVA pračka (papíry ve slotech). Má sofistikovaný průtok vody a sloty se ještě "kývají". Je drahá, ale zase nevyprat a poničit fotky je dražší. Myslím, že šikovný domácí konstruktér by mohl najít inspiraci.  


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních