Přejít na obsah


Fotka

Opemus 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 RomanSkrivanek

RomanSkrivanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationPraha 9
Reputace: 4

Publikováno 4 leden 2017 - 14:28:23

Dobrý den. Fotím Yashicou A (6×6). Do teď jsem si vše nechal vyvolávat u Škody a byl jsem celkem spokojený... Než jsem objevil o co vše přicházím. Momentálně zařizuji temnou komoru. Mám OPEMUS 2,ale v šuplíku jsou jen destičky na 35mm a pak tam ještě jsou vložky s výřezy,kde jsem našel i 6×6,ale přijde mi, že je to na diaramecky...? Zajímalo by mě, jestli je přímo vložka na 6×6 a nebo to mám vyřešit skly? Díky za odpověď... Roman
  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 leden 2017 - 20:00:54

jestli máš do zvětšovacího rámečku skla, tak začni s nimi


  • 0

#3 RomanSkrivanek

RomanSkrivanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
  • LocationPraha 9
Reputace: 4

Publikováno 6 leden 2017 - 09:00:43

RHx děkuji za odpověď. Vypátral jsem, že někdo tam cpe horní sklo antinewton a spodní čiré... Někdo zase obě čirá. Nezbyde mi než,zajít za sklenářem a nechat si tam říznout dva čirý kousky... Vyzkoušet a pak eventuálně sehnat to antinewton. Ještě mě napadlo koupit diaramecky 6×6, které mají antinewton sklo,ale jsou docela drahé a navíc bych je musel plnit po jednom okénku.
  • 0

#4 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 6 leden 2017 - 18:21:21

mám aj ja podobný problém, potrebujem zohnať AN sklá na zväčšovák 13x18 cm. Našiel som zatiaľ len hoodne drahé riešenia na nákup tých skiel. Zatiaľ to riešim jedným čírym sklom zospodu od emulzie a prítlačnou kartónovou šablónou s vyrezaným okienkom z hornej lesklej strany filmu... To by sa inak možno dalo dočasne použiť aj ten Opemus - na formát 6x6 cm.


  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 leden 2017 - 18:26:06

aha, takže žádná skla nemáš, to je mrzuté, neboť skla v rámečcích jsou optické kvality tl. 1,5 mm, naprosto čistá a to běžný sklenář mít nebude

zkouším tam dát dvojku, ta nejde, pak jedničku a ta se viklá - možná s podložkou, ale kdo to uřízne... a z čeho

v nejvyšší nouzi pro vyzkoušení zvětšováku se dá vzít karton, plast, plech (kdo má technické možnosti)  a rámeček vyříznout

mám tady škatulku sklíček pro diáky 6x6 a to je sklo dobré, ovšem síla 1 mm a rozměr 69x69 mm, to by se muselo do něčeho vsadit

je to zamotané, ovšem opemus 2 je krásný zvětšovák a boj se vyplatí

-

dívám se nyní na nabídku zvětšováků na bazarovém trhu a je to bída, jsem rád, že jsem kompletně vybaven, co bylo před pěti lety za pět stovek je nyní za tři tisíce (blázni), nebo vůbec nevidno, chce to hodně trpělivosti


  • 0

#6 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 6 leden 2017 - 18:56:15

Tři krásné zvětšovací přístroje a další vybavení nabízím ve zdejším Bazaru.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních