Přejít na obsah


Fotka

kterýžto aparát umí prosvítit mezi políčka expoziční údaje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 9 březen 2017 - 15:26:55

Prosím, nedávno jsem tu někde četl, že mu aparát tiskne z datové stěny mezi políčka údaje  expozice, a za boha to nemohu najít ať zadávám, co zadávám. Pokud tedy a případně v jaké úpravě toto některé mašinky umí, myslím že to byl nějaký nikon, ale prosím i jiné mašinky co jim toto bylo dáno do vínku. děkuji převelice Me2d.


  • 0

#2 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 březen 2017 - 15:35:01

Nikon - zazněl tu F80 s datovou stěnou, umí to i F6.

Pentax 645 NII - ten toho tam tiskne víc (SF má víc místa)


  • 0

#3 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 9 březen 2017 - 15:56:51

Nikon - zazněl tu F80 s datovou stěnou, umí to i F6.

Pentax 645 NII - ten toho tam tiskne víc (SF má víc místa)

Contax 645 též


  • 0

#4 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 9 březen 2017 - 16:26:56

Jasan tak SF je mimo cenově :-) a ten nikon je za pár kaček, vypadá že datovou stěnu mají všechny, co všechno zobrazují mezi políčka, jediné co nechci na fotce je datum.


  • 0

#5 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 březen 2017 - 16:30:36

Nemyslím si, že všechny datové Nikonní stěny tisknou mezi políčka... zejména v amatérské řadě (např. u F70 - pouze datumy a do políčka...)


  • 0

#6 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 9 březen 2017 - 16:50:45

Na ebay jsem zjistil, že to mají F80S mají tam napsáno exposure data 


  • 0

#7 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 březen 2017 - 21:01:46

Myslím, že i Nikon F90X. Zkus se podívat i na Canon 30V Date.
  • 0

#8 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 9 březen 2017 - 21:20:28

jestli si pamatuju správně, tak datová stěna od Contax G2 umí vytisknout expoziční údaje k nafocenému filmu na poslední (první?) políčko.

Nikon F5 nenahrává mezi políčka, ale rovnou do stahnutelného exifu :)


  • 0

#9 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 9 březen 2017 - 21:43:48

Nikon F5 to defaultne neumi - je potreba dokoupit zada MF-28. Nikon F6 uz to umi od prirozeni.

To ukladani informaci do fotaku a moznost exportu na CF kartu pomoci ctecky MV-1 je velmi fajn vec - u F5 je trosku omezen rozsah informaci, ale s F6 je to skvele (jeste to podporuje F100, ale tu nemam, takze nevim jake jsou tam limity).

Ze stredniho formatu to umi Mamiya AFD (verze II a III), ale je potreba mit HM-402 back, ktery se AFAIK prodaval zvlast a dnes neni uplne snadno dostupny.
  • 0

#10 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 9 březen 2017 - 22:01:33

Takto to vypada z Nikonu F6 v nastaveni ktere pouzivam:
Přiložený soubor  IMG_4307.JPG   88,69K   6 Počet stažení
Je tam videt cas, clona (ten ctverecek u ni znamena rezim s prioritou clony) a kompenzace expozice.
A pak je tam jeste ohnisko.
  • 0

#11 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 9 březen 2017 - 23:11:25

Myslím, že to vedel aj Pentax MZ-S


  • 0

#12 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 522 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 222

Publikováno 10 březen 2017 - 00:12:53

Tak jen pro doplnění a pro příští generace čtenářů tohoto vlákna - umí to i Fuji 645 řady GA.


  • 0

#13 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 březen 2017 - 00:58:00

Z Nikonů F6 a poměrně neobvyklá F80S


  • 1

#14 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 10 březen 2017 - 11:28:52

Tak koukám jako bláásssen na ty ceny, nejdostupnější je F80s ale nepíše ohnisko, ale stejně, uff. :mrgreen: Samo F6 je král


  • 0

#15 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 10 březen 2017 - 12:52:49

Ještě chlapy, možná Nikon f801s s data stěnou MF21, možná spíš rovnou na Fabiuse, že? Aparátek by to mohl být epesní s 8000/s evidentně něco tiskne, ale neumím najít co v nastaveni na stěně má- interval, long exp., auto BKT, FCS Prior.


  • 0

#16 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 10 březen 2017 - 13:09:43

Tak koukám jako bláásssen na ty ceny..


Kapesní bloček s tužkou je za pár korun. :-)
  • 0

#17 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 10 březen 2017 - 13:28:00

Ale to já vím, myslím, to může fungovat jako přehled takových aparátů, bloček mám a tužka taky občas píše (obyčka), jen je to funkce myslím vcelku záslužná a možná by mě vrátila ke kinu, kor kdyby to psalo i to ohnisko, ta 801S se dá dobře a všude ji chválí a oproti F80 je na tužkovky a ne na ty drahé články 3V.


  • 0

#18 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 10 březen 2017 - 13:54:40

F801s s MF-21 umi tisknout jenom do snimku, nikoliv do te mezery.


  • 0

#19 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 10 březen 2017 - 14:24:11

Díky.


  • 0

#20 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 10 březen 2017 - 18:38:42

Takže 801S s se stěnou MF-21 to umí ale jen do snímku a docela vysoko a vcelku velké písmo, takže to nemá smysl. V tom případě leze jako dostupnější F80s , která zase nepíše ohnisko a pokud bys chtěl všechno tak jen F6 a to je cenově na výměnu systému bzzz :-P


  • 0

#21 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 10 březen 2017 - 19:08:10

Contax RTS III by měl tisknout mezi snímky, ale nevím jaké všechny údaje. Ostatní Contaxy z devadesátých let (určitě Aria) by to měly umět se speciální datastěnou, která ale byla dost drahá, proto předpokládám, že bude těžko dostupná. Určitě  nebudou tisknout ohnisko, protože to tělo nemůže poznat, objektivy jsou spřaženy pouze mechanicky.


  • 0

#22 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 10 březen 2017 - 21:06:07

Me2d: Nebo F5 s datovou stenou. Ja tu sestavu jeste mam:
Přiložený soubor  IMG_4355.PNG   286,48K   4 Počet stažení
Ale asi je to nahrani prilis drahe a nez ji prodat levneji, to si ji radeji necham na policce. ;-)
  • 0

#23 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 10 březen 2017 - 22:55:36

...alebo takýto geret: http://www.fishfoto....ta-z-kinofilmu/


  • 0

#24 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 11 březen 2017 - 15:17:05

Pentax MZ-S tiskne mezi otvory perforace: 

- Způsob nastavení expozice M/P/Av/Tv

- Způsob měření bodový/maticový

- Čas závěrky

- Clonu

- Korekci expozice 

 

Pentax 645N / NII již byl zmíněn, ten tam tiskne navíc ohniskovou vzdálenost použitého objektivu. 


  • 0

#25 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 11 březen 2017 - 17:06:43

Hele, a není to celé o H**** ?

Nejlepší zpráva o expozici je a bude exif od tikitálu, což nechceme. Uvažovat, že F6 je kvůli tomu lepší (horší) než RB67 je blbost...

A žádný foťák mezi řádky nezaznamená všechno podstatné - věci jako filtr, push nebo N+/-1 proces musíš psát sám.

Filmu sluší pomalý a uvážlivý přístup. A pomalému a uvážlivému přístupu sluší notes. QED.
  • 0

#26 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 11 březen 2017 - 19:02:28

Hele, a není to celé o H**** ?
Nejlepší zpráva o expozici je a bude exif od tikitálu, což nechceme. Uvažovat, že F6 je kvůli tomu lepší (horší) než RB67 je blbost...
A žádný foťák mezi řádky nezaznamená všechno podstatné - věci jako filtr, push nebo N+/-1 proces musíš psát sám.
Filmu sluší pomalý a uvážlivý přístup. A pomalému a uvážlivému přístupu sluší notes. QED.


No, právě proto mi to taky nepřipadá jako extra funkce. Když už, tak k té cloně mi tam chybí údaj o vzdálenosti zaostření, aby to mělo zpětně vypovídací hodnotu aspoň pro hloubku ostrosti.
  • 0

#27 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 11 březen 2017 - 22:36:48

Že ty se mi mstíš za tu flexaretu... je to prostě na tehdejší dobu prďácká funkce, ty exife, nemám digitál a tudíž nefotím vše 2x. :-)


  • 0

#28 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 11 březen 2017 - 22:50:05

Paulie: To nevypada spatne. HW bude replikovat fungovani MV-1 a jestli ten soft k tomu bude trosku pouzitelny, tak by to mohlo docela zprijemnit "workflow". Zkusim to.

Fire: Empiricky jsem si overil, ze ackoliv jsem schopen v prubehu foceni zaznamenavat vse podstatne, tak ex-post ty poznamky bud nenajdu vubec nebo v nich mam takovy chaos, ze je obtizne je priradit ke konkretnim filmum. V tuhle chvili mi zaznamenane expozicni udaje zatracene usnadni sparovani papirku s filmy. U me dobry a tem co to zvladnou bez podobnych berlicek mohu jenom tise zavidet. ;-)
  • 1

#29 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 12 březen 2017 - 11:06:56

Hele, a není to celé o H**** ?

Nejlepší zpráva o expozici je a bude exif od tikitálu, což nechceme. Uvažovat, že F6 je kvůli tomu lepší (horší) než RB67 je blbost...

A žádný foťák mezi řádky nezaznamená všechno podstatné - věci jako filtr, push nebo N+/-1 proces musíš psát sám.

Filmu sluší pomalý a uvážlivý přístup. A pomalému a uvážlivému přístupu sluší notes. QED.

U P645 NII a diáků mi dost pomohlo zjistit u jaké scény jaká případná korekce vedla k lepšímu výsledku... pro příště... ale teď už si to stejně nepamatuju:) (Nicméně - archiv by to prozradil) , a tak jsem si do diáře psal jen kdy kde (datum to netiskne)


  • 0

#30 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 12 březen 2017 - 20:47:25

Abych byl pozitivnější, tak dvě věci:

  • za Flexu jsem rád, myslím na ní často - vždycky když mě chytne nával GASu a pocítím nutkavou potřebu koupit něco čtvercového, ať už SQ-Ai (když jedu v té Bronče) a/nebo Sixe (když je teď tak levnej, a v časech fotokroužku to byla modla kterou měl maximálně vedoucí...) - tak si vzpomenu jak často mám čas jí vytahout :D
  • došel jsem k tomu, že mi vyhovuje jiný způsob evidence než clona a čas mezi políčky. Mám notes formátu A6, který má tak akorát řádků na to aby se mi tam vešlo mých 15 fotek. Ke každé fotce si poznačím pět věcí: hlavní motiv, ohnisko, clonu, čas a filtr. Navíc si nahoru napíšu film a použité ISO (= push/pull). Když film vyvolám tak doplním vývojku, teplotu, dobu volání a kinetiku (30/2 značí půl minuty na začátku a pak každou druhou). Když film uschne tak doplním datum, pod kterým jsem ho založil do šanonu.

Došel jsem k tomu, že takhle mi to vyhovuje. Mám to za kompromis mezi operativou a úplností.

 

Filtrace je pro mě důležitá - je pro mě normální cvaknout stejný záběr ze stativu s různými filtry - a potřebuju se k ní s odstupem vracet. Rád používám silné filtry - infra, různá NDčka -  u kterých se nedá řídit obvykou exponometrií. V těchto kalných vodách je notes můj největší kámoš...

 

Že ty se mi mstíš za tu flexaretu... je to prostě na tehdejší dobu prďácká funkce, ty exife, nemám digitál a tudíž nefotím vše 2x. :smile:

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  notes.jpg   357,42K   4 Počet stažení

  • 0

#31 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 13 březen 2017 - 07:33:30

No jo to je vono, když po tobě to jde číst... tuto výhodu já moc nemám ani natož psát bez podpory nebo položení notesu, doktoři hadr... :mrgreen:


  • 1

#32 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 březen 2017 - 10:53:34

Filmu sluší pomalý a uvážlivý přístup. A pomalému a uvážlivému přístupu sluší notes. QED.

Nepochybně pravda, ale... Film se nepoužívá jen na VF nebo ve studiu. Jsou také snímky pouliční, reportážní, dokumentární, kde se člověk nakonec rád spolehne na automatiku. Pak se mu může hodit, když se dozví, co tam v tom kalupu ti chytří skřítci nastavili.


  • 0

#33 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 13 březen 2017 - 12:42:02

Proti gustu... Za mě tyhle rychlý a informačně náročný služby lépe než film vykoná tikitál.

Filmu sluší pomalý a uvážlivý přístup. A pomalému a uvážlivému přístupu sluší notes. QED.

Nepochybně pravda, ale... Film se nepoužívá jen na VF nebo ve studiu. Jsou také snímky pouliční, reportážní, dokumentární, kde se člověk nakonec rád spolehne na automatiku. Pak se mu může hodit, když se dozví, co tam v tom kalupu ti chytří skřítci nastavili.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních