Zapůjčení vybavení

LiborH

Publikováno 14 březen 2017 - 19:38:48

Ahoj všem,

jsem tu právě nový, ale snad jsem svou prosbu zařadil do správné kategorie. Měl bych prosbu na kolegy temnokomorníky z Českých Budějovic. Jsem student Přírodovědecké fakulty JU, kde máme fotografický kurz vedený doc. Františkem Weydou. Po domluvě s ním jsem se rozhodl využít některého z fór o fotografii. Jde o to, že bychom rádi zkusili klasický analogový proces, ale máme pouze možnost vyvolání negativu (fotorukáv). Všechny komory vhodné pro zvětšování na fakultě i na ústavech (dnes Biologické centrum) AV ČR jsou zrušené a sháníme vybavení k zapůjčení. Kvůli jedné akci se nám to nechce moc kupovat, ale třeba k tomu časem osobně taky dospěju. Proto prosím kolegy z našeho kraje, kdo by byl ochotný zapůjčit zvětšovák, misky a ostatní propriety pro pozitivní proces, může mě kontaktovat v SZ, popř. mu dám mail. Nebráním se i osobnímu setkání a pokecu někde v hospodě či kavárně. Myslím, že ani osobní návštěva našeho kurzu by nebyla problémem.

Díky moc za jakoukoli pomoc či radu

Libor Hejduk

#2 LuzJi

LuzJi

• LocationTábor

Publikováno 14 březen 2017 - 22:48:21

Věřím, že v Budějcích někoho najdete (já bych mohl půjčit zvětšovák leda na kinofilm, pokud by stačil).

Zkusil bych oslovit třeba J. Čermáka - snad najdeš nějaký kontakt tady  https://www.facebook...DruzstvoSpolek/     Myslím, že by mohl nějak pomoci.

Jestli se nepletu, doc. Weyda  se (mimo jinou havěť) dost zajímá o včely, fotí je docela dost nablízko, že ?

#3 LiborH

LiborH

Publikováno 15 březen 2017 - 22:25:59

Díky, Zkusím kdyžtak i ten Spolek. Asi si s kinofilmem vystačíme. Leda snad jedině, kdyby někdo přišel se středoformátem a chtěl na něj něco nafotit, ale to nepředpokládám. Každopádně se v našem kruhu ještě domluvíme. Zatím šlo o prvotní zjištění, jestli to půjde.

Nevím, jak moc se pan Weyda zaobírá včelami, ale po tom, co nám všechno vyprávěl za nejen fotografický zážitky, tak bych se ani nedivil. Ale teď nějak otevřel výstavu v Akademické knihovně JU na Branišovské, umělecky upravené a kolorované snímky z EM.