Přejít na obsah


Fotka

Sekonic L398 vs Spectra combi 500


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 ViktorK

ViktorK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 March 2017 - 15:44:30

zdravim potrebujem poradit mam moznost kupit sekonic l398 deluxe prva vezia za 70e s prislusenstvom alebo spectra combi 500 s prislusentvom za 100e.

chcem expozimeter max do 120eur. neskor mam v plane kupit lepsie ale momentalne potrebujem nejaky a rozpocet nedevoli nad 120. ktory z nich? popripade nemate niekto na predaj nieco ine v tej cene?


  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 19 March 2017 - 17:43:11

O spectra combi 500 slyším dnes poprvé... Zato se Sekonicem L398 DeLuxe pracuji již hóóódně dlouho (jenom pro zasmání - koupil jsem jej nový v Olomouci před cca 30-35 lety za 1200,- Kčs).

Měří dopadající světlo (velmi přesně), má plochý disk (nejlépe k měření kontrastu) a měří i odražené světlo. Neměří blesk, není "bodový". Je obecně považován za jakýsi "etalon".

Já bych šel do něj. (Samozřejmě - netahal-li jej někdo na provázku za sebou jako kačera, nepraštil s ním o zem atd.) 


  • 0

#3 ViktorK

ViktorK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 March 2017 - 18:06:09

po studovani ta spectra combi 500 asi nieje vhodna pre mna kedze ma az prilis vysoku citlivost...jedine coho sa obavm pri l398 ze je uz starsi aj ked mam zaruku od predajcu ze ak to bude meriat zle vrati mi peniaze bol by som nerad keby o dva mesiace prestal merat lebo je starsi a co som cital seleniove clanky su citlive na to ako bol skladovany co neviem zistit.


  • 0

#4 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 19 March 2017 - 18:30:38

V tejto cenovej hladine by som dal do pozornosti aj expozimeter Gossen Profisix / Lunasix F.

 

Má SBC článok, napájanie bežne dostupnými 9V baterkami, vďaka meraniu na "nulu" idú pekne nastavovať korekcie priamo na expozimetri. Lunasix F má naviac Flash meter.  Mám oba typy, Lunasix F v stave nového ma stál 90 Euro, vzhľadovo horší Profisix 50 Euro.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních