Přejít na obsah


Fotka

Yashica Minister D


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 baggins101

baggins101

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2017 - 19:53:46

Zdravím :)

Mám tady takový hezký foťáček Yashica Minister D. Je po dědovi, nějakou dobu nefotil, nicméně stav zdá se být, vizuálně, velice dobře. Dálkoměr hezky čitelný, expozimetr vypadá taky funkční. Film jsem jím ovšem ještě neprotáhl, neboť jsem narazil na potíže se závěrkou. Nemohu posoudit rychlejší časy, ty se zdají být v pořádku, ale říkám, jestli jsou o něco málo zpožděné, to netuším. Pomalejší časy jsou na tom ale špatně, 1s => cca 4s, 1/4 => cca 1s ... obdobně pomalé jsou samozřejmě pak i 1/2,1,/8. Další časy již moc neposoudím, ale tady u těchto jde skutečně slyšet jak se závěrka snaží cvaknout, ale nějak se zadrhává. Netuším tedy teď co s tím.

 

Nemáte někdo zkušenosti s tímto přístrojem? Na internetu jsem našel návod, kde lidé radí odšroubovat přední člen a vatovou tyčinkou nanést trochu benzínu (či čeho) na zapalovače na závěrku. Pak s tím nějakou chvíli cvakat, nechat to sušit a pak zase cvakat. Nakolik je tento způsob vhodný nevím. Zvláště pak nevím, jestli by pomohl v mém případě, neboť lamely závěrky se nezdají být nějak slepené.

 

Děkuji všem, co se pokusí pomoci :)


  • 0

#2 baggins101

baggins101

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2017 - 20:35:53

P.S.: Jen bych dodal, že občas se závěrka ani nesepne. Zmáčknu spoušť, jedna lamela se jakoby lehce pohne, ale záverka se nespustí a pak už spoušť můžu mačkat jak chci - musím zase natáhnout, pak to již jde.


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 20 březen 2017 - 20:54:53

Za ty roky zaschlé mazivo uvnitř. Bez servisu, resp. někoho kdo by tu závěrku rozebral, promazal mechanismus a složil, s tím asi moc nesvedeš.


  • 0

#4 baggins101

baggins101

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2017 - 21:01:57

Za ty roky zaschlé mazivo uvnitř. Bez servisu, resp. někoho kdo by tu závěrku rozebral, promazal mechanismus a složil, s tím asi moc nesvedeš.

Nuže, v tom případě bych se chtěl zeptat... Neznáte nějakého dobrého servisáka? Pan Blažek, u kterého si nechávám dělat Flexy a Prakticu, už tady toto bohužel nedělá.


  • 0

#5 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 20 březen 2017 - 21:05:37

Tenhle foťák neznám, ale zákonitosti vesmíru hovoří o zatuhlém mazivu v závěrce. U Compurek (tady půjde nejspíš o Seiko, či podobnou žaponskou), které jsem kdy měl v podobném stavu šlo vždy o hodinový strojek. Musel bys to nejdřív velmi šikovně rozebrat, tento nalézti, umýt ho v benzínu a namazat patřičná místa olejem na hodinové strojky. V nouzi lze i nějakou náhražkou podobných vlastností. Coby servisem netknutému bych nedoporučil se v tom šťourat (stejně jak Nakadah) a svěřit to nějakému renomovanému servisákovi.

Neznáte nějakého dobrého servisáka? 

Že by dubraro?


  • 0

#6 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 20 březen 2017 - 21:28:15

Pan Blažek by se toho jistě zhostil, ale co vím tak má teď jiné starosti - stěhování. On už o tom několikrát mluvil, že se na to opravování vyprdne...ale víte jak to je, přijdou složenky a je potřeba je zaplatit.

Ale tady na fóru jsou další šikovní, Dubraro ... p. Vait ... atd.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních