Přejít na obsah


Fotka

E-6 dostupnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 duben 2017 - 22:52:35

Nechci sířit poplašnou zprávu ale....

 

Tetenal set na 5litrů se už nedělá. Místo toho je 2,5 litová sada. V ČR nesmyslně drahá (v lightq 2350 vs. 60€ v Germánii).

A dle paní Polové z lightq...už ani Kodak ani Fuji E-6 sady nedodává. Na macodirectu ještě Fuji E-6 v ceníku mají.

 

Takže...trochu se předzásobte.Mám nepříjemnou předtuchu...

 

A BTW, nemáte někdo zkušenost jak dlouho vydrží neotevřená chemie?  Peníze i místo by byly...tak bych si trochu zasyslil.

 

Pomohla by trvanlivosti nějak měřitelně lednička?


  • 0

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 duben 2017 - 08:55:55

Nechci sířit poplašnou zprávu ale....

 

Tetenal set na 5litrů se už nedělá. Místo toho je 2,5 litová sada. V ČR nesmyslně drahá (v lightq 2350 vs. 60€ v Germánii).

A dle paní Polové z lightq...už ani Kodak ani Fuji E-6 sady nedodává. Na macodirectu ještě Fuji E-6 v ceníku mají.

 

Takže...trochu se předzásobte.Mám nepříjemnou předtuchu...

 

A BTW, nemáte někdo zkušenost jak dlouho vydrží neotevřená chemie?  Peníze i místo by byly...tak bych si trochu zasyslil.

 

Pomohla by trvanlivosti nějak měřitelně lednička?

 

No je tomu bohuzel tak a to jsem zrovna zacal experimentovat s diakama v komore, uz se mi dari udelat celkem pekne printy z E6 pomoci cernobile vyvojky a RA-4 procesu.

 

Kazdopadne musim rict, ze se cim dal vice snazim delat vsechno jako negativ, myslim tim kupovat negativy a fotit negativy...printy z negativu...bohuzel

 

Cibu uz nemame a tech materialu na E6 uz je taky jaksi poskromno...

 

Jak rikas reseni bude se nejak zasobit a nebo si michat E6 sam doma, coz musim uznat ze je opruz... a co se tyka dotazu na chemii...neotevreny tetenal vydrzi dost dlouho....roky a roky skladovani uplne v pohode.....a skladovani v lednici je urcite fajn, ale nesmi byt moc velky chlad, muze se to zacit srazet, ale to by to uz muselo byt fakt dost chlazene....doporucuji malou lednicka pustenou tak na jednicku...nesmi to primrzat....


  • 0

#3 ViktorK

ViktorK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2017 - 11:01:52

ahojte mam stary tetenal 5l kit uz na flaskach obcas je nieco vyzrazane myslite ze to bude funkcne? rok vyroby som nenasiel ale predpokladam ze je to dost stare min 5+ rokov. chcem si miesat e6 sam ale ked mam ten tetenal tak ci sa ho oplati vobec skusat


  • 0

#4 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 23 duben 2017 - 14:26:04

Vzhledem k tomu, že se Kodak ještě letos chystá znovuuvést Ektachrome, asi nebude chtít, aby současně s tím vzniknul problém s chemií...


  • 0

#5 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 23 duben 2017 - 16:14:31

Jo jo, vypadá to že budoucnost inverze mají v rukou hipsteři se super osmičkama...
  • 0

#6 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 23 duben 2017 - 16:16:40

Jo jo, vypadá to že budoucnost inverze mají v rukou hipsteři se super osmičkama...

 

zas? 


  • 0

#7 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 23 duben 2017 - 17:02:30

Mám doma 9 svitkov expirovaného (1998) Ektachrome 64T Kunstlicht E-6. Vie ich niekto z Vás na niečo rozumné využiť? Ich históriu nepoznám, neviem, ako boli skladované. Ku mne sa dostali pri kúpe Bronicy. Neviem ich využiť, ja som výhradne jednofarebný čb fotograf  :-) :-)


  • 0

#8 ViktorK

ViktorK

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 duben 2017 - 19:44:32

Mám doma 9 svitkov expirovaného (1998) Ektachrome 64T Kunstlicht E-6. Vie ich niekto z Vás na niečo rozumné využiť? Ich históriu nepoznám, neviem, ako boli skladované. Ku mne sa dostali pri kúpe Bronicy. Neviem ich využiť, ja som výhradne jednofarebný čb fotograf   :smile: :smile:

ja by som vyuzil ak ich posunies aby nezaberali miesto :)


  • 0

#9 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 25 duben 2017 - 20:42:35

Nechci sířit poplašnou zprávu ale....

 

Tetenal set na 5litrů se už nedělá. Místo toho je 2,5 litová sada. V ČR nesmyslně drahá (v lightq 2350 vs. 60€ v Germánii).

A dle paní Polové z lightq...už ani Kodak ani Fuji E-6 sady nedodává. Na macodirectu ještě Fuji E-6 v ceníku mají.

 

Takže...trochu se předzásobte.Mám nepříjemnou předtuchu...

 

A BTW, nemáte někdo zkušenost jak dlouho vydrží neotevřená chemie?  Peníze i místo by byly...tak bych si trochu zasyslil.

 

Pomohla by trvanlivosti nějak měřitelně lednička?

Mám oficiálnu odpoveď od dealera Fuji:

 

Dobrý deň, pán Marcin,

 

informácia o tom, že by sa táto chémia prestala vyrábať sa nezakladá na pravde.

 

Pekný deň!


  • 0

#10 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 25 duben 2017 - 21:02:47

Zdravím všetkých, toto http://www.freestyle...ing-Kit-1-Quart   nikto neskúšal? Aj cena je ľudová, ale nebude to spoza mora? Podľa meny asi áno, ktovie či to pošlú aj sem a za koľko.


  • 0

#11 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 25 duben 2017 - 21:08:38

Nepošlú, je to tam uvedené, posielajú len pozemnou dopravou. Cena nie je až taká ľudová pri prepočte na film, ale výhodou je určite menšie balenie, ideál pre tých, ktorí nafotia napr. za pol roka/rok 8 filmov a potom to rýchlo spracujú.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních