Přejít na obsah


Fotka

Axomat Standard


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 20 April 2017 - 09:26:48

Pánové, prosím o radu. Mám možnost tohoto zvětšováku, nicméně jsem gůglil, možná blbě, ale vždy jsem našel jen nějaké číslo ve spojitosti se Standardem. Prozradíte mi, jaká specifikace se za tímto schovává a co umí? Díky, Jirka

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 20 April 2017 - 12:30:54

Standard je lehce očesaná verze číslovaného (v tomto případě čtyřky), nemá šuflík na filtry.

Na kino a pevnou gradaci je zcela postačující.

Jestli je za odvoz či podobně dobrou cenu tak ho ber, naučíš se základy a až budeš vědět víc tak pořídíš něco složitějšího.


  • 0

#3 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 20 April 2017 - 13:59:49

... no a jestliže fotíš na Sixe, jako že asi jo, tak ti bude k ničemu... :/


  • 0

#4 Krtek

Krtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 22 April 2017 - 21:32:07

Panove, dekuji obema za odpoved, tusil jsem, ze mi bude k nicemu, kdyz chci i na stredoformat. Jeste jednou diky :-)

Odesláno z mého ASUS_Z00UD pomocí Tapatalk
  • 0

#5 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 February 2019 - 11:50:46

Zdravím!

Před nějakou dobou (3 roky) jsem získal výše uvedený stroj jako svůj první zvětšovák. Používám ho doteď - přiznám se, že souběžně s digitálními krabicemi, jejichž jméno se neříká :) .

Teď jsem se začal zajímat o možnost MG Fomaspeedů. Potřeboval bych tedy vědět, zda lze MG filtr(y) vložit nad plastový rámeček držící kinofilm, což je patrně jediné místo, kam se vleze. Filtr by byl cca. 2 - 3 mm nad rovinou filmu.

+ trochu mimo téma: umožní mi zázračný Belar 4.5/50 vytvořit použitelnou zvětšeninu formátu 18x24? Nebo mám raději zůstat u 13x18?

 

Díky za odpověď


  • 0

#6 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 10 February 2019 - 21:31:53

Pokud jemně vylupneš červené sklíčko pod objektivem, tak na ten jeho plastový "držák" se dá filtr položit. Já to takhle dělám u svého opemusu standart zrovna v kombinaci s 50mm Belarem na 13x18. Není to sice dokonalé, ale funguje to.


  • 0

#7 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 10 February 2019 - 21:52:38

Díky za odpověď. O tomhle řešení jsem tady už něco četl, a jestli se mi nepodaří najít nic jiného, tak to sklíčko vyloupnu. Způsobí to sice snížení kvality, ale to se u Belaru ani nepozná :D
Jen mi přijde že ten prostor nad rámečkem je na filtr vcelku ideální, jen nevím, zda je vzdálenost od filmu dostatečná, aby se na papír nepromítal každý škrábanec na filtru. Má s tímto umístění filtrů někdo zkušenosti? Díky.
  • 0

#8 Dynlik

Dynlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 47 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 February 2019 - 22:27:04

Tak potvrzuji, fígl s držákem červeného filtru skutečně funguje. Naproti tomu dávat filtr nad negativ asi není dobrý nápad, rámeček se viklá a při dvojím osvitu by vznikla mazanice.
Jen jsem (zatím jen u jedné zvětšeniny) zpozoroval neostrost/zdvojení obrazu. Nemůže to mít něco společného se zdvojováním filtrů od Fomy (lom světla mezi fóliemi?). Nebo jsem jenom zatřásl zvětšovákem :D ?
...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních