Přejít na obsah


Fotka

Koupím osvitové hodiny


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Darwin

Darwin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2017 - 17:13:47

Nemá někdo navíc? 


  • 0

#2 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 23 duben 2017 - 18:07:09

Každou chvíli někdo nabízí na Aukru, zrovna teď tam jedny jsou ...

Jinak - máme tu Bazar, kde dát poptávku je možná vhodnější


  • 0

#3 Darwin

Darwin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2017 - 18:22:20

aha, jsem si nevšiml. Dá se ten příspěvek smazat?


  • 0

#4 Darwin

Darwin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2017 - 18:33:40

Každou chvíli někdo nabízí na Aukru, zrovna teď tam jedny jsou ...

Jinak - máme tu Bazar, kde dát poptávku je možná vhodnější

 

myslel jste tyto http://aukro.cz/hodi...6795139457.html ? Dobrej vtip 


  • 0

#5 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 23 duben 2017 - 19:19:13

http://aukro.cz/foto...6791118939.html

ale tamty jsou taky pěkný  :-P


  • 0

#6 Darwin

Darwin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 duben 2017 - 19:32:58

dík :) 


  • 0

#7 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 23 duben 2017 - 20:20:32

Jo. Ty jsou dobrý.

   Kdyby nevyšla aukce, tak si přihoď hlavně na ty, co mají OSVITOVÁ ČÍSLA. To je ta malá stupnice. Časem poznáš, že jsou osv. čísla mnohem lepší na použití a vteřin si nebudeš všímat. Bacha ještě. Některé hodiny jsou na dlouhý čas, třebas na hodinu i delší. Přeji zdar.

......Kdyby nešly a byly by za velmi malý peníz, tak je vem taky a já Ti je rozběhám.


  • 0

#8 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 duben 2017 - 06:57:29

A lepší jsou Vipo Combi. Dá se na nich dosíci mnohem přesnějších (hlavně krátkých) časů.


  • 0

#9 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 24 duben 2017 - 08:26:21

Kime hodiny jsou dělány kolečky řízenými od frekvence sítě. Tedy VIPO. To dává jejich přesnost. Tu však ztratíme použitím doby osvitu cca pod 10vteřin. Když se podívám na nahuštěná osv. čísla, tak pochybuji o přesném nastavení ovladače. Jinak hodiny VIPO jsou mech. dosti jednoduché, ale při opravě se většinou musí rozebrat a pak nastavení není zrovna jednoduchý. Ta pružinka je prevít, stejně jak kontakty. ----Rád by jsem nafilmoval a dal na temnou rosborku a sborku hodin. Jen nikdo mi to nechce zdarma nahrát. -Nejsou to kamarádi temnokomorníci. :mad:


  • 0

#10 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 duben 2017 - 11:03:39

Otče, nepleteš se? Srovnej "nahuštění" u Vipo Combi a Novexu. Novex má od 1 do 13 rozsah snad na půl cm (cca pouhých 2 min z pomyslného ciferníku hodin) ze stupnice, Vipo na celé třetině stupnice. Když se budeme pohybovat ve vteřinách, dá Vipo  bez "pěti minut" 6 sec na celém ciferníku, Novex  na těch cca "pěti minutách". Vipo Combi má dva rozsahy "x1" do těch 6 sec, x10 do 60. Počítám pochopitelně s dobře fungujícím strojem v obou případech. Oprav mě, jestli to pletu.


  • 0

#11 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 duben 2017 - 14:10:20

Páni, môžem byť za neznalú? Čo sú to tie osvitové čísla a najmä na čo slúžia? Doposiaľ sa orientujem len podľa merania času.
  • 0

#12 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 14:37:06

Vipo Combi ma 3 rozsahy. cislo 5 potom moze znamenat 5s, alebo 50s, alebo 5min.

Vyrastal s nimi, dodnes mam nejake funkcne.


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 14:41:27

Páni, môžem byť za neznalú? Čo sú to tie osvitové čísla a najmä na čo slúžia? Doposiaľ sa orientujem len podľa merania času.

Povedal by som, ze ak o nich nic nevies, vobec ich k zivotu nepotrebujes.

 

Inak sluzia na prepocet doby osvitu pri zmene zvacsenia.

Dalej odkazujem na navod aj s nazornymi obrazkami.

Sam nepouzivam, pretoze samotny system nezohladnuje niektore vyrazne vplyvy,najma Schw...ildov efekt vobec nie.


  • 0

#14 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 duben 2017 - 15:28:50

Tak dokonce tři... a já si říkal na co je tam ta třetí poloha. Dělal jsem s tou šedou variantou, ta je 0.2-6 sec, 2-60 sec., 0,2-6 min,jak jsem si právě připomněl. No, nad nějakých cca 45 sec jsem nikdy nešel, tak si to nepamatuju. ;) Zatímco u barvy na menší formát to bylo o desetinách. To se s Novexem vůbec nedá, tam se musí pro sich začínat někde kolem 10 sec aby to bylo opakovatelné...;)
  • 0

#15 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 24 duben 2017 - 15:29:47

Schwarzschildův efekt při zvětšování na papír -  fíha - musím říct, že jsem s tímto vlastně nikdy nepočítal, asi i proto, že větších formátů jsem zatím dělal jako šafránu.  Nějak to asi zatím vždy vyřešila proužkovka. Ale asi to tam bude, protože čím větší krok na zvětšení, tím se mi hůře odhaduje o kolik tam i na tu proužkovku přidám, většinou dám méně. 

 

A teď koukám do tech.listu třeba Fomatone MG. Zmínka tam o tom je, i když se jedná o časy na 15 minut. Takže to se mne asi stejně nikdy týkat nebude a proto jsem to asi vždy přešel bez zaregistrování  ;-)

Keko, jaké některé další výrazné vlivy by ještě mohly ztížit práci s osvitovými čísly ?  Teď myslím případy, kdy se jedná jen o zdvih zvětšováku, bez změny filtrace, clony atd. 

 

Ale sám přiznávám, že jsem si s osvitovými čísly také ještě nepotykal ...


  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 duben 2017 - 15:50:09

Vipo kombi, tie trojrozsahové používam celý život. Používam ich nie len na expozíciu papierov, ale aj pri vyvolávaní filmov či už negatívov alebo pozitívov. Majú prehľadný cisferník, ľahkú manipuláciu, podsvietenie, no, nikdy ma nesklamali.

Odporúčam. Len pozor pri vyvolávaní filmov, to podsvietenie je bezpečné pre papiere, ale nie pre film, takže ja to riešim asi tak, že keď prekladám film z tanku do tanku napr. pri dvojlázňovke, tak zakryjem ručníkom ciferník a je to OK.


  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 duben 2017 - 16:54:40

Páni, môžem byť za neznalú? Čo sú to tie osvitové čísla a najmä na čo slúžia? Doposiaľ sa orientujem len podľa merania času.

jé!

tady jsem v zástupu zastánců

dááávno už na hodinách nepřidávám a neubírám vteřiny, ale osvitová čísla

jen se musí najít článek, kde se v tom neutopíš, jinak je to vysvětlení na pár vět a ty ho jistě někde vyguhlenajdeš :-)


  • 0

#18 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 24 duben 2017 - 17:02:48

Třeba tady to jeden šikula několika větami shrnul    http://www.temnakomo...inami/?p=447993


  • 0

#19 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 duben 2017 - 18:56:12

Asi som z toho väčší jeleň než za 210 bodov, nepochopila som to.
Normálne si robím prúžkovku (už mám tak odhad na papier a vzdialenosť - teda výťah). Vyhodnotím na bielom svetle a podľa toho si nastavím čas. Urobím zväčšeninu a idem na ďalšie políčko.

A teraz mi prosím ako pre blondýnu (som sivivlasá) vysvetlite, ako mi pomôže to osvitové číslo.
  • 0

#20 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 24 duben 2017 - 19:15:31

Jedny osvitové hodiny jsem ochotný někomu darovat, mám tři ks . Pokud Darwine nevyaukruješ tak se můžeme klidně dohodnout...


  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 duben 2017 - 19:59:04

Asi som z toho väčší jeleň než za 210 bodov, nepochopila som to.
Normálne si robím prúžkovku (už mám tak odhad na papier a vzdialenosť - teda výťah). Vyhodnotím na bielom svetle a podľa toho si nastavím čas. Urobím zväčšeninu a idem na ďalšie políčko.

A teraz mi prosím ako pre blondýnu (som sivivlasá) vysvetlite, ako mi pomôže to osvitové číslo.

no ať pracuješ v režimu osvitu 3 sec, nebo 30 sec, když děláš proužkovou zkoužku po dvou-třech osvitových číslech, tak máš rozdíly na proužcích stejně odstupňované a NEMUSÍŠ přemýšlet nad tím, kolik dalšímu pruhu přidat/ubrat vteřin

dle toho co píšeš dosahuješ požadovaného výsledku i bez této pomůcky, tak žádná obava není na místě :-)


  • 0

#22 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 20:58:50

Schwarzschildův efekt při zvětšování na papír -  fíha - musím říct, že jsem s tímto vlastně nikdy nepočítal, asi i proto, že větších formátů jsem zatím dělal jako šafránu.  Nějak to asi zatím vždy vyřešila proužkovka. Ale asi to tam bude, protože čím větší krok na zvětšení, tím se mi hůře odhaduje o kolik tam i na tu proužkovku přidám, většinou dám méně. 

 

A teď koukám do tech.listu třeba Fomatone MG. Zmínka tam o tom je, i když se jedná o časy na 15 minut. Takže to se mne asi stejně nikdy týkat nebude a proto jsem to asi vždy přešel bez zaregistrování  ;-)

Keko, jaké některé další výrazné vlivy by ještě mohly ztížit práci s osvitovými čísly ?  Teď myslím případy, kdy se jedná jen o zdvih zvětšováku, bez změny filtrace, clony atd. 

 

Ale sám přiznávám, že jsem si s osvitovými čísly také ještě nepotykal ...

Schwarschildov efekt posobi ovela skor a myslim, ze je to uz radovo od minut. Netusim, ako to pocita ktory vyrobca a zrovna pri Fome som si to overil ako neprijemnu skusenost pri metrovych zvacseninach. Ten sa prejavil dokonca aj tak, ze prerusena expozicia v sucte casov rovanaka ako jeden suvisly osvit neda ten isty ucinok.
Preto si robievam paskove skusky rovno pri pozadovanom zvacseni, a to verim, ze to robi tak vela ludi.

 

Co sa tyka ostatnych vplyvov, spomeniem napr dobeh svietenia pri velmi kratkych casoch. To ma vzdy dozralo.

Zakladna expozicia (v nasich zemepisnych sirkach neznamy pojem) sa pouziva napriklad v konstrukcii istych expozicnych hodin - Rh Design. Tie so onehda videl v cinnosti a raz, az si na ne nasetrim, snad aj kupim. DeVere ma vsak svoje expozicne hodiny, principu ktoreho nerozumiem. Staci mi, ze to funguje.

Paskove skusky si robim hlavne preto, lebo RC papire sa daju vo vyvojke doladovat iba velmi tazko. Takze pevnych 1,5 min pri izbovej teplote a naslepo vyberam z vyvojky.  Pri posudzovani donca aj za plneho svetla clovek nezmoze nic, kym papier nevyschne. A pri suseni sa este len deju zmeny ...

Takze skuska pri kazdej zmene zvacsenia.
A ako pridavat cas? Je to velmi jednoducha matematika. Ak chcem o clonu predlzit cas, tak teoreticky je to dvojnasobok toho predosleho. Ak o clonu znizit, potom cas ide na polovicu.

Este aj uplne novu pasikovu skusku si robim tak, ze kazdy dalsi pasik exponujem casom dvojnasobnym toho predosleho. Pri farebnej fotografii som robil este aj skusky na filtraciu. Tam samozrejme co pasik, to 20 dielikov. (Platilo to aj pre Cibachrome.) Doladovanie potom dalsia skuska po 5 dielikov.

Iste, nejaka skusenost, ze tento papier pri takomto zvacseni a clone 8 dava povedzme 15 sekund pomoze. Ale ked jeden pasik je 4s, dalsi 8s, dalsi 16s, potom 32s, potom ten piaty uz ani robit netreba. Ked prva skuska ukaze dobre sasy medzi 8s a 16s, tak dalsia skuska ide 10s, 12s, 14s.

 

Nie som az tak pedantny tak, ako by som chcel a paskova skuska + pevnych 1,5 min vo vyvojke mi dava dobre vysledky leniveho temnokomornika. Leniveho, ale trpezliveho.


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 21:16:00

Este ma napadala jedna vec.

 

Ked si robim skusky na vacsie zvacsniny, pouzivam vlastne papier tej istej velkosti, ako bude vysledna zvacsenina, ten si nastriham na 4 casti. Co mi umozni urobit 4 skusky. Tak vyberiem jeden ten skuskovy papier a urobim na nu postupne 4 expozicie. Cielom je mat na tej svrtke 4 expozicne pasiky - policka exponovane na 4s, 8s, 16s a 32s.

Zoberiem cierny papier a 4x postupne exponujem. Po kazdej expozicii posuniem cierny papier a odkryvam dalsiu cast fotoapaiera, tu predoslu nezakryvam.

Prve policko exponujem 16s, druhe policko 8s, tretie policko 4s, odkryjem cely papier a exponujem este 4s.

Ked potom scitavam, tak posledne policko bolo exponovane 4s, predposledne 4+4=8s, pred-predposledne 4+4+8=16s, a prve policko 4+4+8+16=32s.

 

Ja verim, ze toto mazvladnuta naprosta vacsina temnokomrnikov, ale pre tych, co este len badaju, je to dobre voditko :)


  • 0

#24 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 24 duben 2017 - 21:34:21

KIME máš pravdu. Já jsem úplně zapomněl na ty druhý, co jsem moc neviděl a nikdy jsem je nepoužil a ani by jsem nechtěl. Pro mě čas pod 30 osv. čísel je krátký a těžko se mi koriguje. Změna o jedno , dvě čísla se mi zdá velmi nepřesné. Čísla jsou opravdu nahuštěná.


  • 0

#25 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 duben 2017 - 21:51:40

Tak to jsem Keko proti tobě škudlil. Rozstříhat celý papír a ještě jen na 4 ks bych nemohl! Že fotím na 6x9, vždy mi z normovaného papíru vybyde štráf po celé délce. Ten dělím na 2-3 ks, takže mi vlastně po posledním listu zbyde v balíku hromádka proužků. :/ Ale bez ztráty jediného papíru. ;)
  • 0

#26 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 22:26:55

Tak to jsem Keko proti tobě škudlil. Rozstříhat celý papír a ještě jen na 4 ks bych nemohl! Že fotím na 6x9, vždy mi z normovaného papíru vybyde štráf po celé délce. Ten dělím na 2-3 ks, takže mi vlastně po posledním listu zbyde v balíku hromádka proužků. :/ Ale bez ztráty jediného papíru. ;)

:D

Na velkosti samozrejme zalezi. Ked z kinofilmu robim 10x15, nikdy mi nenapadne takyto papier strihat.
Ale ked som zo 6x7 robil 30x40, rozstrihat jeden papier, aby som nazvacsoval dve policka filmu a pouzil pri tom zakazdym dve skusky, to sa uz strihat oplati.

 

Ked ti dava zivot darcek v podobe skuskoveho papiera zadarmo, nebudes sa predsa branit.

Ja ale nikdy nezvacsujem cele policko filmu, to sa fakt k takemu dokonalemu komponovaniu ani nepriblizujem. Skor skusam, co by sa dalo nejakym vyrezom este zachranit.

Format papiera je ale u mna taka dogma, nemam problemy s konfekcnymi ramikmi za par korun. (Dlho som ale nic neramoval. V sucasnosti aj tak konci vsetko v nejakej krabici, najcastejsie teda od topanok. Tak sa da pochopit, ze v sucasnosti su to skor male formaty. Absolutne nevhodne akehokolvek ukazovania.)


  • 0

#27 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 duben 2017 - 22:38:19

Hodiny s osvitovymi cisly jsou zasadni. Vyrobil jsem si jedny digitalni a programovatelne podle navodu na netu. Od zakladniho osvitoveho casu automaticky dopocitavaji casy pro dalsi osvitove stupne (nebo jejich zlomky) vcetne nastavitelnych "warm up" a "drydown" casu. Velmi mi to urychlilo a zjednodusilo praci!


  • 0

#28 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 22:47:35

Hodiny s osvitovymi cisly jsou zasadni. Vyrobil jsem si jedny digitalni a programovatelne podle navodu na netu. Od zakladniho osvitoveho casu automaticky dopocitavaji casy pro dalsi osvitove stupne (nebo jejich zlomky) vcetne nastavitelnych "warm up" a "drydown" casu. Velmi mi to urychlilo a zjednodusilo praci!

Ano, takto to ma nejaky vyznam.

Ale to vobec nerobis skusky?


  • 0

#29 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 duben 2017 - 23:02:33

 

Hodiny s osvitovymi cisly jsou zasadni. Vyrobil jsem si jedny digitalni a programovatelne podle navodu na netu. Od zakladniho osvitoveho casu automaticky dopocitavaji casy pro dalsi osvitove stupne (nebo jejich zlomky) vcetne nastavitelnych "warm up" a "drydown" casu. Velmi mi to urychlilo a zjednodusilo praci!

Ano, takto to ma nejaky vyznam.

Ale to vobec nerobis skusky?

 

Jojo ... zkousky samozrejme delam. Ale je to opet jednodussi. Jednak mam mezi prouzky jasne definovane rozdily (treba 0.5), podle toho vim, ze budu exponovat napr. 3.5. No a vetsinou i hned vidim, ze napr. obloha by chtela 4.5, tak to muzu do tech hodin rovonu naprogramovat, jelikoz umi 8 expozicnich kroku. Cili do expozice navolim dva kroky. 3.5  expozice a dalsi krok 1 a pri nem nadrzim oblohu.

Samozrejme, ze to jde udelat i s analogovymi hodinami bez osvitovych casu .. ale toho pocitani ... tady to za me vsechno pocita nejaka soucastka :)


  • 0

#30 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 duben 2017 - 23:24:08

Jojo ... zkousky samozrejme delam. Ale je to opet jednodussi. Jednak mam mezi prouzky jasne definovane rozdily (treba 0.5), podle toho vim, ze budu exponovat napr. 3.5. No a vetsinou i hned vidim, ze napr. obloha by chtela 4.5, tak to muzu do tech hodin rovonu naprogramovat, jelikoz umi 8 expozicnich kroku. Cili do expozice navolim dva kroky. 3.5  expozice a dalsi krok 1 a pri nem nadrzim oblohu.

 

 

Samozrejme, ze to jde udelat i s analogovymi hodinami bez osvitovych casu .. ale toho pocitani ... tady to za me vsechno pocita nejaka soucastka :)

 

Spominal som RH Design, to bude asi velmi podobne.

 

Iste. Urobis si fotografiu, potom ju ciernym fixom pokreslis, oznacis, co by si chcel o 15% ztmavit, co 25% ztmavit, no ale to da mozno aj hodinu prace. Na a potom do strojceka natukat vsetky tie hodnoty: oblast rimska I - pridat 15% ... atd.

To mi pride ovela jednoduchsie spocitat to trebars aj na kalkulacke a popisat si to do toho obrazku.  Vystacim si vsak vyssie popisanou dvojkovou sustavou.

Ale mozno raz, ked budem mat spominane hodinky :)


  • 0

#31 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 25 duben 2017 - 05:10:03

 

Jojo ... zkousky samozrejme delam. Ale je to opet jednodussi. Jednak mam mezi prouzky jasne definovane rozdily (treba 0.5), podle toho vim, ze budu exponovat napr. 3.5. No a vetsinou i hned vidim, ze napr. obloha by chtela 4.5, tak to muzu do tech hodin rovonu naprogramovat, jelikoz umi 8 expozicnich kroku. Cili do expozice navolim dva kroky. 3.5  expozice a dalsi krok 1 a pri nem nadrzim oblohu.

 

 

Samozrejme, ze to jde udelat i s analogovymi hodinami bez osvitovych casu .. ale toho pocitani ... tady to za me vsechno pocita nejaka soucastka :)

 

Spominal som RH Design, to bude asi velmi podobne.

 

Iste. Urobis si fotografiu, potom ju ciernym fixom pokreslis, oznacis, co by si chcel o 15% ztmavit, co 25% ztmavit, no ale to da mozno aj hodinu prace. Na a potom do strojceka natukat vsetky tie hodnoty: oblast rimska I - pridat 15% ... atd.

To mi pride ovela jednoduchsie spocitat to trebars aj na kalkulacke a popisat si to do toho obrazku.  Vystacim si vsak vyssie popisanou dvojkovou sustavou.

Ale mozno raz, ked budem mat spominane hodinky :)

 

... no, mozno budes :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních