Přejít na obsah


Fotka

Tank na 8 / 16mm film


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Guss

Guss

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 May 2017 - 17:49:23

Ahoj, předně bych se představil, jsem tu nový - ne-jmenuji se Guss, jsem z Prahy a chtěl bych se pustit do menšího projektu s "osmičkou". Zatím jsem pořídil dva kousky na zkoušku. Admiru 8C a A8IIa. Kamerky vypadají, že šlapou. Pružiny poněkud slabší, neva. Dlouhé záběry neplánuji točit. Protože bych ale rád vše dělal co nejautentičtější metodou, chtěl bych si film i sám vyvolávat. Samozřejmě mi jde i o cenu, protože nyní jej vyvolávat za 399,- ve fotoškodě, jen abych zjistil, že na něm zatím nic není :o), je trochu mimo. Fotil jsem roky, teda desetiletí, na digitál a i když mám profi expozimetr, chtěl bych používat původní. Zakoupil jsem německý Werralux, kupodivu s minimální odchylkou oproti mému Sekonicu. teď už se vykecávám bokem. Ale rád bych koupil něco do mé (ještě žádnou nemám) fotokomory. Asi předně nějaký tank na 8 resp 16tku film. Červenou žárovku... :o) Ok, co bych ještě - kolíčky. No věřím, že mi poradíte. Děkuji.

 

GUSS


  • 0

#2 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 7 May 2017 - 20:45:15

A fotoaparát si už v ruke mal? Poradím ti. Skús najprv analogovú fotografiu, aby si si to trošku ohmatal a keď to tak nejak ovoniaš, potom sa daj aj na film. Ak chceš vyjsť na Eiffelovku, môžeš. Ale začni na prvom schodíku. Keď naň vystúpiš, pokračuj na druhom.  Ten prvý stupienok je čiernobiely negatívny film.

Nechcem Ťa odradiť, ale do toho filmu do kamery si priprav viac investícií. V prvom rade filmový materiál samotný cca 12€, vyvolávací set cca 20€, vývojnica cca 10-30€, podľa šťastia. máš toho pred sebou veľa, tak hlavu hore a do toho!

A veľa čítať, čítať a čítať.

Zdraví ťa Peťo Girman.


  • 0

#3 Guss

Guss

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 May 2017 - 18:46:30

A fotoaparát si už v ruke mal? Poradím ti. Skús najprv analogovú fotografiu, aby si si to trošku ohmatal a keď to tak nejak ovoniaš, potom sa daj aj na film. Ak chceš vyjsť na Eiffelovku, môžeš. Ale začni na prvom schodíku. Keď naň vystúpiš, pokračuj na druhom.  Ten prvý stupienok je čiernobiely negatívny film.

Nechcem Ťa odradiť, ale do toho filmu do kamery si priprav viac investícií. V prvom rade filmový materiál samotný cca 12€, vyvolávací set cca 20€, vývojnica cca 10-30€, podľa šťastia. máš toho pred sebou veľa, tak hlavu hore a do toho!

A veľa čítať, čítať a čítať.

Zdraví ťa Peťo Girman.

 

Ahoj, díky za přivítání. Samozřejmě jsem, tak jako 99% fotografů, na analog fotil. Mám starý Pentax K1000 plus několik objektivů. Neměl jsem z něho snad nepovedenou fotku. Filmy ale nechávám vyvolávat. Kamera je pro mne novinka, ale nehrotil bych to - ono se to podá. Potřebuji ale ten tank :D Nechce se mi objednávat na ebay, nesnáším to cestování na poštu proclívat každou blbost. Naposledy jsem tam byl vysvětlovat hrací karty z Brazílie :D

 

Pročtu klidně kde co. Není problém. Třeba v manuálu k Meoptě je doporučená nějaká publikace pro kinoamatéry. Máte? :)


  • 0

#4 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 9 May 2017 - 22:27:46

Ahoj! Píšeš, že si filmy dávaš vyvolávať. Skús si najprv nejaký vyvolať sám. Ktosi tu raz spomínal, že vyvolať ČB negatív, je ako materská škola. Vyvolať farebnú inverziu je ako stredná škola, a vyvolať ČB inverziu / čo je práve to na čo sa chystáš / je ako vysoká škola. Na tú vysokú ťa takisto nepustia kým nemáš strednú a ak by si sa tam aj dostal, tak sa môže stať, že tam pohoríš. Pravda, ak nie si Lomonosov. Ten sa pripravoval na skúšky na vysokú sám a prijali ho. Ale to sa stane raz za sto rokov. Netvrdím, že to nemôže byť tvoj prípad. Na začiatok by som ti radil použiť osvedčené postupy. Tzn. Kameru už máš, ešte kúpiť Inverzný film, najlepšie Foma a  k nemu hneď súpravu na vyvolávanie inverzie, zohnať tank a hor sa do toho. Ten tank by som ti aj požičal, ale z Trebišova do Prahy to mám trocha od ruky. Držím palce, nech to vyjde!

Peťo Girman.


  • 1

#5 Guss

Guss

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 May 2017 - 19:15:40

Upřímně nejlépe - to v práglu nikdo nepořádá nějaké worshopy? Není tu nikdo kdo by zaučil? Přeci jen nejlépe učit od mistra. I když experimentování je jistě vtipnější. :D Z očí se to vyplachuje čím? 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních