Přejít na obsah


Fotka

Náhledy kinofilm/6x6 (proof printer)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 28 May 2017 - 12:39:27

Dobře udělaný kontakt filmu (kinofilm/svitek) považuji za základ před tím, než se pustím do zvětšování.

 

Doteď jsem prostě položil papír, na něj vyskládal po jednom proužky negativu a překryl sklem, naexponoval a zas všechno rozebral. To funguje docela dobře, dokud je film rovný. Ve chvíli kdy se film začne kroutit, je třeba začít používat násilí a různé prasácké metody, aby ho šlo vůbec nacpat pod sklo.

 

Mám rád pergamenové košilky na negativy, takže kopírování bez vyndavání nehrozí. Zkoušel jsem i kopírovat přes celofánovou košilku, ale není to ono.

 

Na e-bayi jsem našel hromadu udělátorů

-- Paterson Proof Printer -- ten mi přijde, že je dobrý akorát k maskování, ale taky potřebuje rovný film

-- Jessops Darkroom Universal Proof Printer -- to už vypadá lépe, ale film musí mít délku tak akorát, aby zapadl do pacek

-- Jobo Variocopy -- má taky nějaké packy, akorát jsem nikde nenašel jak vypadají
-- ...

 

Existuje návod na nějaké "udělej si sám" zařízení?

 

Jak vyrábí kontakty místní  temnokomorníci?

 


  • 0

#2 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 May 2017 - 16:28:20

Dělám to jako ty. Od pravěku, co nefotím na Fomu, se mi negativy nekroutí...


  • 0

#3 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 28 May 2017 - 17:18:54

Právě se mi tu teď sešly nějaké starší Fomapany. :-(

 

A StreetPan taky není úplně ukázkově placatý.


  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 May 2017 - 17:42:32

Já dělám kontakty s filmem v polypropylenových foliích zatížených 4kou sklem. 


  • 0

#5 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 May 2017 - 09:22:39

Náhledy jsem zatím nedělal, jelikož všechny negativy beztak skenuju kvůli archivaci a snímky určené ke zvětšování následně vybírám z těch skenů.

Ale mám tedy jeden mírně off-topic a snad ne moc hloupý dotaz: Jak dlouho běžně při kontaktování svítíte, resp. podle čeho stanovujete expozici? Stanovíte si na začátku pokusně jeden střední čas a ten pak používáte pro veškeré další negativy, bez ohledu na expoziční podmínky použité při exponování daného negativu? Zatím jsem se tohle nikde nedočetl a vrtá mi to hlavou už dost dlouho.


  • 0

#6 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 May 2017 - 12:28:15

Si neumím moc představit, že bych vybíral snímky ze skenů. Potřebuju papírový náhled, do kterého můžu čmárat, ze kterého vidím posloupnost snímků hezky vedle sebe (což považuji za velmi poučné).

 

Dobu osvitu určím klasicky proužkovkou.

Pokud jsou negativy (políčka na jednom negativu) +/- stejně krytá, dělám proužkovku jednou. Když mám různé filmy případně něco hodně podexponované, dělám proužkovek víc.

Svítím na MG papíry trochu měkčím (z pohledu gradace, ne ostrosti) světlem, aby se toho na náhled vešlo víc ... ale zas ne tak, aby to bylo úplně šedivé.


  • 0

#7 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 May 2017 - 13:09:59

maaca

A když máte archiv 30000 negativů...? :-) A potřebujete najít něco, co je 25 nebo 35 let staré...? 

Pro mě je problém ne naskenovat a nahlížet, ale přehledně zarchivovat. Kdysi existoval databázový program d-base-3-plus (nebo tak nějak). Ten byl opravdu vhodný. S jinými nemám zkušenost.


  • 0

#8 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 May 2017 - 14:38:56

K takovému množství negativů se s mojí frekvencí focení nejspíš nikdy nedopracuji. ;-)

 

Je fakt, že jsem teď v zimě hledal jeden snímek a docela jsem se zapotil.

Plánuji použít systém který doporučuje pan Hurn v knížce On Being a Photographer: složky s očíslovanými negativy + složky/krabice s očíslovanými náhledy + textový soubor (nebo databáze?) s popisky fotek (první dvě části mám hotové, teď to nejdůležitější...). Myslím, že tu fotku najdu spíš na tom papírovém kontaktu, než na scanu někde v PC.

 

A tím se dostáváme na začátek... potřebuju nějaký udělátor, který mi pomůže rychle a bez nebezpečí poškození negativu vyrobit perfektní náhledy. :-)


  • 0

#9 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 30 May 2017 - 06:33:53

v kazdom fotolabe ti z prinesenych foto spravia index..


  • 0

#10 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 30 May 2017 - 07:11:41

Udělají index tak, že film naskenují a vytisknou v mizerném rozlišení na malinký kousek papíru. To je není úplně to co bych potřeboval.


  • 0

#11 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 30 May 2017 - 07:47:59

donesies im svoj scan, a vytlacia ti to na format co si povies v ramci moznosti stroja..ked chces aj 30x40..na to aby si videl co na foto uplne staci..


  • 0

#12 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 30 May 2017 - 09:00:42

To by předpokládalo mít scanner, je to docela časově náročné, ale hlavně, přímým kontaktem dostanu na papír víc detailů (v podstatě plná šedá škála, černá je opravdu černá, rozlišení na úrovni zrna papíru, ....).

 

Na druhou stranu, pro člověka zvyklého si všechny negativy skenovat to může být řešení.


  • 0

#13 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 30 May 2017 - 22:33:16

Funguje to nejrychleji a nejlevněji tak, jak to dělá beraneck. To se ti ale nelíbí... Index print je fajn, ale absolvovat tu anabázi a pokaždé když se objeví pokroucený film někam běžet?
Speciálně kvůli tobě jsem právě vymyslel kopírovací rám(eček), který by ti pomohl. ;) Je to sice jak od svěřenců Přemka Podlahy... no uvidíme. Zítra to zkusím hodit na papír.
  • 0

#14 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 10:05:32

Tak tady jsem s tím vápnem pane Werich.

Je to verze 120mm, pro kino by se musela vyrobit výměnná sada (asi celá i s osou), nebo mít rámy dva, což se prodraží. Případně si zvyknout na „škrtání negativů mezerymi“ ale to by bylo nepěkné…

Vycházím z toho, že nemůžeš negativy zasunovat do nějakých vodících lišt, protože bys pak neměl papír dokonale přitisknutý a výsledek by nebyl ostrý. Dále vycházím z toho, že kroutící se negativy si dají říct, pokud je krajem přiložíš k papíru a postupně přitiskneš, což by obstarat sklo. Po každém odklopení skla se ti však již vložený negativ zkroutí, takže jednotlivé proužky musíš obstarat samostatně. Pro zdárný výsledek budeme potřebovat:

  1. 1x maskovací rám příslušné velikosti
  2. 1x sklo z „euroklipu“ (nebo silnější), které si necháme uříznout na 4 pruhy potřebného rozměru se zabroušenými hranami
  3. 4x malý kovový pant
  4. 4x malé kovové (plastové?) madlo
  5. 1x osička pro připevnění k liště maskovacího rámu, průměr musí odpovídat pantům
  6. 1x cosi, čím budeme fixovat posuvné lišty (napadlo mě provrtat a sešroubovat a v místě matice vyvrtat v základně prohlubeň aby celý rám přilehl
  7. Lepidlo loctite kov-sklo (tady by se dalo asi prijít na různá řešení, každopádně uchycení skleněných desek nesmí mít dole nějaké přesahy vně roviny skla

 

Zafixované posuvné lišty slouží k tomu aby při vyjímání odklopily vše, co by mohlo překážet. K tomu je třeba aby „madla“ přesahovala nad ně.

 

Návod k použití:

Vložíme kopírovací rám pod zvětšovací přístroj tak, aby promítaný světelný… atakdále.

Naráz odklopíme celý rám i se všemi skly a vložíme fotopapír.

Přiklopíme rám a odklopíme první sekci.

Vkládáme od kraje první pruh negativu a přiklápíme sklem.

Pokračujeme obdobně dalšími pruhy až do zaplnění kopírovacího zařízení.

Kopírujeme. Pro vyjmutí fotopapíru odklopíme celý rám, opatrně při vyjímání papíru sesuneme kroutící se potvory na základnu a papír vložíme do vývojky… Postupujeme dle zdravého rozumu.

 

Ke zdárnému výsledku musíme mít potřebnou praxi, kterou získáme pročítáním časopisu ABC nejlépe 70 léta (sekce „Tiki Tom radí“). Sledování TV pořadu „Udělejte si sami“ 70-80 léta. A pak „Receptář“ Přemka Podlahy!

Přiložený soubor (y)


  • 2

#15 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 May 2017 - 10:38:29

Tohle vypadá 100x líp než všechny komerčně vyráběné náhledovače dohromady.

Něco podobného mě napadlo, akorát jsem neměl odvahu ani na to přemýšlet nad možností, že bych něco podobného vyráběl. Mno, když to popíše/nakreslí někdo cizí, zdá se to být realizovatelnější. :-)

 

Nějaká ABC mám načtená, i když spíš ta osmdesátková... O víkendu zkusím dát do kupy prototyp.


  • 0

#16 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 10:57:34

Je to syrový nápad. Pochopitelně by se daly všechny detaily promyslet a navrhnout asi líp/účelněji…

Pasoval jsem to na „tradiční“ Meopťácký rám, ty maskovací lišty by stačilo možná jen stáhnout nějakou izolepou… Případně starší kousky či kusy od jiných výrobců měly maskovací lišty vedeny kupř. v elkovém/účkovém silném drátu, tam by se nemuselo nic v rohu zpevňovat, zas by musel být celkově větší.

Zrovna tak lepení pantů a madel – v tom nemám žádnou praxi ale fungovat by to mělo, sklo-kov se lepí s letitou tradicí. Lepidlo jsem střelil první co mě napadlo, nejspíš jsou lepší… atd.

No přej úspěšné kutění. J


  • 0

#17 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 11:19:13

p.s.

vzdálenost pantů na osičce bude třeba od sebe i od krajů vymezit, aby při odklápění nedocházelo k posunu. A už mlčím.


  • 0

#18 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 May 2017 - 12:14:08

možná mi něco uniká, ale v čem je potíž při kopírování ve folii?


  • 0

#19 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 31 May 2017 - 12:15:40

pro lepsi pocit

.

bez folie

 

možná mi něco uniká, ale v čem je potíž při kopírování ve folii?


  • 0

#20 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 31 May 2017 - 12:23:35

taky nemám  důvod  měnit dosavadní praxi -  pokud  chci kontakty,  přestrkám si  negativy do průhledného  archivačního listu,  na papír  pod mírně rozostřený  zvětšovák a přikrýt sklem,  a pak  zase přestrkat do  pergaminu (nebo  acetátu, jak je libo)


  • 0

#21 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 31 May 2017 - 12:26:40

... ale jak praví Miloš,  není nad  kontakt  bez  folie.  I když  jsou  chvíle  (při nechtěném kontaktu) nutkání k  přetažení  folie  přes hlavu.  


  • 0

#22 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 12:31:42

No, já s tím problém nemám. Zadaní ji však vylučuje. ;)

Potíž by mohla být v tom, že přes fólii působí kopie jaksi ušmudleně neostře a hůř se pak může vybírat co se bude zvětšovat? Je to moje hypotéza, ale nějaké Fomy jsem kdysi ve fólii překopíroval a nebyly ostré jako čistý kontakt, no.


  • 0

#23 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 31 May 2017 - 13:09:35

Přesně tak, přes fólii není ono. ;-)

 

možná mi něco uniká, ale v čem je potíž při kopírování ve folii?

 

Já prostě z kontaktu udělaného přes fólii nepoznám, jestli je ostré co má být ostré, nevidím tam detaily, ... Navíc ty fóliové kontakty mi připadají takové nemastné-neslané, že se mi ani nechce z toho ty fotky zvětšovat.


  • 0

#24 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 31 May 2017 - 15:52:56

Po tych rokoch su kontakty podla mna vhodne iba pre slabsie natury.

Ved ked nieco chcem vidiet, pozriem si negativ. Ostro, vo vsetkych poltonoch a u farebnych negativov dokonca aj farebne. Pergamenovy papier, ktory mam radsej ako plastove obaly nie su prekazkou.

Ked potrebujem viac informacii, policka si skenujem u nas v robote, alebo si skratka urobim velku fotku.

Po tych rokoch potrebujem akurat okuliare.


  • 0

#25 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 16:05:15

Nejsem si jist, jestli ti keko dobře rozumím, ale zdá se že ano a jsem tedy slabší nátura.

Náhledový kontakt jsem si dělal vždy a dělat budu. Je to část mého staromileckého způsobu archivace a když vezmu kdekoli (i večer v ložnici, nebo ve sklepě při jedné slabé žárovce) krabice, tak hned vidím v jakém souboru mám který záběr a nemusím hledat světlo a čučet se zdviženou rukou (a dens už i lupou) co se to tam skrývá. Taky hned vidím, že ten třetí záběr z šestadevadesátého z Býčí skály se fakt za ta léta nedoostřil a tudíž ho můžu dál ignorovat... ;)

Ne, (možná prozatím) neskenuji. Nemám na čem a v kompu mám tolika digitálních dat, že se mi do toho vůbec echce koukat.


  • 0

#26 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 31 May 2017 - 16:57:38

Doplnim:

Vacsina negativov, co nafotim a potom prejde cez skener konci v kosi. To su tie, co skusam nejaku vyvojku s nejakym filmom. Nie je to uprednostnovana cesta.

Potom su negativy, co fotim ako svoje hobby, ktore si zakladam a k tym nepotrebujem ziadne kontakty. Skratka vidim. S okuliarmi, ale vidim. A pomaha aj to, ze som z nich fotografie uz robil.

Nevidim najmensi dovod vediet, ktore z tych dvoch zaberov z Byci skaly je ostrejsi, ked sa este dostanem niekedy k ich zvacsovaniu a mam pochybnosti, urobim oba.

Neviem ako casto robievate svoje fotografie z Byci skaly ´96 vy vsetci ostatni, ja to tak nerobievam. Skratka si nafotim novy film. Ziaden z mojich predoslych obrazkov nema tu hodnotu, aby ma neustale ziadali o nove a nove zvacseniny.
Takze? Naco?

Aj ked, Kime, svoje staromilectvi obdivujem a ked ta to bavi tak, ako napriklad mna (pre inych nepochopitelne) tocenie cudlikami na VF kamere, uzivaj si to. Ja iba ponukam iny pohlad na vec.


  • 0

#27 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 31 May 2017 - 17:09:41

Já to nechávám zrát. Nikdy (krom zakázek) jsem nezvětšoval hned, snad jen na úplném začátku "dosti brzo". Kdysi jsem z nedočkavosti vyvolával ještě s báglem na zádech, ale později?

Většinou více vyvolaných svitků nejprve nakopírovat a to už by musel být sakra záběr abych hned zvětšoval. Pak index nechávám uležet. Občas se k němu vracím a prohlížím si. Když na něm je nějaký záběr, který se mi líbí i po páté či třech měsících, pak teprve zvětšuji.

A dnes? Nafotím svitek (během půl roku) a klidně ho vyvolám až za další půl roku. Prohlédnu, strčím do šuplíku a přemýšlím, kdyže se to odhodlám vytáhnou komoru ze sklepa a někde ji usadit. To odhodlávání je čím dál rozvleklejší...

Zkrátka slabší nátura.


  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 June 2017 - 07:49:54

Já to nechávám zrát. Nikdy (krom zakázek) jsem nezvětšoval hned, snad jen na úplném začátku "dosti brzo". Kdysi jsem z nedočkavosti vyvolával ještě s báglem na zádech, ale později?

Většinou více vyvolaných svitků nejprve nakopírovat a to už by musel být sakra záběr abych hned zvětšoval. Pak index nechávám uležet. Občas se k němu vracím a prohlížím si. Když na něm je nějaký záběr, který se mi líbí i po páté či třech měsících, pak teprve zvětšuji.

A dnes? Nafotím svitek (během půl roku) a klidně ho vyvolám až za další půl roku. Prohlédnu, strčím do šuplíku a přemýšlím, kdyže se to odhodlám vytáhnou komoru ze sklepa a někde ji usadit. To odhodlávání je čím dál rozvleklejší...

Zkrátka slabší nátura.

jo taky jsem fotil desítky kinofilmů ročně a občas potřeboval lepší náhledy

pro ten účel mám jednoduchou pomůcku, nejmám nyní možnost vložit snímek, tak jen slovně

ze dvou dílů vypálený kovový rámek pro šest kinofilmových polí, film se vloží a přiklopí sklíčkem, je zcela zavřen a nehrozí poškození, přitom je rovný, celé to vyhlíží asi jako skenovací rámeček, dále krásný opemus IIa, ze kterého jsem vyndal zvětšovací rámek

místo něj se vsune tento, zvětšovák je napevno na stěně, kousek nad stolem

na stole je mřížka o venkovním rozměru osmnáct krát dvacet čtyři centimetrů, která ten papír dělí na devět polí

činnost: do rámku vložím šest polí kinofilmu a vsunu do zvětšováku na první políčko, rozsvítím zvětšovák s červeným filtrem, pod něj dám papír s mřížkou, narovnám na první pole, zhasnu zvětšovák, odkryju červený filtr, exponuju normálně, dále zakryju červeným filtrem, rozsvítím zvětšovák, posunu rámek i papír dole na druhé pole a tak dále

po šesti záběrech vyměním film, po devíti papír

trochu šikovnější by mohlo být mít papír rozdělen na šest polí a negativ měnit při plném světle

tímto způsobem vzniknou pěkné náhledy asi pět krát sedm cm a i když se záběr nebude zvětšovat, máš aspoň na koukání tyhle

tuhle jsem porovnával, je li to rychlejší, než scan a v mém případě výrazně ano a skenovat mě nebaví a tohle je pěkný koukání na takový malý kabinetky

 

kdyby to někoho jó zajímalo, tak později nahraju ukázku

-

tady je aspoň snímek

Přiložený soubor  nahledy.JPG   98.79K   4 Počet stažení


  • 2

#29 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 1 June 2017 - 12:10:28

Pěkné! :)


  • 0

#30 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 1 June 2017 - 12:45:18

Taky moc hezké řešení. Já zůstanu u kontaktů. Ale je fajn vidět, že tu nejsem sám kdo chce mít pořádně udělané náhledy.


  • 0

#31 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 June 2017 - 16:27:49

však jo, nepoužil jsem to už dlouho, naposled na nějakej ples, to bylo šest filmů

ovšem i ze záběrů, které jsem později nezvětšoval, mám tedy malé obrázky

celé to jde udělat i z kartonu, překližky apod. tohle jsou výpalky z plechu, když jsem dával dělat zvětšovací rámy

kdo si hraje, nezlobí, znáte to  :cool:


  • 0

#32 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 June 2017 - 06:45:16

Funguje to výborně.

 

Lessons learned:

- Řezání skla není až taková legrace, jak to vypadá v televizi. ;-)

- Není třeba zajišťovat každé sklo zvlášť, stačilo by přiklopit všechna najednou až před expozicí.

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  01.jpg   237.81K   4 Počet stažení
  • Přiložený soubor  02.jpg   193.77K   4 Počet stažení

  • 0

#33 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 5 June 2017 - 10:12:09

Ja mam ze vsech negativu nascanovana vsechna policka v nejakem nizkem rozliseni a z toho udelane indexy nahazene v jednom adresari:

 

index.jpg

 

Da se to pohodlne a rychle prohlizet v Exploreru, takze nalezeni konkretniho negativu je obvykle zalezitost par minut.
Kvalita toho indexu je takova, aby davalo smysl to mit i vytistene na A4 (zakladam to i k negativum, protoze pres ten pergamen vidim prd) a na pocitaci se to jeste nacitalo dostatecne rychle: http://www.fpl.cz/tk/NDX_0010.jpg

 

V adresari konkretniho filmu jsou pak hozene ty nahledy (napriklad http://www.fpl.cz/tk/0010_042.jpg) a v dalsich podadresarich scany v lepsi kvalite a po upravach (ale to uz jen z nekterych fotek).


  • 1

#34 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 5 June 2017 - 12:49:55

Podobně to dělám i já :-) Alespoň vidím, že jsem znovu neobjevil Ameriku.


  • 0

#35 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 June 2017 - 14:58:37

Když jsem kontakty dělal, tak jsem je dělal hrozně ledabyle. Hozené cik cak na papíře, mnohdy ani pořádně neexponované, neustálené, jen abych viděl ty obrázky. Postupem času mě to začalo sr..., protože se na to nedalo dívat. A tak jsem začal negativy pod zvětšovákem hezky rovně skládat na papír a zatěžoval sklem. Pořádně exponoval, vyvolával i ustaloval. Aby to hezky vypadalo.

 

Teď už kontakty nedělám, ale ten svůj úplně první kontakt mám schovaný mezi ostatními věcmi, mající pro mě hodnotu. Ta radost, euforie a nadšení z těch prvních malých obrázků, tak ta se nezapomíná.


  • 0

#36 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 5 June 2017 - 17:58:57

Maaca - pěkné a hlavně rychlé uskutečnění! Chválím.

FPL - mít scaner, asi bych to dělal stejně. Pěkné, účelné, přehledné.


  • 0

#37 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 7 July 2017 - 07:40:14

Kinofilmová verze je hotová.

 

To řezání skla je nakonec docela zábava, když víte jak na to...

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních