Přejít na obsah


Fotka

Záhadné cívky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 8 červenec 2017 - 23:46:16

Zdravím,pardon že zakládám další téma,ale dlouho mi vrtá hlavou šířka 16/resp.2x8 mm cívek které mám.Když na ně namotám film,vždycky je mezi krajem cívky a filmem miniaturní(cca 0,5mm)mezera,tak zda nevadí že by byly kraje filmu osvětlené,nebo to může zničit celý film?
Taky jsem se chtěl zeptat jestli je tady někdo kromě REDa,kdo by mi vyvolal,než si na to troufnu a seženu vývojnici,filmy foma r 100 2x8 mm.
  • 0

#2 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 9 červenec 2017 - 00:37:06

Máš na mysli denné cievky? Svetlo vytvorí latentný obraz len tam, kde dopadne. Film má antihalačnú vrstvu, ktorá nedovolí svetlu prejsť do ďalšej vrstvy navinutého filmu na cievke a boky denných cievok stačia na to, aby zabránili svetlu vnikať na film z boku /hrany/ navinutého filmu. Osobne si myslím, že aj keby tam neboli, tak by bol film pri pevnom navinutí z každého kraja osvitnutý maximálne tak na 1-2mm najviac pri kraji s postupným zoslabením do stratena smerom k stredu filmu. Nič z toho čo som uviedol neplatí, keď sa jednotlivé závity filmu na cievke uvoľnia. Tam svetlo prenikne. Okrem toho sa manipulácia s filmom odporúča na tienistom mieste a nie na priamom svetle.


  • 0

#3 Fotograf

Fotograf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 192 příspěvků(y)
  • LocationBlansko
Reputace: 8

Publikováno 9 červenec 2017 - 10:59:49

Super,už jsem si myslel že mám ty cívky nějaký vadný,jo a nemám nic proti REDovi,jen vím že má práce dost,tak bych mu chtěl nějakou ušetřit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních