Přejít na obsah


Fotka

Vznik noveho filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2017 - 06:25:06

Zdravim,

 

tohle mi poslal kamarad, urcite prispeji, uz jen z principu.

 

https://www.indiegog...graphic-films#/

 

M.


  • 0

#2 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 1 listopad 2017 - 08:03:23

Osobně jsem rád za každý nový film, těším se na Ektachrome a tenhle určitě taky vyzkouším. Snad se kampaň zadaří.
  • 0

#3 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2017 - 08:06:17

Presne, ja taky, udelalo mi to radost. Dost rad bych ho prubnul :)


  • 0

#4 MiroSz

MiroSz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, Slovensko
Reputace: 2

Publikováno 1 listopad 2017 - 09:15:07

Som zvedavy. Z Petrohradu bol vraj aj film s nazvom Foqus a niekto pisal ze nemaju ziadne laboratorium ani fabriku a je to rebrandovana Foma alebo nieco podobne...a tito Silberra su tiez z Petrohradu...
  • 0

#5 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2017 - 09:36:28

MiroSz:

 

aha, to zni zajimave, co jsem nasel na netu ukazky tak ta 200vka vypada trosilicku jako moje milovana foma 200 (focena na 100 ve svitku je mnam). Kazdopadne na tom fakt makaj se zda.


  • 0

#6 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 1 listopad 2017 - 10:07:45

Co jsem pochopil z různých článků a rozhovorů, oni sami žádnou linku nemají. Snad by měli spolupracovat s jednou nebo dvěma fabrikami které normálně dělají technické/grafické materiály a něco možná rebrandovat.


  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 listopad 2017 - 12:04:11

já myslím, že nejvíce člověk výrobu filmů podpoří nákupem u zavedených výrobců - Foma, Kodak, Ilford, Fuji


  • 3

#8 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 1 listopad 2017 - 12:42:39

Ono už jenom ta částka, kterou chtějí vybrat, rozhodně nestačí na nákup a rozjezd linky pro výrobu filmů. Takže nevím, proč podporovat defacto překupníka? Možná to říkám ostře, ale tak nějak to chápu. Emulzi rozhodně novou vyvíjet nebudou - vývoj obecně stojí balík. Tož to pro ně někdo vyrobí v existující fabrice a plácnou na to trademark dle požadavku. Možná to ale bude správně hipster

 

To bych si mohl u Fomy objednat výrobu filmů se značkou třeba Naquadria a pak to prodávat. Nechci být nepřející, ale vidím to prostě tak jako kolega berraneck, viz. výše.


  • 1

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 listopad 2017 - 12:56:46

jo mám pocit že ještě Bergger a Adox polévá?


  • 0

#10 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 1 listopad 2017 - 13:04:16

Bergger si nechává polévat filmy někde v Německu (netuším u koho). Papíry si IMHO dělají komplet sami.


  • 0

#11 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 listopad 2017 - 14:15:03

To bych si mohl u Fomy objednat výrobu filmů se značkou třeba Naquadria a pak to prodávat. Nechci být nepřející, ale vidím to prostě tak jako kolega berraneck, viz. výše.

 

Pokud by takto přišlo na kino či svitek něco, co se v tom formátu jinak neprodává, nebo jen v metráži, tak by to beze smyslu být nemuselo(letecký film, třeba).


  • 0

#12 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 1 listopad 2017 - 14:58:47

https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-80s120/
https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-400s120/

Letecký film?


  • 0

#13 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 listopad 2017 - 15:07:16

Som zvedavy. Z Petrohradu bol vraj aj film s nazvom Foqus a niekto pisal ze nemaju ziadne laboratorium ani fabriku a je to rebrandovana Foma alebo nieco podobne...a tito Silberra su tiez z Petrohradu...

Pokiaľ viem, alebo teda si nepamätám iného výrobcu filmov v Rusku okrem Šostky, ale tá je na Ukrajine. Ak je to teda pravda, ta si myslím, že v rusku sa filmy nerobia, len prebaľujú


  • 0

#14 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 listopad 2017 - 15:09:48

https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-80s120/
https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-400s120/

Letecký film?

 

ano, agfa aviphot


  • 0

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 listopad 2017 - 15:59:33

polévat nepřestala ještě  ORWO fabrika ve Wolfenu,  pokud se nemýlím.   Stejně mi připadá zajímavé,  že  tuzemští temnokomorníci o jejich  filmy  zájem  nemají,  přitom jsou to  skvělé filmy za  rozumný peníz (jak  stovka, tak čtyřstovka).   Vím,  že  minimálně  4 lidé  zde se  více či méně vyskytující viděli  fotky ze 400,    a  tuším,  že  dva z nich  mají  i  fotku doma  (pokud  ji nevyhodili :-))  

http://www.filmotec....lang=en&lang=en

Rozhodně  důvěřuji kvalitě filmů z ORWO než  od soudruhů z východu (nikoli z toho dálného). 


  • 0

#16 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 listopad 2017 - 17:07:29

https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-80s120/
https://www.fotoskoda.cz/rollei-retro-400s120/

Letecký film?

 

A?


  • 0

#17 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 1 listopad 2017 - 17:23:13

.......  Stejně mi připadá zajímavé,  že  tuzemští temnokomorníci o jejich  filmy  zájem  nemají,  ...................................

No, ale ve svitku to bohužel nehrnou ...  :shock:  nebo mám špatné brýle ? 

v kinu snad, nebo je to bez perforace ?   696075018_o.jpg


  • 0

#18 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 2 listopad 2017 - 08:05:01

je to standartní negativní cine kinofilm na acetátové podložce, se standartní perforací N-4740 (BH 1866).   ze stránky,  na kterou jsem dal link,  si  můžeš  stáhnout  PDF  s  kompletní specifikací obou filmů.  

Když jsem  ho  kupoval,  napsal jsem do  fabriky o  cenovou nabídku,  odpověděli,   objednal jsem,  zaplatil,  přišlo poštou. 


  • 0

#19 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 2 listopad 2017 - 08:06:04

p.s.   ve  svitku hrne  kodak  trix,   plň  mrazák,  dokud  to  jde ...


  • 0

#20 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2017 - 08:40:34

ORWO je ORWO, NP22 bola mojím obľúbeným filmom, kým sa u nás dala bežne zohnať. 27DIN/400 ASA označená ako NP27 sa mi zase nikdy nepáčila, bola podľa mňa ešte horšia ako Fomácka N27. Z novými filmami nemám skúsenosť. Momentálne mám ešte asi desať metrov NP22 z metráže 17metrov, ktorá má asi 20 rokov, nechce sa mi teraz liezť do mrazáku, a je fajn.

Ak by sa niekto chystal na nejaký nákup u ORWA, tak by som sa aj pripojil, zobral by som 50-60 metrov, ale len NP22, ak sa ešte robí.


  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2017 - 08:41:55

Aha, nevšimol som si, aj ta UN54 by mohla byť, to nové značenie ORWO filmov nepoznám.


  • 0

#22 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 2 listopad 2017 - 09:20:56

 

To bych si mohl u Fomy objednat výrobu filmů se značkou třeba Naquadria a pak to prodávat. Nechci být nepřející, ale vidím to prostě tak jako kolega berraneck, viz. výše.

 

Pokud by takto přišlo na kino či svitek něco, co se v tom formátu jinak neprodává, nebo jen v metráži, tak by to beze smyslu být nemuselo(letecký film, třeba).

 

 

Mimochodem, zkoušeli jste někdo fotit na letecký film od Fomy? Je to výrazně jiné než Agfa Aviphot?


  • 0

#23 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 2 listopad 2017 - 09:45:32

už to  bylo na  temné probráno  před pár lety,  nicméně  si zkusím  vzpomenout,  co tu proběhlo (a přidám něco ze své  vlastní zkušenosti),  do  jednoho  souvětí:

soudruzi z NDR ve Wolfenu, ve fabrice  ORWO,   kdysi  vyráběli kromě konfekce pro fotografy (NP15, NP20, NP27, NP22, na další si nevzpomenu, resp. nepřišel jsem s nimi do styku) i  kinematografický negativní kinofilm, v našich končinách běžně používaný krátkým filmem pro natáčení reportáží (kdo pamatuje  Filmový týdeník v kinech promítaný před každým celovečerním filmem?)  nazývaný  NP5(nebo NP55? už přesně nevím)  s citlivostí  ISO (ASA) 64-80 pro vývojku D-96,   pro  Atomal (orwo A49)  jsem ho  exponoval na  ISO 100,   byl  plně srovnatelný s ORWO NP20,    a  dále NP7 s citlivostí ISO(ASA) 400,  který  byl  v  ORWO A49  excelentní,  lepší než konfekce NP27,   v nouzi  jsem ho na radu staršího kamaráda,  který v krátkém filmu pracoval,  s  úspěchem  pushoval v majkrofenu (my tomu tehdy říkali  "dojil") až na DIN33-36,   tj. ISO 1600-3200,   s očekávatelnými a běžnými výsledky (vyšší kontrast,  hrubší zrno,  ztráta kresby v nejhlubších stínech).

současný ORWO UN54  je  tedy pokračovatelem cine NP5(55?),  N74plus pokračovatelem cine NP7.   N74plus jsem   zkoušel důkladně,  fotím na něj (ovšem zásoba se už velmi tenčí) v posledních 5-6 letech občas,  když zrovna nemám Ilford P3 či P4 namotán v cívkách, a mohu jej  pouze  doporučit. 

Nevím,  zdali   pro hromadný nákup se dnes  najde  tolik zájemců,  jak to bývalo  před pár lety zde na TK běžné,  když navíc o cenách,  za které  se dalo  v hromadném nákupu ze zahraničí nakoupit  ještě před  6 lety, si můžeme nechat jen zdát,  ale  pokud by se zájemci na  zajímavý nákup našli, přidal bych se  taky  pro  pár  bulků  30,5m  nebo 122m.

 

p.s.   jásat nad  tím, že se dnes někdy někde objeví  "nový" film, je dle mého názoru občas předčasné,  při podrobnějším zkoumání a dotazování můžeme zjistit,  že se jedná vlastně jen  o  rozmotání  velkých cívek nakoupených se slevou ve velkém od několika silných výrobců (v tom lepším případě)  či  přeskladované zboží z likvidovaných skladů (v případě horším) do  kazet,  natištění nových papírových krabiček s novým obchodním označením toho,  kdo  "repacking and rebranding"  s přiměřenou či nepřiměřenou obchodní přirážkou provádí a  šup s tím na  internet (a taky proč ne, když to někdo kupovat  chce?).


  • 1

#24 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2017 - 15:27:25

Jirko vďaka za obšírnejšie pojednanie o filmoch ORWO. Aj keď nerád, ale musím priznať, že boli lepšie ako Fomy, len niekedy bol problém ich zohnať, teda aspoň v  našich končinách. Však to vieme.

 

Čo sa týka tej metráže, nemám problém, kupujem Fomu 100 v 30 metrovom balení a stačí mi to. Len by som chcel niečo iné sem-tam skúsiť, a nakoľko viem, že kúpiť trebárs 300 metrov 35-ťky nie je práve lacné, preto sa ponúkam na rozdelenie nákladov, a tým aj na získaní materiálov, ku ktorým by som sa ináč nedostal. Čo sa týka ceny, čo je dnes lacné. Vo väčšom sa dá trochu ušetriť, nehovorím že nie, ale myslím si, že ten rozdiel nie je až taký rozhodujúci. Skôr ide o to skúsiť niečo nové, a kúpa 1-2 kaziet je o ničom, už s tými 10-20 filmami sa dá niečo robiť. Pred niekoľkými rokmi, keď si Jirko zabezpečil Kodaka PlusX (ináč klobúk dole za tú akciu) to bolo fajn, ešte z toho mám asi 20 metrov. Niečo také by som znovu bral. Človek má zásobu filmu, ktorý pozná a vie čo od neho môže čakať, výsledky sú stále rovnaké, a je aj dostatok materiálu na hókus-pokusy. Ja som žiaľ jazykový antitalent a tak sa nerád púšťam do akcii mimo slovenského a českého jazykového okruhu. Ja už v pohode dožijem s Fomou, ale niečo nové by som prijal v pohode.


  • 0

#25 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 2 listopad 2017 - 19:08:11

Ještě k tomu filmu Silbera - sám jsem byl po názorech výše zvědavý, jestli vyvíjí něco opravdu svého, nebo jen přebalují existující filmy. Tak jsem jim napsal, jak se věci mají, a jejich CEO mi odepsal:

 

 

 

Thank you for your question. The answer is we do both.
Should you like to know full background on Silberra, please read through the attached document. It tells you the whole story in details,
and you may also find the same story in Updates section at our Indiegogo campaign page.

WBR,
Konstantin Shabanov
CEO at Silberra.

 

 

Poslali mi tento https://drive.google...iew?usp=sharing dokument, měl by to být samý text co je v kampani na Indiego, popisuje historii společnosti a plány v rámci kampaně. Co jsem z toho pochopil, ortho film se pokoušejí páchat sami v nějaké továrně Micron v Rusku, panchro film vypadá na nějakou Agfu.


  • 0

#26 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 2 listopad 2017 - 19:19:33

Keby sa aspoň dalo nakúpiť z DE to ORWO bez DPH

ORWO N74 35mm/122m:   213,02 EUR/roll:         ... to je celkom dosť aj v NETTO cene...

 

...za tú cenu mám 4 x 50m FOMA materiálu :) ORWO samozrejme je inšia úroveň, bez komentára.


  • 0

#27 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2017 - 19:55:37

Tak tá cena je skutočne vysoká, a rozdiel v kvalite ORWO-FOMA zas až tak priepastný nie je. To teda ostanem verný Fome a sem tam niečo kúpim na bazoši.

 Len taká zaujímavosť: rozprával som sa vo fotoslužbe, ktorá pokiaľ viem ako posledná v Prešove vyvoláva farbu C41, akože tam chodím dosť často, poznám sa celkom dobre s majiteľmi. Pri poslednej návšteve sme sa len tak zhovárali o predaji filmov, oni vedia, že kupujem priamo vo Fome metráž, a dozvedel som sa, že majú na kazete filmu rabat 10 centov. Teda ani sa im nedivím, že sa veľmi do filmov nehrnú. V ďalšom fotoobchode mi majiteľ povedal, že keď chce zobrať materiál od Fomy, musí to byť minimálne za 200 euro. Keď by zobral filmy a vývojky za túto cenu, má strach, že by sa mu nepredali v záručnej dobe a bol by v strate, a po druhé, to isté, že zisk z tých 200 euro by bol tak maximálne 5 euro, lebo keby dal väčšiu maržu, tak sú tie filmy nepredajné. Hm, tá politika Fomy je trochu zvláštna.


  • 0

#28 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 2 listopad 2017 - 20:18:09

Domnívám se, že Foma  neurčuje konečnou cenu pro zákazníka. U nás v labu  stojí Foma100 obdobně jak barva u Škody. Prostě chceš-li? Kup, jinak si napiš do Fomy. Takže klasický balík obsahující film, papíry a chemii za poštovné stojí. Nehledě na to, že nad určitou část posílají balíky zdarma a jsou velmi ochotní.

Dále: zjišťoval jsem, jak to je se zakázkou na míru. Chtěl jsem, zda-li by šlo koupit svitkový film v metráži a tak si dělat 220ky. Prý to není problém, ale zakázka musí být v minimální ceně, pod kterou nemohou jít. . Zájem o svitkovou metráž však v našich řadách byl minimální.

    Nebyl by ale problém nechat si udělat třebas kinofilm s potiskem i krabičkou Temná komora. Jen by nás muselo být pro tuto legraci více, a nesměli bychom se pohádat, co bude na krabičce. (navrhuji flexaretu).


  • 3

#29 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 listopad 2017 - 22:21:24

Otecčasu, viem, že foma konečnú cenu neurčuje, ale keď predáva na nete za takú istú cenu, súkromníkom ako aj obchodníkov, tak potom obchodníci nemôžu cenu dvíhať, aby na tom niečo zarobili, lebo by to nepredali.

Nad tom zvitkovou metrážou som už aj ja rozmýšľal, bola by to paráda, no ako hovoríš, či by sa našlo dostatočné množstvo záujemcov. Ja by som sa určite prihlásil.

Ten nápad s krabičkou Temná komora je veľmi zaujímavý, a bolo by mi úplne fuk, čo by na krabičke bolo (a musí byť obrázok?) trebárs aj ten Flexaret, len zase na kinofilme Flexaret? :-P


  • 0

#30 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 listopad 2017 - 08:57:05

Keby sa aspoň dalo nakúpiť z DE to ORWO bez DPH

ORWO N74 35mm/122m:   213,02 EUR/roll:         ... to je celkom dosť aj v NETTO cene...

 

...za tú cenu mám 4 x 50m FOMA materiálu :) ORWO samozrejme je inšia úroveň, bez komentára.

to je cena  přímo z Wolfenu, nebo od  nějakého obchodníka? 

 

V roce  2010   jsem platil fabrice za roli  N74plus 122m  EUR145,  za UN54  EUR99.   Trochu tedy asi podražili,  vychází to (bez dopravy) na kazetu 36sn. 2,88EUR,  tj.  cca 78 Kč,   což jest pořád ještě snesitelná cena.

 

Poslal jsem  dotaz na  aktuální ceník.  Jsem zvědav.


  • 0

#31 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 3 listopad 2017 - 10:19:48

To je

 

 

Keby sa aspoň dalo nakúpiť z DE to ORWO bez DPH

ORWO N74 35mm/122m:   213,02 EUR/roll:         ... to je celkom dosť aj v NETTO cene...

 

...za tú cenu mám 4 x 50m FOMA materiálu :) ORWO samozrejme je inšia úroveň, bez komentára.

to je cena  přímo z Wolfenu, nebo od  nějakého obchodníka? 

 

V roce  2010   jsem platil fabrice za roli  N74plus 122m  EUR145,  za UN54  EUR99.   Trochu tedy asi podražili,  vychází to (bez dopravy) na kazetu 36sn. 2,88EUR,  tj.  cca 78 Kč,   což jest pořád ještě snesitelná cena.

 

Poslal jsem  dotaz na  aktuální ceník.  Jsem zvědav.

 

To je cena priamo z Wolfenu od výrobcu, a je čerstvá...


  • 0

#32 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 listopad 2017 - 12:01:46

díky,   jj,  už to mám potvrzeno taky. 


  • 0

#33 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 3 listopad 2017 - 19:01:47

ORWO N74.. Rád by jsem si minimálně jedno 122m balení pořídil.. Bylo by fajn zkusit zjistit, zda by byla možná nějaká hromadná sleva, nebo zda si jednoduše objednat každý sám za sebe?..


  • 0

#34 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 3 listopad 2017 - 22:17:52

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD.


  • 0

#35 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 4 listopad 2017 - 19:08:39

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD - a je vynikající.
Fotím momentálně jen na něj.


  • 0

#36 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 listopad 2017 - 20:29:50

Da sa kupit aj zbytok, pripadne uz namotany v kazetkach, ale ja by som najradsej z panenskej skatule.
Brusim zatial iba zuby, lebo aj ked cena nie je v tomto pripade rozhodujuca, mam este nemale zasoby inych filmov.

A toto mi pride, ze mi so zbytkom este vypolstruju truhlu :D.


  • 0

#37 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 4 listopad 2017 - 21:24:51

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD - a je vynikající.
Fotím momentálně jen na něj.

Čo to je za film ?prvý krát počujem ten názov ...


  • 0

#38 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 4 listopad 2017 - 21:31:01

 

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD - a je vynikající.
Fotím momentálně jen na něj.

Čo to je za film ?prvý krát počujem ten názov ...

 

aha, už viem BW


  • 0

#39 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 listopad 2017 - 22:19:09

X     Plus-X - 100 ASA (teda presnejsie - 125, je to tak kvoli tvaru krivky pracovnej charkteristiky)

XX    Double-X - 200 ASA

XXX   Tri-X - 400 ASA (kedysi iba 320, reliktom je 4x5")

 

Prekrasna triada. Double-X, ako aj Tri-X Reversal sa stale balia pre kinematografiu.

(Keby som si mal ja ponechat dva filmy zo vsetkych filmov doteraz vyrabanych, boli by to Kodak Verichrome a Tri-X Prefessional (S tymi 320ASA))


  • 0

#40 denny

denny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 leden 2018 - 22:53:54

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD - a je vynikající.
Fotím momentálně jen na něj.

A kde to kupuješ? Film1635 za něj chtěj 7.410 Kč


  • 0

#41 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 22 leden 2018 - 23:21:41

 

DoubleX 35mmx122m stoji 260USD - a je vynikající.
Fotím momentálně jen na něj.

A kde to kupuješ? Film1635 za něj chtěj 7.410 Kč

 

https://www.kodak.co...ept_2017_V7.pdf

strana 18

Bude treba samozrejme zaplatit dopravu, clo a DPH.

260 USD x 21 = 5460 Kc

5460 x 1,05 x 1,2 = cca 6880 korun. To vsetko bez dopravy ... 530 korun za dopravu nie je zas az tak vela.

 

Islo ale o provnaie ORWO a DoubleX. Cena ORWO bola mimochodom tiez bez DPH.


  • 0

#42 MiroSz

MiroSz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, Slovensko
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2018 - 19:32:26

Tak Silberra je doma z byvaleho Zvazu, konkretne Ultima 200 a PAN 200...aj s prilozenym podakovanim, kuul samolepkou a cukoladou :)

Teraz babo rad, jako vyvolati. Mam zrovna zarobenu Excelku (po Fomacky XTOL). Na massive dev chart je pre Silberra PAN 200 a XTOL 10 minut, pre Ultimu tam kombo s XTOLom neni...tipol by som to zhruba narovnako.

Uvidime ci uvidime.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#43 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 20 únor 2018 - 21:17:10

Kodak Alaris asi chystá nějaký (staro)nový film. Možná ještě něco jiného než Ektachrome - https://twitter.com/...541545645658112

 

 

 

Calling all film lovers! Kodak Professional has an exciting that we will be sharing with the world on Friday. In the mean time, we will be tweeting clues and riddles all week to keep you on the edge of your seat!

  • 0

#44 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 23 únor 2018 - 09:07:53

Tak sa zdá, že by to mohol byť Tmax 3200. A možno aj pre stredný formát...

 

 

Kodak Alaris asi chystá nějaký (staro)nový film. Možná ještě něco jiného než Ektachrome - https://twitter.com/...541545645658112

 

 

 

Calling all film lovers! Kodak Professional has an exciting that we will be sharing with the world on Friday. In the mean time, we will be tweeting clues and riddles all week to keep you on the edge of your seat!

 


  • 0

#45 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 únor 2018 - 11:33:53

Jj, Tmax 3200 (ve skutečnosti 800) viz: http://imaging.kodak...fessional-films


  • 0

#46 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 únor 2018 - 11:42:36

Jsem zvědav na cenu.

TMax 3200 býval docela fajný film. Rozhodně se mi líbil o poznání více než Delta 3200.

 

Obávám se ale velice, že to dle dnešních zvyků bude 10 € za filmek...a to je kapánek moc.


  • 0

#47 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 23 únor 2018 - 12:21:40

A ani slovo o zvitku...


  • 0

#48 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 únor 2018 - 12:36:48

A ani slovo o zvitku...

 

... o dostupných formátech ani slovo.

Vzhledem k tomu, že to má být v březnu na pultech, tak tipuju (doufám) že chtějí mít co nejrychleji kino mezi lidmi a další formáty budou časem...


  • 1

#49 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 únor 2018 - 13:23:32

TMax 3200 nikdy nebyl ve svitku (co si pamatuju)


  • 1

#50 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 23 únor 2018 - 13:30:30

Vyjadrenie na twitter od Kodak Professional: 

Re-entry into the market will be 35mm. Once we see how it goes and what the market demand is, we’ll look at 120.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních