Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

seřízení automatiky FED 35


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 vojtasTS29

vojtasTS29

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2017 - 22:35:15

Ahoj. Koupil jsem si za sedmdesát korun nefunkční těžítko v podobě FEDa 35A, a absolutně jsem se do toho zamiloval. Všechno jsem vyčistil včetně slepený závěrky a clony, manuál jsem seřídil tak, že funguje jak má a předrátoval jsem elektroniku a probral jí k životu. Problém je, že na automat ten foťák moc zavírá clonu, a to tak, že když namíříte do světla, tak jí ani neotevře, nebo nechá jen maličkou pinhole, a když by měl dávat F=2,8, tak nechává tak 5,6. Vzhledem k tomu, že uvnitř je to Konica C35, jen podle mého názoru mnohem hezčí, tak se chci zeptat, jestli někdo netuší, jak mechanismus seřídit.

Díky,

Vojta


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 5 listopad 2017 - 09:19:13

A aka ide do toho baterka?


  • 0

#3 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 5 listopad 2017 - 09:34:34

https://wemakethings...dern-batteries/


  • 0

#4 vojtasTS29

vojtasTS29

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2017 - 12:28:53

Dal jsem do toho Zinko-vzduchovou ZA675. To ej asi jedinná baterie, která původní rtuťovou 1,35V nahradí a má stejně stabilní napětí. V tom určitě problém není. Řekl bych, že jehla na motorku expozimetru se hýbe, jak má, tedy, že odblokuje spoušť skutečně při(podle normálního expozimetru v ruce) čase 1/60 na 2,8, ale to se dá kdyžtak seřídit natočením samotného motorku. Jen ten foťák prostě dává mnohem menší clonu, než má. Tipnul bych, že je někde slabá pružinka, ale raději si nechám poradit, než budu zase odlepovat koženku.


  • 0

#5 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 5 listopad 2017 - 19:29:33

Tady kolega není tak konkrétní, ale řešení je to vlastně stejné...

https://www.flickr.c...57617985609935/


  • 0

#6 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 5 listopad 2017 - 19:32:32

Mimochodem, není to "motorek", ale měřicí systém s otočnou cívkou, jen pro úplnost :-)

http://fyzika.jreich...-otocnou-civkou


  • 0

#7 vojtasTS29

vojtasTS29

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 listopad 2017 - 20:21:43

Mars:

Ale já nemám problémy s expozimetrem. ten normálně funguje. Jde jen o to, že samotná mechanika clony a závěrky nespolupracuje tak, jak by člověk čekal. Prostě všechno funguje, až na to, že foťák neotevírá clonu dostatečně. Časy které by to dávat mělo alespoň odhadem sedí. Skoro to vypadá, jakoby mechanismus neměl dost síly na to, clonu otevřít.


  • 0

#8 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 5 listopad 2017 - 22:20:20

Mars:

Ale já nemám problémy s expozimetrem. ten normálně funguje. Jde jen o to, že samotná mechanika clony a závěrky nespolupracuje tak, jak by člověk čekal. Prostě všechno funguje, až na to, že foťák neotevírá clonu dostatečně. Časy které by to dávat mělo alespoň odhadem sedí. Skoro to vypadá, jakoby mechanismus neměl dost síly na to, clonu otevřít.

Nojo. Omlouvám se, po pracovní neděli mi to už moc nebere :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních