Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Flexaret VII - matnice z ebay


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 buldozer556

buldozer556

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 November 2017 - 14:47:02

Dobrý den temnokomorníci!

Disclaimer: fórum jsem prohledal, ale konkrétní odpovědi na moje dotazy ohledně této problematiky jsem nedohledal. 

Je tu někdo kdo má zkušenosti s 'tuněním' Flexarety? Rád bych si nechal svou (která je v perfektním vizuálním stavu) předělat ve smyslu Anastigmat za hledáčkový objektiv a zároveň bych si rád nechal vyměnit matnici za světlejší. Na e-bayi jsem našel spoustu těch z mamiye RZ (ty se ale musí údajně nějak brousit? do toho by se mi moc nechtělo?), ale jinak ticho po pěšině. Nemáte někdo tip jakou (ideálně za míň než z té RZ) pořídit? A ke komu to všechno poslat? Pan Blažek na mé zprávy zatím nereaguje a telefon je nedostupný.

Ev, jestli tuhle proceduru někdo absolvoval, kolik to stálo?

Díky moc a ať to fotí!


  • 0

#2 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 7 November 2017 - 16:51:20

Ja som menil matnicu za tu od rica olessona. Ta bola na mieru pre flexu. Inak je to ako vravis musis si to prisposobit. Vymena objektivu neni asi ani technicky mozna bez velkeho zasahu. To si asi budes musiet najst iny fotak
  • 0

#3 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 November 2017 - 09:56:11

Nezkoušel si někdo matnici pro flexu vyrobit? Měla by být 1,1 mm silná, takže když jí udělám z 1 mm plexi, zaostření se nijak snad neposune a mohla by být světlejší než původní.


  • 0

#4 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 8 November 2017 - 10:38:08

Zdravím.

Nezkoušel jsi zadat něco do vyhledávání

Co třeba něco vyčíst tady ?  http://www.temnakomo...pe/#entry434459

Neřekl bych, že pro výrobu matnice tu nic nenajdeš.


  • 0

#5 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 8 November 2017 - 11:18:34

Nezkoušel si někdo matnici pro flexu vyrobit? Měla by být 1,1 mm silná, takže když jí udělám z 1 mm plexi, zaostření se nijak snad neposune a mohla by být světlejší než původní.

Vzhledem k tomu, že matná je ta spodní strana (blíž k objektivu), tloušťka materiálu by to ovlivnit neměla. Jinak mám poměrně dobrou zkušenost s touto matnicí: https://www.ebay.com...0yk3LvcRstfsrVg Musí se trochu oříznout, ale hned druhou se mi podařilo přitom neulomit :-)


  • 0

#6 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 8 November 2017 - 15:41:13

Zdravím.

Nezkoušel jsi zadat něco do vyhledávání

Co třeba něco vyčíst tady ?  http://www.temnakomo...pe/#entry434459

Neřekl bych, že pro výrobu matnice tu nic nenajdeš.

Mně nejde ani tak o proces výroby, ale díky. Spíš mi šlo o to, jestli to někdo zkoušel konkrétně do flexy, jestli se dá v domácích podmínkách udělat světlejší, jak moc ubývá světlo do krajů, jak je to s případnými problémy s ostřením apod. V již existujících vláknech se diskutuje o matnicích od Ricka Olesona, případně o matnicích pro Mamiye nebo jiné přístroje. Zajímala mě jen konkrétní zkušenost se kombinací samodomo matnice x Flexaret.


  • 0

#7 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 21 February 2018 - 15:52:56

Nevím, jestli už to tady někde není, ale našel jsem video s návodem na matnici vlastní výroby pro Flexaret:

 

https://www.youtube....h?v=WJV2m_rYSgs


  • 0

#8 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 24 February 2018 - 17:34:44

Dobrý den temnokomorníci!

Disclaimer: fórum jsem prohledal, ale konkrétní odpovědi na moje dotazy ohledně této problematiky jsem nedohledal. 

Je tu někdo kdo má zkušenosti s 'tuněním' Flexarety? Rád bych si nechal svou (která je v perfektním vizuálním stavu) předělat ve smyslu Anastigmat za hledáčkový objektiv a zároveň bych si rád nechal vyměnit matnici za světlejší. Na e-bayi jsem našel spoustu těch z mamiye RZ (ty se ale musí údajně nějak brousit? do toho by se mi moc nechtělo?), ale jinak ticho po pěšině. Nemáte někdo tip jakou (ideálně za míň než z té RZ) pořídit? A ke komu to všechno poslat? Pan Blažek na mé zprávy zatím nereaguje a telefon je nedostupný.

Ev, jestli tuhle proceduru někdo absolvoval, kolik to stálo?

Díky moc a ať to fotí!

Můžete volat kdykoli. Chodím po doktorech a pokud jsem nedostupný po lékařské prohlídce ihned volám zpět a odpovídám. A na zprávy se snažím vždy odpovídat telefonicky, pokud je uvedeno tel. číslo .     Jara Blažek - Nový Jičín


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních