Přejít na obsah


Fotka

Vyřazené chemikálie

chemie

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 13 November 2017 - 22:53:22

Dobrý den, ve škole vyhazujeme staré chemikálie, seznam je v příloze. Asi jsou to věci, které se moc na fotografii nehodí, ale třeba tam někdo najde něco, co potřebuje. Bohužel nemohu zaručit funkčnost, vyhazuje se to z důvodu stáří, ale bylo to skladováno podle předpisů. Pokud někoho něco zaujme, tak mně prosím kontaktuje na email andy.vac@seznam.cz Vše daruji zadarmo, ale preferuji předání v Praze, nedokážu si představit, že bych to posílala poštou, většinou je to ve skleněných nádobách.

 

Bromid draselný; Dusitan draselný; Fosforečnan amonný; Hydrogenfosforečnan sodný; Hydrogenuhličitan amonný; Chelaton III; Chlorid sodný; Kyselina fluorovodíková; Oxid vápenatý; Síran lithný; Síran železitý; Siřičitan sodný; Uhličitan sodný; Síran manganatý; Mléčnan vápenatý; Kyselina 5 - sulfosalicylová; Metol; Phenol; Mravenčan nikelnatý; Chloramin T; Octan sodný; Triethanolamin; Sulfanilamid; Kyselina benzoová; Kyselina fumarová; Kyselina jantarová; Kyselina barbiturová; Kyselina L-glutamová; p - Nitrofenol; Kyselina sulfanilová; Diacetylmonoxim; Hydroxylamin - hydrochlorid.


  • 1

#2 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 14 November 2017 - 09:43:11

Tak už je zabráno: Bromid draselný; Chelaton III; Chlorid sodný; Síran lithný; Síran železitý; Siřičitan sodný; Uhličitan sodný; Triethanolamin.
  • 0

#3 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 November 2017 - 09:52:20

Andys, cca polovica tých chemikálii sa vo foto používa. Je tam napr. Metol ak k nemu pridáš siričitan sodný, chlorid sodný a Bromid máš jednu z najjemnozrnejších vývojok Ilford Perceptol.

Chlapi z Prahy berte všetkými štyrmi, takáto šanca sa zas tak skoro nenaskytne a Andys noste na rukách.


  • 1

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 November 2017 - 09:54:00

Vidím, že niekto bol rýchlejší ako ja. som rád.


  • 0

#5 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 14 November 2017 - 21:04:21

tohle: Kyselina fluorovodíková

 

nejlépe ekologicky zlikvidovat než to zlikviduje někoho


  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 14 November 2017 - 21:58:12

tohle: Kyselina fluorovodíková

 

nejlépe ekologicky zlikvidovat než to zlikviduje někoho

 

Kde je tvuj dobrodruzny duch? Nebyt odvadlivcu, kteri se se psim sprezenim vydaji skrz neznamy jizni kontinent, nebo zkusi michat lepidlo na filmy s pomoci dioxanu (pricemz dotycny podle jeho aktivity je jeste nazivu, tedy dozajista byl pred dvema hodinama, a ve zpravodajstvi taky nic nebylo), lidstvo by neslo kupredu.

 

Navic je vedecky dokazano, ze pokud nemas u domu more, nemuzes ekologicky likvidovat kyselinu fluorovodikovou. Se zachodem to totiz bude delat osklive veci.

 

Jsou mezi nami taci, kteri skladuji chloroform a ether v loznici, spolu se strelnym prachem a sklem s oxidem thoricitym. Nejake kyseliny se nezalekneme.


  • 0

#7 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 14 November 2017 - 22:21:36

No bóže, trocha mletého vápence nebo hydroxidu vápenatého a je po kyselině flurovodíkové. Otec doma kdysi dááávno skladoval flašku čistého KCN, nějakého dioxanu se nezaleknu :D


  • 0

#8 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 15 November 2017 - 17:59:55

tohle: Kyselina fluorovodíková

 

nejlépe ekologicky zlikvidovat než to zlikviduje někoho

 

Tak kyselina už bohužel není, někdo jí odnesl předemnou.


  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 16 November 2017 - 09:53:36

Tak doufejme, že padla do rukou povolaného člověka, který zajistí její likvidaci.

 

Kyselina fluorovodíková je silně toxická žíravina. Rozdávat ji, navíc ve skleněné lahvi, je akt veřejného ohrožení.


  • 0

#10 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 16 November 2017 - 14:53:43

Tak doufejme, že padla do rukou povolaného člověka, který zajistí její likvidaci.

 

Kyselina fluorovodíková je silně toxická žíravina. Rozdávat ji, navíc ve skleněné lahvi, je akt veřejného ohrožení.

 

Nene, tu jsem nikomu nedala, vzal si jí kolega z laboratoře, který vý jak je nebezpečná, a jak ji bezpečně použít. Jinak vše ostatní bude ekologicky zlikvidováno, jen čekáme na firmu, která to odzveze. Rozhodně nechci nějak rozšiřovat nebezpečné látky :-) Jen vím, že v dobrých rukou by mohlo být ledacos užitečné pro fotografii. :-)


  • 0

#11 andys

andys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 67 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 33

Publikováno 21 November 2017 - 10:56:12

Tak už si to specializovaná firma odvezla.


  • 0

#12 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 21 November 2017 - 12:47:11

Jen tak ze zajmu, kolik si toho lidi rozebrali? Chtel bych vedet, kolik lidi jeste porad najde doma ucel pro chemikalie. Ziju ted v prostredi, kde nikdo pod sedesat nepouziva zande naradi... Snad leda sroubovak... Mozna. Ale asi taky ne. Desive.


  • 0

#13 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 November 2017 - 15:23:49

já zase žiju v prostředí, kde všichni nad 60 si stěžují, že zamlada bylo líp

 

děsivé, snad mne to také nepotká


  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 November 2017 - 15:26:50

já zase žiju v prostředí, kde všichni nad 60 si stěžují, že zamlada bylo líp

 

děsivé, snad mne to také nepotká


  • 0

#15 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 November 2017 - 15:37:14

Děsivé to je, ovšem potká tě to též, jako drtivou většinu. I mně bylo za mlada líp. Vyběhl jsem každý kopec v "plné polní", na kole dokonce obvykle jako první. Nevadilo mi spát týden pod širákem. Nevadilo mi jít z pařby rovnou do práce. Vydržel jsem bez úhony vypít 6-8 plzní a k tomu lecos ostřejšího. Dívky se na mě usmívaly. Muziku jsem dělal, výtvarničil,..... Teď z toho nezvládnu ani desetinu a dívky si mě už nevšímají... a to mi ještě nebylo šedesát.

No zkrátka, za mlada bylo líp!


  • 0

#16 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 21 November 2017 - 15:58:01

Beránku,  nepotká tě to jen tehdy,  pokud si  po šedesátce  budeš  uvědomovat,  že  každý den,  do kterého se probudíš  bez  bolestí,  je  úžasný a nádherný,   a  i když se probudíš  s bolestí  (nemyslím tím rýmečku),   vykašleš se na její prožívání a bude ti  dobře,  věda, že za dalších  deset let  bude mnohem hůř.  

Kime,   mě  už  si  mladé dívky  občas  všímají,  bohužel,  když mi  nabídnou v  socce  místo k sezení...   netuše,  že mi z koutku neukápla  slina  po mrtvičce,  ale že  prostě jen  slintám  zasněn při  pohledu na jednich přednosti a zadnosti.  :-)


  • 0

#17 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 22 November 2017 - 14:40:13

Tak to je u sedesatniku normalni chovani, toho si ani nevsimam, v porovnani s mym dedou jsou to vsechno nadseni optimiste. On to byl hodny clovek, ale nejvetsi pesimista, ktereho jsem kdy v zivote potkal.

 

V Britanii je opravdu neskutecne, nakolik mladsi generace postrada jekekoli skills pri zachazeni s cimkoli, vcetne pocitacu. Nevim, zda je to nasledek rozvracenosti rodin a nedostatku otcu, nebo bohatstvi zeme, kde neni potreba veci jen tak opravit, nebot se da levne koupit neco noveho, ci zdarma ziskat neco lehce pouziteho... Budu se ale stehovat zpet do CR, tak porovnam s tim, jak se situace zmenila.

 

Je ale pravda, ze v Britanii obecne neni prilis tendence ucit mlade neco na skolach a navic jsou jim limitovane moznosti, nenajde se moc zajmovych krouzku, pokud ano, vetsinou jsou to spis kecaci zalezitosti, nebo sberatele neceho, co stoji dost penez. Fotokrouzek u nas v mestecku mame. Foti na mobily. Kolegyne studovala na vysoke skole a dala si i predmet fotografie - za cely semestr ji jen rekli, jaky je rozdil, mezi kompaktem a DSLR, o filmu nepadlo ani slovo.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:chemie

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních