Přejít na obsah


Fotka

Filmové lepidlo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 November 2017 - 20:12:30

Dámy a pánové...

 

Takže filmové lepidlo ala LN301 mám hotové. Zkusil sem s tím udělat slepku a fungovala na první pokus! 

 

Největší kentus je kyselina octová, to je zápach ... tfuj. Namíchal jsem jenom malé množství, cca 1/3 receptu 50+50+3ml + 2g. Rád se podělím o směs, filmové podložky už si každý může rozpustit sám. Jenom nevím kde sehnat ty správné lahvičky. Dioxan nemá rád světlo a je na to velmi vhodná hnědá nebo černá lahvička.

 

Podložka se rozpouští velmi dlouho, těch 0,6g sem míchal v baňce asi půl hodiny. PES je odolný :) Na té fotografii ještě není zcela rozpuštěn.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  001.JPG   157.03K   3 Počet stažení
  • Přiložený soubor  002.JPG   123.5K   1 Počet stažení

  • 0

#2 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 25 November 2017 - 20:51:44

Skvela prace. Problem prusvitnosti lahvicek se da klidne resit jejim zastrcenim do krabicky.


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 26 November 2017 - 11:03:26

Ještě jsem si dovolil malé video, že to opravdu funguje...

 

https://youtu.be/hSOL6YyPGu4


  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 November 2017 - 21:16:34

jestli možno, koupím, poštou, platba převodem, předem

lahvičky - lékárna, ne každá, ale běžně kupuju sterilní lahvičky 10-50 ml s kapátkem, či jen víčkem

případně soukromou zprávou

děkuji!


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 26 November 2017 - 21:48:03

No zkusím zítra lékárnu, jestli něco mají. Otázka je materiál toho víčka, jaký plast to je. Aby to vůbec přežil. Otestoval sem že HDPE plast to vydrží, tak uvidíme co bude.


  • 0

#6 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 27 November 2017 - 11:30:12

Tak lahvičky by byly - hnědá lékovka, bílý šroubovací uzávěr HDPE. 50ml 20Kč, 25ml 16Kč.

 

EDIT. pojal jsem to trošku více profi.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  001.JPG   119.37K   2 Počet stažení

  • 1

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 November 2017 - 17:24:06

Honzo gratulujem. Skutočne si to zvládol profesionálne. Myslím si, že tých 25ml na predaj je v pohode. Viac nikomu netreba, lebo to nestihne použiť a bude to musieť vyhodiť. zbytočne vyhodené peniaze aj práca.


  • 0

#8 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 27 November 2017 - 19:06:56

Janko díky, nákladově vychází lahvička 25ml na necelých 50Kč. Nejdražší je Dioxan, celých 21Kč na lahvičku. Míchám teď dávku na 4x 25ml a bude to tentokrát i s podložkou. Netřeba se bát barvy lepidla, slepka je naprosto transparentní.

Dva zájemci už jsou, chceš taky jednu? Až budu míchat další, bude to už bez podložky (teď jsem si jenom zkoušel, jestli nejde rozpouštění urychlit pomocí ultrazvuku - nejde).

 

EDIT. spletl jsem počty :) na matiku jsem nebyl nikdy dobrý :D nákladová cena je polovina cca 25Kč. Nejvíc stojí ta lahvička.


  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 November 2017 - 19:51:49

Honzo, fľaštičku lepidla mi pošli. Neviem, či si kúpil ten film o ktorom sme sa nedávno bavili, ak áno, tak to pribaľ k tomu. Rád si to odskúšam. Pokojne aj z ďalšej dávky, mne to nejak nesúri, takže uspokoj najprv tých, ktorý to súrne potrebujú.


  • 0

#10 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 27 November 2017 - 20:41:18

Jestli jeste muzu otravovat - bylo by mozno publikovat podrobny navod na vyrobu s pripadnym troubleshootingem? Tedy jak to udelat, comu se vyhnout, atd...

 

Diky moc.


  • 0

#11 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 November 2017 - 07:05:52

No...

 

Vezmeme malou erlenmayerku se zátkou. Pomocí injekční stříkačky 20ml (možno i větší) odměříme do baňky 50ml acetonu (technický). Dále si odměříme postupně 50ml Dioxanu. Nádoby s chemikáliemi a baňku je třeba co nejdříve zavírat. Jako poslední přidáme 3ml kyseliny Octové 99%. Osobně jsem na to použil malou 1ml stříkačku a trochu kyseliny jsem si odlil do 50ml kádinky. Pozor! Kyselina čpí a dost to dráždí, rozhodně to dělat v dobře větrané místnosti! Digestoř je výhoda. Rukavice! Na obličej minimálně brýle! Dobře větraná místnost platí i pro Aceton a Dioxan samozřejmě. Dioxan je klasifikovaný jako možný karcinogen pro člověka.

 

Směs při smíchání nic nedělá, nezahřívá se, nepění. Nic. Pak už si jenom odvážit 2g filmové podložky zbavené filmové emulze a šup s ní do baňky. Začne se to rozpouštět a udělá to takovou hroudu, chrchel - ten se hned lepí na dno. Takže baňkou kroužíme a mícháme. Jde to pomalu, ty 2g jsem rozpouštěl hodinu. Minichrchel ještě i tak zůstal, ale nechal jsem to pak do rána v klidu a zmizel. Je možno to míchat i v menší dávce, když se podíly přepočítají v odpovídajícím poměru. A nebo ve větší, ale tipuju že 25ml lepidla je na dlouho.

 

Aceton se dá běžně koupit (zatím), Dioxan a kyselina Octová 99% je z Penta Chemicals. Tam bez živnosťáku nepochodíte.

 

Erlenmayerku požívám proto, že se v ní dobře míchá a dá se uzavřít malým špuntem. Mám namíchanou dávku hotového lepidla na 4x 25ml, takže to dnes rozleju a pošlu zájemcům. Filmová podložka už mi došla, takže další směs pro případné zájemce bude na vlastní přidání filmové podložky (0,5g do 25ml lahvičky).


  • 2

#12 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 28 November 2017 - 11:30:32

Diky moc. Kdyz jsem byl maly, tak mi deda vypravel, ze si lepidlo doma taky michal, ale nerikal, jak. Nicmene byl chemik a mel k ruznym latkam dobry pristup.

 

Je fajn, ze ted uz je postup zakonzervovan v tehle diskuzi na internetu. 


  • 0

#13 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 30 November 2017 - 17:50:08

Pánové RHx a PetoG, mám to pro vás zabaleno, připraveno ale nemám už nervy na ČP. Poprvé sem to v týdnu vzdal kvůli frontě asi 70ti lidí. A dnes sem to vzdal kvůli ochotě pracovnice na přepážce. Odmítla mi obyčejně poslat balíček bez podacího lístku, jelikož je silnější než 2cm. Ale já to prostě nepošlu jen tak, že hodím skleněnou lahvičku do bublinkové obálky. Odcházel sem se slovy, že by je už konečně měli zavézt hnojem.

 

Peter tvůj kontakt mi nezvedá telefon, jinak bych mu to dal. Po zkušenostech tento týden s ČP mám sto chutí objednat svoz od DPD.


  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 November 2017 - 19:00:35

tak to nech uležet po novým roce, lepidlu to neublíží a pošťáci se srovnají

asi mají doběh těch černejch pátků


  • 0

#15 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 30 November 2017 - 21:08:11

Pánové RHx a PetoG, mám to pro vás zabaleno, připraveno ale nemám už nervy na ČP. Poprvé sem to v týdnu vzdal kvůli frontě asi 70ti lidí. A dnes sem to vzdal kvůli ochotě pracovnice na přepážce. Odmítla mi obyčejně poslat balíček bez podacího lístku, jelikož je silnější než 2cm. Ale já to prostě nepošlu jen tak, že hodím skleněnou lahvičku do bublinkové obálky. Odcházel sem se slovy, že by je už konečně měli zavézt hnojem.

 

Peter tvůj kontakt mi nezvedá telefon, jinak bych mu to dal. Po zkušenostech tento týden s ČP mám sto chutí objednat svoz od DPD.

netlač na pilu...  on sa ti ozve.


  • 0

#16 Vladim

Vladim

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 March 2018 - 08:30:12

Zdravím všechny na tomto fóru.

Jsem tu úplně nový, tak moc nevím jak to zde chodí. Již delší dobu sháním filmové lepidlo. S potěšením jsem objevil tyto stránky, kde Honza ? (Nakadah) toto lepidlo vyrábí.

Moc by mi to pomohlo. Mám hodně 8 mm rodinných filmů, které musím dát dohromady. Promítačku jsem už dal dokupy - lampu + řemínky se kupodivu dají sehnat, ale to lepidlo ne.

Prosím tedy Honzu, jestli by to šlo, o jednu lahvičku.

 


  • 0

#17 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 March 2018 - 09:04:41

Adresu prosím do SZ, namíchám lepidlo a pošlu.


  • 0

#18 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 March 2018 - 12:51:06

Čau, když to budeš míchat, prosil bych také jednu lahvičku... Sice jsem ještě nezačal ani s tvorbou...ale je třeba stanovit startovací bod :-D

Adresu také posílám do SZ.


  • 0

#19 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 4 March 2018 - 17:07:02

Lepidlo namícháno, komplet vč. filmové podložky. Jenom potřebuji koupit lékovky, nicméně během týdne to pošlu. Vladim je z Hoštálkovic, to bych mu mohl předat i osobně.


  • 0

#20 Triton

Triton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 May 2018 - 13:01:36

Zdravím Vás všechny na fóru,

mám taky archiv starých rodinných filmů a chtěl bych digitalizovat, leč lepidlo není. Je tam dost potrhaných pásů. Zkoušel jsem si lepidlo namíchat, ale dioxan jsem sehnat nedokázal, zkusil jsem místo něj éter, ale nefugovalo to.

Tedy bych rád požádal autora o lahvičku, či dvě, podle možností, jestli tedy nepíšu pozdě. Zaplatím náklady spojené s výrobou a zasláním. Bylo by možno, nebo už píšu příliš pozdě? Objevil jsem toto fórum až teď. Díky.


  • 0

#21 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 May 2018 - 19:57:02

Lepidlo namícháno, komplet vč. filmové podložky. Jenom potřebuji koupit lékovky, nicméně během týdne to pošlu. Vladim je z Hoštálkovic, to bych mu mohl předat i osobně.

 

Taky bych se prihlasil...aj o dve lahvicky...zalezi kolik mas

 

Ja dojizdim stare zasoby...a uz vidim na dno :(


  • 0

#22 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 9 May 2018 - 05:26:42

Dvě lahvičky mám akorát nachystané. Víc SZ.


  • 0

#23 Triton

Triton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 May 2018 - 22:22:51

Je možné se nějak domluvit na zaslání a platbě? Jak se kontaktovat? Nemám s forem žádné zkušenosti. Vypadá to blbě, ale nevím, co SZ znamená?


  • 0

#24 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 11 May 2018 - 22:25:33

RED je asi v kómatu, takže lahvičky pořád mám. Stačí mi napsat SZ přes fórum a zbytek domluvíme (SoukromáZpráva)


  • 0

#25 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 February 2019 - 16:08:57

Receptura převzatá z knihy Nová škola amaterského filmu :

 

aceton   80 cm3

éter        10 cm3

 


  • 0

#26 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 February 2019 - 16:15:00

Tak ještě jednou :

 

aceton                                               80 cm3                   

éter                                                   10  cm3

ledová kys.octová 99%                                      1  cm3

 

V tomto roztoku se rozpustí  asi 30 cm2 celuloidu.

 

 


  • 0

#27 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 26 February 2019 - 22:20:35

Nakadahu, tvoje lepidlo je bezvadné, právě jsem ho vyzkoušel - poprvé v životě slepil film, film prošel promítačkou, nerozlepil se, paráda (: 

Když budu potřebovat, určitě se ozvu.


  • 0

#28 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 26 February 2019 - 22:47:56

Díky za pochvalu. Mám tu teď jednu poslední lahvičku. Ale není problém domíchat a lahvičky nakoupit :)


  • 0

#29 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 February 2019 - 21:51:28

To je zajímavé, já lepil v nadávaném HAMA filmovém lepidlu a taky mi to drželo :) Ale HAMA už to tuším nedělá a já něco asi ještě někde mám, ale těžko říct, jestli to po těch letech ještě lepí. Už je to dost dlouho.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních