Přejít na obsah


Fotka

Fomapan 100 Classic - svitek - barva podložky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 prosinec 2017 - 20:26:38

Pánové má mít Fopaman 100 Classic modrou barvu podložky? U perfo filmů od Fomy jsem měl vždy šedo-modrou spíš k fialové. A svitky jsem bral doposud jenom Proffesional a ty mají podložku čirou. I v datasheetu k Foma filmům je uváděnom že svitkové filmy a listové mají mít podložku čirou z PES a perfo mají mít šedo-modrou z triacetátu celulózy.

 

Přikládám foto, nicméně na něm to moc nevynikne. Ale ve skutečnosti je to velmi do modra. Film je dar, expirace 2008. Negativy nedopadly nic moc, ale vzhledem k tomu, že to je už druhý film tak to přisuzuji prošlému Fomadonu LQR - expirace 06/2017. Z čiré barvy ji změnil na sytě žlutě chcankovou, ale holt chtěl sem ho ještě zkusit.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 28 prosinec 2017 - 20:37:58

Ja si tiež tak nejako pamätám. Modrý a krúti sa (Tiež tak 2009-10). Teraz tu mám pri sebe Profi a ten je číry a nekrúti sa, proces ten istý.


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 prosinec 2017 - 20:56:26

Ano, kroutí se jak had  :cry:


  • 0

#4 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 28 prosinec 2017 - 21:22:43

Pánové má mít Fopaman 100 Classic modrou barvu podložky? U perfo filmů od Fomy jsem měl vždy šedo-modrou spíš k fialové. A svitky jsem bral doposud jenom Proffesional a ty mají podložku čirou. I v datasheetu k Foma filmům je uváděnom že svitkové filmy a listové mají mít podložku čirou z PES a perfo mají mít šedo-modrou z triacetátu celulózy.

 

Přikládám foto, nicméně na něm to moc nevynikne. Ale ve skutečnosti je to velmi do modra. Film je dar, expirace 2008. Negativy nedopadly nic moc, ale vzhledem k tomu, že to je už druhý film tak to přisuzuji prošlému Fomadonu LQR - expirace 06/2017. Z čiré barvy ji změnil na sytě žlutě chcankovou, ale holt chtěl sem ho ještě zkusit.

Ty už si nacvakal ten film odo mňa? Tiež som sa divil tej modrej farbe, ale výsledku na fotke to nevadí.


  • 0

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 prosinec 2017 - 22:01:10

Jojo, bylo hezky tak sem vzal Praktisix na procházku...


  • 0

#6 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 30 prosinec 2017 - 12:34:47

Za pomocí HDR filtrů se mi z těch negativů podařilo něco dostat, ale na horní straně každého snímku jsou proužky - jsou to Bromidové pruhy? Čas volání byl 5,5 minuty podle údajů od Fomy, Fomadon LQR 1+10, kinematika 1x30s a pak každou minutu 15s. Teplota vývojky přesně 20,0°C podle digi teploměru. Zatím usuzuju, že ta vývojka už byla opravdu napytel...

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 prosinec 2017 - 14:12:05

Tá modrá podložka u 100-vkovej Fomy je čo si pamätám stále, už aspoň tridsať rokov, keď nie viac. Nikdy to nevadilo, ani neovplyvňovalo pozitívny proces. Keď je tá farba rovnomerná, tak u čb nevadí.


  • 0

#8 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 30 prosinec 2017 - 14:14:09

Já nikdy doposud svitek Classic neměl, vždy jsem si kupoval Proffesional a ten má podložku čirou. Proto jsem se zeptal :) neb ani v datalistu od Fomy není nic psáno o modré podložce.


  • 0

#9 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 30 prosinec 2017 - 16:29:24

Z praní po vývojce vytýká z Classicu modrá barva.Já to peru tak dlouho dokud se modrá neztratí,filmy modrý nemám.

Já nikdy doposud svitek Classic neměl, vždy jsem si kupoval Proffesional a ten má podložku čirou. Proto jsem se zeptal :) neb ani v datalistu od Fomy není nic psáno o modré podložce.


  • 0

#10 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 30 prosinec 2017 - 17:01:16

Filmy přednamáčím. Z Foma svitků Proffesional vždy tekla zelená voda - což sedí na zelenou antihalačku. I z toho Classicu tekla zelená. Vývojka vytekla neobarvená, ustalovač jakbysmet. Po rozlousknutí vývojnice koukám na modrý film :)

Fotky sem z toho nějaké dostal, holt kdybych použil jako obvykle Excelku, dopadlo by to dobře.


  • 0

#11 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 30 prosinec 2017 - 17:13:23

po letetech opět aktualizace: pořád to stejné. Foma 100 classic a 400 ve svitku po zpracování podložka čirá, poškrábaná a tečky po vypadlé emulzi. Kinofilmy všechny bez chyby, jen dvoustovky mají telegeafní dráty. No a foma 100 prof. Opět bez chyb.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních