Přejít na obsah


Fotka

Bezpečné osvětlení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 31 prosinec 2017 - 11:12:41

Zdravím,

 

mám temnou koupelnu ve velmi prosté sestavě - spínací hodiny do zásuvky, do nich píchnutý zvětšovák a do další zásuvky oranžové světlo od Kaisera. Zajímalo by mě, jestli někdo nemáte tip na nějaké udělátko, které by automaticky vypnulo bezpečné světlo po sepnutí spínacích hodin, a zase ho zapnulo po zhasnutí zvětšováku? Nejsem moc elektrikářsky zdatný ani vybavený, takže bych spíš potřeboval něco, co píchnu mezi spínačky a zvětšovák a zapojím do toho ještě to bezpečností světlo. Existuje něco takového jednoduchého?

Další věc, co mi vrtá hlavou, a nemůžu na ní najít odpověď. Musí se bezpečné světlo vůbec vypínat během expozice? Papír to spektrum bezpečného světla "nevidí", takže teoreticky by se mohlo nechat svítit celou dobu, je to tak?

 

Díky moc a všem do nového roku dobré světlo a málo zkažených snímků :-)


  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 prosinec 2017 - 11:59:59

Osvětlení komory je  nutné  při zapnutí zvětšováku vypnout  jen tehdy,  pokud  pod zvětšovákem měříš  expozimetrem  (různé automatické  spínací hodiny s expozimetrem atd.). A takovéto spínací hodiny  mají  pro  bezpečné světlo  zásuvku,  která  při zapnutí světla ve  zvětšováku proud do bezp. osvětlení vypne.    Jinak to nutné není. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních