Přejít na obsah


Fotka

Tip na aparát

tlr 6x9 cestování

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#51 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 26 January 2018 - 08:23:27

Opravdu důkladně vyzkoušet. Mech i někde na prudkém světle. Kamarád měl krásně oramovane snímky tím, jak kolem mechu protekalo světlo. Taky nutno důkladně vyzkoušet dálkoměr.
  • 0

#52 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 26 January 2018 - 18:27:09

gorgi, vždyť se dá všechno z toho opravit či vyměnit, ne? já chápu, že to prodraží kameru, ale nebrat jinak v excelentním stavu sklopku jen proto, že je hnutý o fous dálkoměr, mi přijde přehnané


  • 0

#53 minotaurus

minotaurus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 January 2018 - 21:44:30

Zdravím,
nechcem zakladať zbytočne nové vlákno, preto píšem sem.
Spomínali sa tu aj Rolleiflexy a Rolleicordy.
Najprv som bol rozhodnutý pre Rolleicord V, len potom som našiel na nete fotku kde je vidno matnicu Rolleicordu a Rolleiflexu T2 a ten rozdiel ma prinútil zmeniť rozhodnutie.
https://photo-utopia...flex-t.html?m=1
Na T2 budem mať teda okrem spárovaného naťahu filmu s natiahnutím závierky aj svetlejšiu matnicu.
Spomínali ste tu, že Rolleicordy Vb majú veľmi dobre vyriešenú šachtu za objektívom a nedochádza preto k odleskom. Viete ako je na tom Rolleiflex T2?
Ein wesentliches Feature bereits der Rolleicord Va ist, dass bei ihr Streulicht im Gehäuseinneren optimal unterdrückt werden konnte. Was dieses Kriterium anbelangt, sind die Rolleicord-Modelle Va und Vb den anderen Spiegelreflexkameras ähnlicher Bauart weit überlegen.
http://arpinum.de/Fo...olleicord.shtml
Veľa info o T2 som nenašiel, len to, že to bol lacnejší model, lebo mal "len" Tessar.
Takže poprosím, aby ste napísali čo si o ňom myslíte/dočítali ste sa.
Prípadne ak je tu nejaký majiteľ, budem rád keď sa podelí o informácie.
Osobne sa mi vzhľadom viac páči Rolleicord, má čistejší dizajn ale treba na ňom naťahovať aj závierku a má tmavšiu matnicu.
Ďakujem za odpovede :)
  • 0

#54 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 January 2018 - 04:23:26

Nimrod: opravit se dá vselicos, to důkladně zkoušení atp.myslím tak, že u sklopek je před použitím třeba být obzvláště opatrný. Prostě riziko všech možných problémů (hlavně těch nezjevnych) je daleko vyšší než u dvouocek. A jestli bych se u TLR nebál ji používat po vizuálním obhlednuti, u sklopky bych prohnal alespoň několik filmu za různých situaci.
  • 0

#55 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 January 2018 - 04:24:55

A Btw dírka v mechu se může přihodit i během cesty...tak pozor. Kamarád fotil s přístrojem co měl mech...vyvolával se zpozdenim...a po sto filmech se dost divil...
  • 0

#56 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 27 January 2018 - 05:43:45

měch jsem zatím vždy s úspěchem kontroloval pomocí slušné baterky. temná místnost, otevřený foťák, z venku svítit baterkou přiloženou postupně po celém měchu a koukat dovnitř měchu, zda někde neprosvítá

hlavní problém sklopek bych ale viděl ne v měchu ani špatně seřízením dálkoměru, jako spíš ve vyběhaném uložení přední standarty, kdy má vůli

ano, celkově se bude pravděpodobně s dvouočkem i lépe pracovat, ale furt je sklopka o dost lehčí a menší, což má většinou při cestování značné priority. pochopitelně ale máme každý ty meze nastavené jinak


  • 0

#57 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 13 February 2018 - 23:28:04

Ja jsem se čistě náhodou dostal k voigtlander superb a dost mě chytil. Mam ho s heliarem a jsem nadšený oproti flexaret, se kterou je krásná práce a pokud je serizena, tak bude taky dobrou společnici.
  • 0

#58 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 14 February 2018 - 08:48:33

Podle předešlé diskuse bych řekl, že jsem podobný problém řešil před pár lety a mým tipem nakonec byla kultovní Bessa 2 s objektivem Color Skopar 3,5/105. Na to, že je to úplný formát 6x9 je malá, s dálkoměrem a na sklopku dost těžká - festovní německé železo. Ale výstup fakt dobrý. A teď mě neibjte, že to má charakter inzerátu. Poté, co jsem si pořídil pro radost starce Bessu 3 tak zvažuji Bessu 2 prodat. Na e-bay jdou tak za 600 eur (s Heliarem za 1000), kdyby se někdo z diskutujících chtěl do toho pustit, u mě asi za 6 tKč. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#59 minotaurus

minotaurus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 February 2018 - 14:48:19

Čo si si nakoniec vybral peThe?
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:tlr, 6x9, cestování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních