Přejít na obsah


Fotka

Krasnogorsk 3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 březen 2018 - 18:16:14

Ahoj Borci

 

točím na Krasnogorsk 3 , poslední dvě špulky Kodaku mě začly skákat okna,(poskakování obrazu)

před tím fomapan byl ok..nevíte čím by to mohlo být? díky Hurry

 

malá ukázka

 

https://youtu.be/2kDHRT8vTj0


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 březen 2018 - 23:49:45

Len typujem, film je starší a je trochu vysušený, takže perforácia nemá presné rozostupy.?


  • 0

#3 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 březen 2018 - 09:31:35

Film je nový.. spíš něco kolem přítlačné destičky nebo tak něco..ale dík za odpověď.
  • 0

#4 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 25 březen 2018 - 19:10:36

Film je nový.. spíš něco kolem přítlačné destičky nebo tak něco..ale dík za odpověď.

Zdar, je to vina drapáku, už má za sebou nějakou tu únavu a lítá všude kde by neměl. Nestrhuje film přesně. Tenhle shutter problém je u Krasnogorsku téměř pravidlo. Je ale trochu divný, že to začlo film od filmu. Ale eto těchnika. 


  • 0

#5 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 březen 2018 - 14:37:42

 

Film je nový.. spíš něco kolem přítlačné destičky nebo tak něco..ale dík za odpověď.

Zdar, je to vina drapáku, už má za sebou nějakou tu únavu a lítá všude kde by neměl. Nestrhuje film přesně. Tenhle shutter problém je u Krasnogorsku téměř pravidlo. Je ale trochu divný, že to začlo film od filmu. Ale eto těchnika. 

 

No super a dá se s tím něco dělat kromě popelnice?


  • 0

#6 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 28 březen 2018 - 17:03:07

 

 

Film je nový.. spíš něco kolem přítlačné destičky nebo tak něco..ale dík za odpověď.

Zdar, je to vina drapáku, už má za sebou nějakou tu únavu a lítá všude kde by neměl. Nestrhuje film přesně. Tenhle shutter problém je u Krasnogorsku téměř pravidlo. Je ale trochu divný, že to začlo film od filmu. Ale eto těchnika. 

 

No super a dá se s tím něco dělat kromě popelnice?

 

Kdysi jsem kamery Krasnogorsk vozil k bývalému meopťákovi panu Hermanovi do Přerova, /Eduard Herman Želetavice/. Dokonce si poradil i s okýnkem S16mm, ale jestli to ještě provozuje nevím. Ale napadlo mě, jestli jsi tam neměl  nějak utáhlou smyčku v kameře. Možná by stálo za pokus natočit kousek třeba Fomapanu a vyvolat ho, zda to neskáče. Protože zkoušet po 30 metrech Kodak je poněkud drahá sranda:))


  • 0

#7 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 duben 2018 - 21:19:20

Díky za odpověď zkusím foma pan a pak Herman pan :)))))
  • 0

#8 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 4 duben 2018 - 08:27:00

Každopádne pozor na stiahnutú slučku, poznáš to aj podľa iného zvuku kamery a hlavne nezabudni tam dať prítlačku. To s kolegom sme točil nejakú akciu, a asi tak po 25 metrov sa pýta: "Ty Janko a toto tak nemalo byť?" a ukazuje mi prítlačku, ktorú práve vylovil z vrecka.


  • 0

#9 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 duben 2018 - 07:59:14

Ty Janko tak takovej retard zase nejsem :)))))))))))))
  • 0

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 duben 2018 - 22:17:24

To nebolo o retardácií, ale o splašenosti, na akciu sme prišli ako vždy presne na sekundu, žiadna rezerva a rýchle, rýchle založiť film, nastaviť, a rýchle, lebo už začínajú, no a chybička se vloudila.


  • 0

#11 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 duben 2018 - 21:41:55

My velkoformátníci nezapomeneme destičku v kapce, ale občas ji zapomeneme vytáhnout. :-P

Dálkoměrníci zasejc sundat klobouček.

A tak jsme na tom stejně celá analogová rodina.


  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 duben 2018 - 15:56:42

No jó, keby bolo stále všetko na 101 percenta, tak to už by sme neboli amatéri, a to už by bolo zlé, teda aspoň pre mňa :-P !


  • 0

#13 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 23 září 2018 - 11:37:33

Zdarec, kdyby někomu přebýval jeden kloudný Krasnogorsk 3 ideálně s fungujícím expozimetrem, jsem jasný zájemce! Díky.


  • 0

#14 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 12 říjen 2018 - 06:21:12

STÁLE POPTÁVÁM KOMPLETNÍ A FUNKČNÍ KRASNOGORSK 3. DÍKY ZA NABÍDKY.


  • 0

#15 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:16:25

STÁLE POPTÁVÁM KOMPLETNÍ A FUNKČNÍ KRASNOGORSK 3. DÍKY ZA NABÍDKY.

Zdarec měl bych ten skakací :))


  • 0

#16 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:51:21

 

STÁLE POPTÁVÁM KOMPLETNÍ A FUNKČNÍ KRASNOGORSK 3. DÍKY ZA NABÍDKY.

Zdarec měl bych ten skakací :))

 

No jsi moc hodný no:))) Opravdu překousnu leccos, ale skákání obrazu, to je jako poslouchat dechovku:)) No, hele, mám teď jeden Krasnogorsk rozjednanej, když by nedopadl, za kolik by ses s těžkým srdcem zbavil toho skákacího? Tady je jedna věc, že kameru nebudu používat jako kameru, ale jako foťák vždy pár vteřin záběru a pak RA-4 v komoře. Vzhledem k tomu že je matroš pak dělaný v ECN má krásný barvy.... tož tak.)


  • 0

#17 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 12 říjen 2018 - 15:51:50

 

 

STÁLE POPTÁVÁM KOMPLETNÍ A FUNKČNÍ KRASNOGORSK 3. DÍKY ZA NABÍDKY.

Zdarec měl bych ten skakací :))

 

No jsi moc hodný no:))) Opravdu překousnu leccos, ale skákání obrazu, to je jako poslouchat dechovku:)) No, hele, mám teď jeden Krasnogorsk rozjednanej, když by nedopadl, za kolik by ses s těžkým srdcem zbavil toho skákacího? Tady je jedna věc, že kameru nebudu používat jako kameru, ale jako foťák vždy pár vteřin záběru a pak RA-4 v komoře. Vzhledem k tomu že je matroš pak dělaný v ECN má krásný barvy.... tož tak.)

 

Jo ale ještě jednu podstatnou věc, funguje expozimetr?


  • 0

#18 Hurry

Hurry

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 69 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 říjen 2018 - 05:27:30

Ahoj Cloudsi Nevim jestli funguje neni tam baterka dam ho za 1000 ...videl si Spanish Lullaby viz filmek v milovnicich osmicky to je toceny tim Krasnogorskem skakani jsem stabilizoval ve strizne expozimetr jsem pouzival apku v mobilu ;)
  • 0

#19 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 11 prosinec 2019 - 15:50:39

Dotazy ke Krasnogorsku 3. Ví někdo jaká baterie do něho patří? Vím, že expozimetr funguje (resp. Ručička se hýbe), když jsem do prostoru baterie narafičil dvě malé knoflikové baterky. Ale je tam místa na takový nějaký "obrovský knoflík". Chápu, že původní baterie se možná ani nedá sehnat (jako třeba původní px625), ale třeba nějaká náhrada? A ještě k filtrum. Y je žlutý, N šedý, UV je jasný, F-1734 je nějaká čočka? Co dělá? To je na ostření na krátké vzdálenosti? A co jsou ty čísla u toho? To má co dělat s propustností světla?
  • 0

#20 Soda

Soda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 8

Publikováno 12 prosinec 2019 - 17:51:01

Tak jsem dnes celé odpoledne googlil a zjistil jsem ty baterky. Zřejmě tam patřila PX640 (rtuťová, takže dnes ne-e) a dnes na e-bay prodávají jakés takés adaptéry, do kterých se vloží nějaká menší. Původní napětí bylo 1.35, takže stejný problém, jeko s tou PX625.


  • 0

#21 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 12 prosinec 2019 - 18:53:04

PX640 - 16x11mm

PX625 - 16x6mm

 

http://www.px625.ru/ - origo rtutovky neni problem koupit od Valeryho. Ja mam doma jeste par kusu. Pak uz jen nejakou vodivou vycpavku do drzaku baterie.


  • 0

#22 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 prosinec 2019 - 19:39:12

V pohode tam daj dostupnú PX 625, ten rozdiel v napätí kamera bez problémov zvláda. Viem to z vlastnej skúsenosti. Len potrebuješ nejakú vložku na vyrovnanie výšky.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních