Přejít na obsah


Fotka

Kompatibilita Magnifax 3a / 4

magnifax

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 16 March 2018 - 18:39:29

Ahoj všem,
prosím o pomoc. Sám si už nevím rady.
Koupil jsem Magnifax 4 bez tyče, jelikož mi bylo řečeno, že můžu použít ozubenou tyč z mého původního Magnifax 3a.
Bohužel jsem sundal hlavu a ten spojovací čep zůstal na tyči a nejde s ním hnout ani ve svěráku. Proto se chci zeptat někoho kompetentního - měl ten prodávající vůbec pravdu? Má na bazoši plno zvětšováků Durst, Jobo, tak jsem mu důvěřoval. Ale možná jsem se měl zeptat tady před koupí.

Díky za jakoukoliv radu.
  • 0

#2 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 16 March 2018 - 22:57:11

Ahoj,

 

je to stejne. Teda tyce, ty cepy kompatibilni nejsou. Mag3 ma tyc kratsi, to je cele ... nekolikrat jsem to prehazoval. Na koncich jsou nyty, aby z toho nevyjel ten "pojezd". Delal jsem to tak, ze jsem odloupnul plisky, na kterych je metr vytahu, pak se objevi zapustene srouby, ktere drzi ozubene hrebeny. Je to na nekolik casti .. staci sundat jednu ci dve u kraje. Pak lze s "pojezdem" vyjet a stenym zpusobem tam dat ten z Mag4. Obcas vypadnou pritlacne plisky, ale neni problem je jednoduse znovu nasadit.

 

Pop


  • 0

#3 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 16 March 2018 - 23:00:54

... jeste pro doplneni, pokud chybi jen tyc, je to v pohode jak jsem psal. Pokud ale nemas ten "pojezd" (tak nazyvam ten vehement s klikou co jezdi po tyci), tak mas smulu. Mag3 ma cep vetsi a pridelany na "pojezdu, Mag4 ma cep mensiho prumeru a je pridelan na tele zvetsovaku.

 

Pop


  • 1

#4 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 16 March 2018 - 23:33:57

Diky moc za odpoved. Bohuzel jsem se teto varianty bal. Od ty 4-ky prave ten pojezd nemam. Uz jsem skoro zacal odvrtavat ten nyt. Tak tim padem se bud pokusim o vraceni (na coz prilis nespoleham) a nebo tu mam pekny Magnifax 4 bez tyce a pojezdu na prodej.
  • 0

#5 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 17 March 2018 - 06:44:54

Koupil bych, kolik za něj chceš? 

ivane@email.cz


  • 0

#6 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 17 March 2018 - 10:03:21

Dal jsem za nej 4500.
  • 0

#7 maaca

maaca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 133 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 19 March 2018 - 10:32:21

Bohužel jsem sundal hlavu a ten spojovací čep zůstal na tyči a nejde s ním hnout ani ve svěráku. Proto se chci zeptat někoho kompetentního - měl ten prodávající vůbec pravdu? Má na bazoši plno zvětšováků Durst, Jobo, tak jsem mu důvěřoval. Ale možná jsem se měl zeptat tady před koupí.
 

 

S tímhle pánem (nebo někým jemu podobným) jsem se nedávno bavil (nic jsem od něj nekoupil).

Přijde mi, že jak rostou ceny zvětšováků, tak lidi co sem dřív tahali ojetá auta z Německa se teď přeorientovali na fototechniku. Bohužel tomu odpovídá jednání a evidentně i kvalita a autenticita zboží.


  • 0

#8 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 19 March 2018 - 11:55:52

Dal jsem za nej 4500.

au


  • 0

#9 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 March 2018 - 13:23:50

 

Dal jsem za nej 4500.

au

 

to už sa necítim tak zle, že za svoj s 2 kondenzormi a 5 objektívmi som dal 2700.

 

Ale nie, nie je to kompatibilné a tiež riešim problém s tubou na tom svojom.


  • 0

#10 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 19 March 2018 - 13:42:12

 

Bohužel jsem sundal hlavu a ten spojovací čep zůstal na tyči a nejde s ním hnout ani ve svěráku. Proto se chci zeptat někoho kompetentního - měl ten prodávající vůbec pravdu? Má na bazoši plno zvětšováků Durst, Jobo, tak jsem mu důvěřoval. Ale možná jsem se měl zeptat tady před koupí.
 

 

S tímhle pánem (nebo někým jemu podobným) jsem se nedávno bavil (nic jsem od něj nekoupil).

Přijde mi, že jak rostou ceny zvětšováků, tak lidi co sem dřív tahali ojetá auta z Německa se teď přeorientovali na fototechniku. Bohužel tomu odpovídá jednání a evidentně i kvalita a autenticita zboží.

 

 

Mam podobnou zkusenost s jednim panem. Skoncilo to prvnim telefonatem. Jak rikas, vekslak s ojetinama ... Dost nalehal a tvrdil, ze jedine ojetina koupena od nej je pouzitelna ... sice 2x-3x drazsi, ale vsichni ostatni, co neco prodavani na bazaru to maji nejak poskozene ... tak to mi stacilo!


  • 0

#11 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 19 March 2018 - 14:03:52

a proto kdejakej krám syslím a nic neprodám,  abyste mě  tady  nepomlouvali !


  • 0

#12 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 19 March 2018 - 14:08:30

A až umřu  a  ta  moja  začne  ty  krámy prodávat  za  ceny,  které jsem jí  řekl,  že jsem za ty čudlíky dal,    budete se  vzájemně kopat pod kolena  a třískat se navzájem berlama po kebuli jak  báby ve rvačce o zlevněná jabka v kaulfandu,  holomci  jedni nevděční !


  • 3

#13 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 19 March 2018 - 14:55:19

 

Dal jsem za nej 4500.

au

 

 

Noooo au, nedávno jsem kupoval Magnifax 4, stál 120 ojro a byl jsem tuze rád, že se mi ho podařilo, po několika měsících, sehnat. Pikantní na tom bylo, že slibovaná míchací komora 6x9 jaksi nebyla součástí dodávky a dal jsem pak za ni nehorázný majlant. :oops:


  • 0

#14 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 19 March 2018 - 17:28:19

Teufel Ahel 45 stal nedávno na ebayi 180 eur, byli ochotni to poslat, dle mého tam kondenzor na 4x5 byl, rámeček taky. A kdyby ne, tak se kondenzor nechá za 85 eur koupit. Myslím, že není vše ztraceno, dá se ještě něco sehnat. Ale trvá to, pravda.
  • 0

#15 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 19 March 2018 - 18:19:33

Teufel Ahel 45 stal nedávno na ebayi 180 eur, byli ochotni to poslat, dle mého tam kondenzor na 4x5 byl, rámeček taky. A kdyby ne, tak se kondenzor nechá za 85 eur koupit. Myslím, že není vše ztraceno, dá se ještě něco sehnat. Ale trvá to, pravda.

 

Původně jsem chtěl Dursta 805, ale nejen že se prakticky nedal na ebay koupit, když už byl, tak se ceny šplhaly do nadoblačných výšek. :mad:


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 19 March 2018 - 19:24:17

Ak si dobre pamatam, ked sme my kupovali M805 Color s objektivom, stal tolko, co Skoda Radpid. 5 rychlostna.
Dat za 805-ku 500€ mi nepride tak zle.


  • 0

#17 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 20 March 2018 - 14:33:52

Pred rokom som za funkčný M805 Color dal 160 € (bez objektívu a červeného otočného filtra pod objektívom). Asi treba mať kus šťastia a trpezlivosti :smile: :smile: Ale naozaj tieto staré veci začínajú dražieť... Pre niekoho to môže byť vhodná investičná príležitosť... :smile:


  • 0

#18 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 March 2018 - 09:02:21

Že by se fotografové vraceli do temných komor? To by nebyla špatná zpráva.


  • 0

#19 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 22 March 2018 - 12:30:54

V posledních několika letech se zdá, že temnokomorničení přichází zase do módy.

Kromě toho je jasné, že zvětšováků a podobných přístrojů přirozeně ubývá (opotřebení a nedostatek náhradních dílů...).

Klesající nabídka vs. rostoucí poptávka = roustoucí ceny.


  • 0

#20 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 22 March 2018 - 14:35:16

Předpokládám, že jsem ho koupil od toho chlapíka o kterým píše Maaca. Je to opravdu tak. 
Bohužel sehnat M4 už není vůbec jednoduchý. Axomat apod. se válí všude..

Jinak ta cena je vysoká. Bohužel nemůžeme srovnávat ceny teď a před 5-10 lety. 
Ten M4 se nikde na netu pod 200 euro nenajde. 

Takže už mě to trochu omrzelo a hodlám se vydat pro něco zřejmě do Německa. 

Vypadá to na Durst M70, M605 nebo Kaiser VP* 6001/2 nebo něco podobného. 

Takže Magnifax 4 mám na prodej, kdyby měl někdo zájem.

 

(btw. do temné komory se vracím po deseti letech)


  • 0

#21 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 22 March 2018 - 14:39:56

Jinak o nekompatibilitě už jsem se přesvědčil. Ten překupník našťěstí našel ještě jeden kompletní, takže ho mám aspoň celý.

Nicméně ten pán (autor všech inzerát obsahujících Durst, Jobo, LPL, Kaiser na bazoši apod.) je v pohodě chlapík.

Má toho/sežene vážně hodně, ale jak píšete, stav ceně příliš neodpovídá. Všechno se dá sehnat na ebay.de o třetinu levněji a v pěkném stavu.

Bohužel když se připočítá doprava/cesta atd. dostane se člověk na stejnou cenu.


  • 0

#22 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 March 2018 - 16:50:04

Dobrého dňa přeju,

já jsem si včera přivezl od jedného milučkého farářa ze střední Moravy, krásný a velmi zachovalý SF Fuji GW 690III s číslicu 366 na cvakoměru.

Myslím, že než sa profotím ku pětistovce, tak aj dříve umřu  :-P...

Jsem sice zavrženíhodný "digitálník", ale s focením jsem samosebou začínal na filmu začátkem 80.let a to s Yashikou 6x6, pak jsem si pořídil

maličkou Minoltu HI-Matic. V práci jsem měl služební Pentacon Six a nějakou Prakticu. V devadesátem jsem kúpil kinofilmový Vivitar 2000, který

mám stále a naposledy jsem ho použil  před 12 roky. No ale jelikož ta digi epocha je příliš hektická, tak jsem došel k závěru, že třeba přibrzdit a

opět alespoň trochu fotit a to nejlépe na svitek...

Do tohoto vašeho parádního fóra nakukuju už pár měsíců a rád si tady čtu všechna témata. Dá se zde najít spousta užitečných informací. Tak doufám,
že když se ozvu s žádostí o nějakou radu, tak mě nekopnete do zádele řkouce, táhni ke všem čertům a mezi ty, co tvoří obraz pomocí jedniček a nul
a necpi sa mezi fotokomorníky... :shock:
Přeji hezký a pozitivní večer. 
S úctou Wagabond

  • 0

#23 tomasnovotnyjr

tomasnovotnyjr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 78

Publikováno 8 May 2018 - 18:43:34

Až teď jsem si to přečetl - velmi zachovalý GW690 teda strašně závidím! To je docela můj aparát snů!


  • 0

#24 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 8 May 2018 - 19:24:20

Wagabond: Ja ten fotak miluji a uz jsem se skoro i naucil nezapominat sundat krytku. To je pri obcasnem uziti range finderu pro cloveka zvykleho na zrcadlovky asi nejtezsi cast. ;-)
  • 0

#25 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 May 2018 - 19:50:49

tomasnovotnyjr: jo, je to parádní stroj a také mi to trvalo nějaký čas, než jsem ho sehnal...

 

FPL: souhlasím, je to také můj "mazel"...  :mrgreen:


  • 0

#26 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 May 2018 - 19:53:56

M3 - M4 se obcas objevi v kamrliku s cenou do 2k, chce to jen vydrzet. Ne vsude sou smelinari...bohuzel jich pribyva stale


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:magnifax

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních