Přejít na obsah


Fotka

Meopta A8L2 oprava


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 23 březen 2018 - 20:20:12

Zakoupil jsem sobě 8mm kameru Meopta A8L2 v celkem dobrém stavu. Potřebovala rozebrat, vyčistit, promazat a trochu opravit. Mechanicky jede fajn, jen trošku zamrzelo prasknutí plastové páky spouště. Jde to sice pěkně slepit filmovým lepidlem, ale už to nedrží jak by mělo (prasklo to v oslabeném místě kudy prochází pákou čep - prostě lom přes díru). Nicméně to vyřeším, o nic nejde.

 

Bohužel to asi tak nějak klasicky mělo vyteklý akumulátor NiCd225 v napájení expozimetru. Kapalina se dostala jenom na spodní stranu s kontaktem, naštěstí ne nikam jinam. Měl jsem to celé rozdělané, krom části desky s tistěnými spoji kde je kontakt pro baterii to nikde nemělo poškožení. Oba galvanometry, které hýbou se clonami fungují jak mají. Bohužel, celé to podexponovává asi tak o 4EV. Na seřízení expozimetru jsou tam 3 trimry a 4-tý pak na doladění kontroly napětí. Ještě je to všechno zakápnuté barvou z výroby. Baterku sem zkoušel novou NiMh Vartu V350H, dokonce mám i částečně funkční původní NiCd225. U obou ten expozimetr ujíždí stejně.

 

Věděl by někdo postup jak ho zkalibrovat? Tak či tak, se ještě clona dá nastavovat ručně.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních