Přejít na obsah


Fotka

Náhrada Acrose (RIP Fuji Neopan Acros 100/120)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 28 květen 2018 - 09:03:02

Protože Temná ví vše - poradíte mi?

 

Naučil jsem se mít rád Acros ve svitku, který ale teď už hrobníkovi z lopaty neuteče (až potkám nějakého hipstera s Fuji Instax, tak mu tu rádoby analogovou mašinku narvu kam slunce nesvítí - film mi to nevrátí, ale na chvilku se mi na srdci uleví...)

 

Hledám proto nový "hlavní" film na kterém bych si standardizoval proces. Poradíte mi nějaký? Jde mi o hlavně o jemné zrno a tonalitu v pyro, vedlejší faktory jsou životaschopnost výrobce a jednoduchost soukání svitku do tanku mýma rukama gramlavýma.

 

Uvažoval jsem o Deltě a Tmaxu, ale tak nějak nevím - a říkám si, že stejný problém jako já musí řešit více lidí...


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 28 květen 2018 - 19:47:34

Ak hladas film s dlhou reciprocitou - TMAX100. Nebude taka, ako u Acrosu, ale je lepsia, ako u inych filmov.

Ak ti ide o ostrost, potom TMAX100. Je to pravdpodobne ostrejsi film ako cokolvek ine.

Ak ti ide o jemnozrnny film, potom neico od Adoxu.

Kym TMAX100 je film, ktory vyraba Kodak, ktory ma najvyssiu mieru Batch-to-Batch Consistecy, Adox, ale ani ostatane filmy nie su na tom tak dobre. Ano, bol tu problem s prekopirovanymi ciselkami v kruzku z krycieho papiera, to bol tazky prehresok Kodak Alaris, ale iba u filmov dlho skladovanych a iba niektore emulzne cisla ... Verme, ze sa take nieco stalo naposledy. Ja som to este nikdy predtym nevidel, okrem starfuckej Foma 100 120 Professional.

Takze tak.

Ak sa ti nepodari vyvolat TMAX100 na prvu supu dobre, skus jedinecnu kombinaciu tohto filmu s Xtolom.
Film sam o sebe nie je vsespasitelny, rozhodne nie tak, ako Tri-X. Ale je to film s velkou fanusikovskou zakladnou. Staci jeden maly dotaz a ludia z celho sveta radi pomozu.
Acrosy som ponukal este minuly rok za hriesne nizke ceny ....


  • 0

#3 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 28 květen 2018 - 22:17:41

(snáď) dva týždne dozadu ešte boli v Scarte zvitky Acrosu za 4,50€... Už je cena, samozrejme, inde.

 

Ale diky za tip na Tmax  :wub:


  • 0

#4 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 29 květen 2018 - 08:20:41

Děkuju za vyčerpávající shrnutí a za tip!
 
Reciprocita pro mě není priorita - tak si sahnu do tabulek, no co... :). Ostrost / zrno pro mě priorita je, fotím na malý formát (645). Konzistenci řeším, stejně tak jako životaschopnost dodavatele. 
 
Ozkouším TMAX i Deltu 100 - a holt uvidím. Cenově mi to vychází hodně podobně, sice hůř jak Acros ale žít se s tím dá...
 
 

Ak hladas film s dlhou reciprocitou - TMAX100. Nebude taka, ako u Acrosu, ale je lepsia, ako u inych filmov.
Ak ti ide o ostrost, potom TMAX100. Je to pravdpodobne ostrejsi film ako cokolvek ine.
Ak ti ide o jemnozrnny film, potom neico od Adoxu.
Kym TMAX100 je film, ktory vyraba Kodak, ktory ma najvyssiu mieru Batch-to-Batch Consistecy, Adox, ale ani ostatane filmy nie su na tom tak dobre. Ano, bol tu problem s prekopirovanymi ciselkami v kruzku z krycieho papiera, to bol tazky prehresok Kodak Alaris, ale iba u filmov dlho skladovanych a iba niektore emulzne cisla ... Verme, ze sa take nieco stalo naposledy. Ja som to este nikdy predtym nevidel, okrem starfuckej Foma 100 120 Professional.
Takze tak.
Ak sa ti nepodari vyvolat TMAX100 na prvu supu dobre, skus jedinecnu kombinaciu tohto filmu s Xtolom.
Film sam o sebe nie je vsespasitelny, rozhodne nie tak, ako Tri-X. Ale je to film s velkou fanusikovskou zakladnou. Staci jeden maly dotaz a ludia z celho sveta radi pomozu.
Acrosy som ponukal este minuly rok za hriesne nizke ceny ....


  • 0

#5 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 9 prosinec 2019 - 11:54:53

Tak jsem viděl jedno z prvních srovnání původního Acrose a nového.
Bohužel se mi zdá že kouzlo jedničky a to co mi na ní učarovalo je pryč. Přijde mi výrazně kontrastnější.
  • 0

#6 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 prosinec 2019 - 12:09:24

Já bych se neodvážil soudit kvalitu filmu dle skenu na internetu. 

Acros II mám objednaný, starý Acros mám v lednici, tak se raději přesvědčím sám. 


  • 0

#7 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 9 prosinec 2019 - 12:58:31

Taky se samozřejmě rád přesvědčím sám. Nicméně dle popisu samotného výrobce a myslím že dobře udělaného porovnání recenzenta si lze udělat předběžný obrázek vlastností nové emulze
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních