Přejít na obsah


Fotka

Transport filmu do zahraničí?

transport rentgen 8mm

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 xjvalis

xjvalis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 červen 2018 - 07:51:03

Zdravim, našel jsem si skvělou firmu v Londýně, která vyvolává a scanuje a má super výsledky za ok ceny. Chtěl jsem film poslat po známé letadlem, ale naštěstí jsem měl vlnu prozřetelnosti a vzpomněl si že rentgen je vlastně taky světlo. Hledal jsem si nějaký informace, a 50D by to nejspíš přežilo ale 500T už by měla "duchy". Na pražském letišti mi řekli, že všechno, včetně filmů musí projít rentgenem kvůli "tomu jak to teď ve světě je" (ale např. v USA si může člověk zažádat o chemické prozkoumání). Zajímalo by mě, jestli když pošlu film poštou, jestli projde rentgenem? Máte zkušenost?
 


  • 0

#2 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 5 červen 2018 - 08:48:19

Vážený kolego, "na plné pecky" nastaveným röentgenem projde v současné době úplně všechno. Nerespektují ani ochranné obaly s označením, určeným speciálně pro přepravu fotomateriálu, jako HAMA Film-Safe "Super" 5985, určený pro filmy s hraniční citlivostí ISO 3200/36° DIN. Jedná se o obal rozměru 15,5 x 24 x 7cm na 22ks kazet 135/36, nebo 18 filmů formátu 120, nebo 8 kazet pro film Super 8. NIKDO NIC NERESPEKTUJE, PO MINERSKÉ DEMOLICI JEDNOVAJEČNÝCH 2-čat, kde skvěle excelovala má Yashica 35 GTN Electro Black, těsně před tzv. "leteckým útokem diletantů za kniplem", Vás "projedou" třeba kobaltovou bombou a nikoho nic nezajímá. Plní jen interní předpisy. Nemůžete si vzít ani specifickým etnikem oblíbený energetický nápoj Semtex, plný výživného taurinu, kterým se "nakopávají" do exaktických stavů od stadia přepravy v dětském kočárku. Pokud je Vaší snahou vyvolání filmů bez buzerace a záření, využijte služeb mezinárodní holubí pošty, tzv. "Vogel-Postal Service", která je osvědčenou formou levné mezinárodní komunikace v oblasti zpravodajských služeb. Kupte na výstavě drobného zvířectva zdatného ptáka ( lépe dva, aby netrpěli v holubníku syndromem osamělosti ), vyvezte ptáka na Ostrovy a dopřejte mu vydatnou, na proteiny a minerály bohatou stravu. Uvidíte, že se Vám cesta vyplatí a budete Vaše filmy přepravovat za minimálních nákladů. p.s. Využívám čápy s poněkud větší nosností, pro planfilmy na VF. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 5 červen 2018 - 14:57:21

pokud film nema citlivost vic nez ISO 1600, tak se pri bezny kontrole filmu nic nestane. Podminka je vzit si ho na palubu letadla, ne do odbavenyho zavazadla. nevi jak v Praze, ale pokud pozadate, otestujou vam ho mimo RTG. Je to nicmene zdrzeni a ja to delal jen v pripade ISO 3200. Vozim filmy ISO 50-400 naprosto bezne, klidne projdou pres RTG nekolikrat. Nedam ruku do ohne za barevnej 500T, ale i prosly diaky ISO 64T, nebo 100 pro denni svetlo jsou OK. Mam z nich zvetseniny 60x60 cm bez jakejchkoliv kazu. Trix na 800 taky prosel OK. Barevna 800 negace taky tak. Vsichni furt delaj z toho letistniho RTG takovy halo :-D


  • 3

#4 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červen 2018 - 20:36:15

K cernobilym filmum zde: http://www.temnakomo...tlivý-materiál/

 

K barevnym, to je slozitejsi, ty jsou na tohle zareni citlivejsi.

 

Jinak, pro dravce - jak kde, jak kdy. To, co rikas, je teorie, kterou jako mantru opakuji securitaci na vsech letistich, plati jen pro jeden pruchod rentgenem a je to ciste a jen zalezitost stesti na konkterni rentgen, konkretni nastaveni a konkretni obsluhu.

 

Pokud by se jednalo jen o nejakou tu tisicovku za material, cert to vem. Ale nech si znicit vzpominky, pripadne se vystresovat na dovolene jen proto, ze na letisti v tramtarii nekdo nezkalibroval masinku...


  • 0

#5 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 5 červen 2018 - 21:36:28

hele, jako oukej. Me je fuk jaky prostocviky s filmem kdo kde na letisti dela. Co jsem napsal je moje osobni zkusenost za poslednich cca 9 let ruznyho poletovani. Tech letu par bylo a tech filmu proslejch pres RTG, nekdy i nekolikrat, taky par bylo. Mozna to z myho textu neni zrejmy, ale zhruba pulka filmu byla barva, casto nekolik let prosla. NIKDY NIC. Jediny zkazeny fotky byly vzdycky jen a pouze moji blbosti. Uz to vubec neresim...

 

K cernobilym filmum zde: http://www.temnakomo...tlivý-materiál/

 

K barevnym, to je slozitejsi, ty jsou na tohle zareni citlivejsi.

 

Jinak, pro dravce - jak kde, jak kdy. To, co rikas, je teorie, kterou jako mantru opakuji securitaci na vsech letistich, plati jen pro jeden pruchod rentgenem a je to ciste a jen zalezitost stesti na konkterni rentgen, konkretni nastaveni a konkretni obsluhu.

 

Pokud by se jednalo jen o nejakou tu tisicovku za material, cert to vem. Ale nech si znicit vzpominky, pripadne se vystresovat na dovolene jen proto, ze na letisti v tramtarii nekdo nezkalibroval masinku...


  • 2

#6 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 6 červen 2018 - 07:50:36

Mám k tomu takový příběh, vezl jsem naposledy filmy z Ameriky,  přijdu vždycky k rentgenu, řeknu, že mám filmy, ukáži je, oni mi je vyndají stranou, někde je zkontrolují chemicky, někde ani to ne. Naposledy v NY cca 50-tiletý černoch, úsměv, domluveno, v Atlantě paní stejného věku, to samé. :-P  Ale v Paříži u rentgenu pětadvacetiletý horlivec, kterému jsem nebyl schopen vysvětlit (frantíkovi anglicky, to fakt nejde), co to mám za podivný materiál. :shock:  Ne, že by byl blbej, ale nechápal, že by mohla fotka vzniknout jinak než v telefonu. Naštěstí paní děžurná, co jsme ji hlukem hádky přivolali, byla věku pokročilejšího, pamětnice dob, kdy se fotilo aj jinak než Ajfounem a s vlídným úsměvem mi filmy vyndala mimo rentgen a já hladce docestoval domů. :-P


  • 1

#7 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 červen 2018 - 02:31:03

ja som si teraz do ameriky doviezol dve 500T, tak keď ich vyvolám (do mesiaca dakedy), môžem dať vedieť či prežili. obe šli v cestovnej taške.


  • 0

#8 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 červen 2018 - 18:43:29

Mám k tomu takový příběh, vezl jsem naposledy filmy z Ameriky,  přijdu vždycky k rentgenu, řeknu, že mám filmy, ukáži je, oni mi je vyndají stranou, někde je zkontrolují chemicky, někde ani to ne. Naposledy v NY cca 50-tiletý černoch, úsměv, domluveno, v Atlantě paní stejného věku, to samé. :-P  Ale v Paříži u rentgenu pětadvacetiletý horlivec, kterému jsem nebyl schopen vysvětlit (frantíkovi anglicky, to fakt nejde), co to mám za podivný materiál. :shock:  Ne, že by byl blbej, ale nechápal, že by mohla fotka vzniknout jinak než v telefonu. Naštěstí paní děžurná, co jsme ji hlukem hádky přivolali, byla věku pokročilejšího, pamětnice dob, kdy se fotilo aj jinak než Ajfounem a s vlídným úsměvem mi filmy vyndala mimo rentgen a já hladce docestoval domů. :-P

 

Protoze v USA plati jina pravidla a TSA ma primo uvedeno, ze vyhovi zadostem na kontrolu mimo rentgen.


  • 0

#9 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 7 červen 2018 - 19:24:21

Inu, pánové, já sám mám zkušenost pouze zprostředkovanou, ale napíši to sem:
Můj velký bratr (je o dva roky starší) mi vezl z USA do Kanady a poré to ČR vagon filmů. Velmi dobré Ultrafine Xtreme 400 a několik kilo metráže DoubleX.
Z USA odletěl po "jakokontrole" obrovským černochem - obsluhou oné proklínané mašiny, který s přezíravým úsměvem a jistou dávku despektu pouze pokynul rukou nad krabicí a podivil se, že po světě (a dokonce USA) chodí fotografičtí neandrtálci, kteří asi ještě nezaregistrovali existenci úžasných mnohapixelových zrcadlovek.
V Kanadě to bylo horší... Po žádosti o "manuální kontrolu" příslušný hlídač zcela neoblomně mnohokrát opakoval "na pás, na pás, na pás...". Nešťastný brácha kňučel, prosil, odvolával se na ceduli, která cestzujícím přiznávala právo na onu "manuální kontrolu". Neúspěšně...
Byla přivolána vedoucí jakési směny... Pozorně vyslechla žádost brtrovu, pokývala moudře nad faktem, že to, co veze opravdu není zadarmo, dokonce naznačila, že ví, že RTG (nebo co to je) nesvědří citlivým materiálům a zavelela "na pás"! To už brácha nevydržel a začal hystericky řvát. Byl povolán jakýsi náčelník kontrolorů, chvíli přemýšlel a pak dal tři možnosti: buď brácha pixly otevře, aby se mohli podívat na osah, nebo pošle balíčky Fedexem k sobě domů do Calgary, nebo "na pás". Tak to šlo na pás...
Xtreme je zcela nepostižen, DoubleX - nevím.
Takže: pravdu má nejspíše ten, kdo tvrdí "jak kde, jak kdo, jak s čím...".
  • 0

#10 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 7 červen 2018 - 21:35:19

ted jsem vyvolal Kodak P3200, kterej prosel na letisti pres RTG - napul rozfocenej ve fotaku. O, jaky to prekvapeni, zase zadna vada...


  • 0

#11 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 212 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 8 červen 2018 - 01:50:16

Otazne je, aku to ma vypovednu hodnotu - predsalen pol kila mosadze poskytne filmu inu ochranu pred RTG nez plastikova spulka. Tym nechcem tvoje skusenosti spochybnovat, ale castejsi use-case je predsalen ten, ze je film mimo fotoaparatu.


  • 0

#12 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 červen 2018 - 07:58:52

Salgado řikal, že RTG kontroly na letištích filmu škodí. Tak já nevim, kde je pravda?


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 8 červen 2018 - 08:17:05

Svitkac nema velmi dobru ochranu, preto sa zvykne chranit na to urcenym kontajnerom.
Kinofilm ma okolo seba plechovu kazetku. Az na male otvory, cez ktore prechadzaju capy spulky, je tak velmi dobre chraneny.

Cel je to o tom, ze neexistuje riadna studia, ktora by vplyvy ziarenia na kontrolach skumala. A tak je to skor na nahodu. Jednak sa menia zariadenia, hadam sa i modernizuju, druhak zalezi aj letisku. Podla mna je sila ziarenia uplne ina v takom Amsterdame a ina v Tel Avive. A este ina v Moskve.
Ked uz nic ine, pomohol by obycajny alobal. Priparvenemu stastie praje. A nezabudnite viest od staniolu nejaky drot, najlepsie k cestovnemu budiku. O propagaciu fotenia na film bude postarane :D.


  • 0

#14 Radosval

Radosval

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 10 červen 2018 - 16:00:05

Pri ceste naspäť som si viezol v ruksaku asi 5 portra 160, 2x 500T a zvitky Foma 200 a hp5 a nechal bez problémom prejsť rtg. Podľa ich slov to filmy s hodnotou ISO nižšou ako 800 zasahuje minimálne a ze by mueli prejsť veľa oziareniami, aby sa znehodnotili alebo degradovali. Tak uvidím výsledok keď vyvolam/nechám vyvolať.

Ps: pýtal som sa na jfk.
  • 0

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 29 leden 2020 - 15:02:36

dnes mi na monitoru přistála zajímavá zpráva od ilford photo:

 

z FB stránky Ilford photo:

Further to the information released earlier this week from from @kodakprofessional . We have been working with the DFT and Heathrow airport to test the effect of CT scanning on film.

We will be publishing the full findings shortly, however initial results show that ALL film speeds are affected by the new CT scanners.

Please request hand checks where these are in use.

We will continue to work with the DFT to issue a set of guidelines for travelling with film.

 

ze webových stránek ilford photo: 

Advice for Airport X-ray scanners: Film & papers

We are working with the DFT and Heathrow airport in the UK and will shortly be updating our information relating to the new CT type x-ray scanners being installed at major airports worldwide.

Based on our initial testing it is almost certain the new CT type x-ray scanners for cabin baggage will be deemed unsafe for any of our ILFORD and KENTMERE film products irrespective of ISO speed rating.

You must therefore ask for hand inspection of your films if the airport is using one of the new type scanners. We will be issuing more specific advice as we complete our testing and evaluation.

How to identify the CT type x-ray scanners

The following machines are currently on the market;

  • Smiths – CTIX
  • L3 – Clearscan
  • Rapiscan - 920CT / Connect CT
  • IDSS - Detect 1000
  • Nuctech - Kylin
  • Analogic Cobra
For airports without the new machines, the following advice is still relevant.

If you need to travel on aircraft with film, we recommend always taking your film in carry on cabin luggage. The X-ray scanners used to check hand luggage are safe for all but the highest speed films, so except for DELTA PROFESSIONAL 3200, this is our recommendation. It is also possible to request a hand inspection for films and most security staff will allow this (although this varies between airports and countries). For DELTA 3200 you should request a hand inspection or alternatively buy the film at your destination.

Please Note: We do not recommend taking any film in your checked hold luggage, the X-ray machines used for scanning hold luggage are more powerful than the hand luggage scanners and may cause fogging of your films.


  • 0

#16 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 leden 2020 - 16:12:19

Kodak vydal podobne varovani. Bude to pro nas, co obcas cestujeme do zahranici s filmem, dost tezke.
  • 0

#17 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 29 leden 2020 - 17:22:04

uz som videl taky scanner na Schipole v Amsterdame...


  • 0

#18 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 29 leden 2020 - 18:14:23

Mno, tak to me pos.r. Nevite jak je to na letistich ve Vidni a v Tel Avivu. Jsem chtel dovolenou nacvakat po dlouhe dobe na film a ne na telefon :(
  • 0

#19 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 29 leden 2020 - 18:36:02

Vieden ma este klasicke ked som tam bol v novembri.


  • 0

#20 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 29 leden 2020 - 19:28:48

Duky, tak z ploviny dobra zorava, jelikoz nepocitam, ze bych se zrovna s izraelcema domluvil
  • 0

#21 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 29 leden 2020 - 19:30:24

... diky, tak z poloviny dobra... preklepy
  • 0

#22 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 29 leden 2020 - 21:05:15

vsecek personal na letisku vie anglicky. ked si zbalis filmy do priesvitneho sacku a povies ze chces hand check nemal by byt problem


  • 0

#23 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 leden 2020 - 06:52:36

vsecek personal na letisku vie anglicky. ked si zbalis filmy do priesvitneho sacku a povies ze chces hand check nemal by byt problem

ja som tu niekde v davnom prispevku spominal skusenost s handcheck a nie je to take ruzove. KOnkretne v australii o tom nechceli ani pocut a anglicky vedeli :)  za trest ma poslali pekne do 3D skenera.  Ale na druhu stranu tvrdili, ze masinka je film safe, tak teraz bude asi len narocnejsie im vysvetlit ze teda bezpecna nie je. Asi by som siel skor na letisko a riesil to.

 

Inak teraz co som pochodil, tak FujiFIlm reala mi prezila asi 30 osvieteni predpotopnymi skenermi, a to v labe sa mi smiali ze som im priniesol prazenicu :)))

 

 

a inak este poznamka, tieto skeneri byvaju aj v metre a vstupom do pamiatok.


  • 0

#24 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 30 leden 2020 - 07:10:45

co jsem se dočetl,   CT skenery  se zatím nedávají na skenování příručních (kabinových) zavazadel,   pouze  na  zapsaná zavazadla,  která jdou samostatně do nákladového prostoru letadla.   Nezbyde než to, co  doposud  jak  kde  procházelo -  viz  zkušenosti popsané dříve a výše (nejen) v tomto vlákně   či zažité osobně -  filmy do kabinového zavazadla v igelitovém sáčku,  a  při  odbavení  to  vyndat a požádat o  ruční  či  chemickou kontrolu,   pokud se jedná o vysoce citlivé filmy.  


  • 0

#25 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 30 leden 2020 - 08:30:31

S kinofilmem v kovové kazetě to nejspíš neprojde, ale svitkové filmy by se daly nechat po kapsách, ne? Člověka skrz rentgen neprotahují, pokud vím.


  • 0

#26 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 30 leden 2020 - 09:09:00

Jiri: Ale davaju sa aj pre pasazierov.
Mars aj clovek prechadza scanerom. A nesmies mat nic po vreckach
  • 0

#27 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 30 leden 2020 - 09:17:37

Jiri: Ale davaju sa aj pre pasazierov.
Mars aj clovek prechadza scanerom. A nesmies mat nic po vreckach

Nelétám tak často a asi záleží na konkrétním letišti. Naposledy jsem letěl v listopadu z Vídně a z Keflaviku a s obsahem kapes žádný problém nebyl, jinými slovy, po kapsách jsem měl všechno možné. Rám, kterým se prochází, je na principu elektromagnetické indukce, tam žádné záření, které by ovlivnilo fotografickou vrstvu, není.  Pravda, mít na sobě vestu s balíkem planfilmů 13*18 by bylo asi problematické :-)


  • 0

#28 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 30 leden 2020 - 10:12:27

Můžu potvrdit informace, že se (minimálně v Americe) na různejch místech instalujou ty nový skenery. Mimo jiný taky na Washington-Dulles odkud jsem letěl v prosici. Poprosil jsem je teda o ruční kntrolu a vyhověli mi, i když páneček pořád chtěl votevřít krabičku s nafocenejma 4x5 filmama a chvilku trvalo vysvětlit mu, že by mi tim ty filmy zničil. Každopádně se mi podařilo většinu filmů nechat zkontrolovat ručně. Ve zmatku jsem ale v batohu zapoměl 2 neexponovaný kazety s FP+ 4x5 a načatý krabičky s 4x5 Velvií 100 a Ektarem 100 (taky neexponovaný). Zatim jsem vyfotil a vyvolal (kvůli testu vývojky) jeden z těch listů FP4+, co prošli skenerem, a pohledově jsem si nějakýho poškození nevšimnul. Film jsem teda v tomhle ohledu moc důkladně nezkoumal, protože jsem na ten incident zapoměl. Ani jsem z něj nezvětšoval a nakonec jsem ho vyhodil, protože byl jen na zkoušku vývojky, taže informace jsou dost omezený. Ale jak řikám, nějakej očividnej závoj, nebo jiný poškození se nekonalo. Zkusim nějak smysluplně nafotit, vyvolat a zhodnotit nějakej další skenerem prošlej film a dám pak vědět. Tu barvu spíš až na jaře, ale čb zkusim asi dřív. Každopádně je asi lepší s těma novejma skenerama žádat o ruční kontrolu.


  • 0

#29 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 leden 2020 - 11:17:36

k tomu poskodeniu, mne to na jednu Portru raz "nakreslilo" sinusoidu. Ako pri scanne to nebolo vidno, ale na negative je.


  • 0

#30 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 30 leden 2020 - 11:41:50

Už jsem se něco nalétal a z těch mnoha kontrol, kdy jsem neukecal variantu bez RTG, jsem měl jednou filmy zcela zničené (závoj, brutální zrno, sinusoidy) a jednou se závojem, který byl řešitelný pod zvětšovákem přidáním kontrastu. Kdo má rád ruskou ruletu, dává film do skeneru. Bohužel jediné opravdu 100% řešení při cestování letadlem je fotit na čip :(


  • 0

#31 honza33

honza33

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 leden 2020 - 18:24:17

Dva dny starý článek a varování přímo od Kodaku. Týká se to jenom odbavených kufrů, ale i tak je poškození filmů potvrzeno. https://www.dpreview...ndeveloped-film


  • 0

#32 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 leden 2020 - 09:08:23

Film do odbaveného nikdy. Zásadně do příručního.


  • 1

#33 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 31 leden 2020 - 18:28:01

Dva dny starý článek a varování přímo od Kodaku. Týká se to jenom odbavených kufrů, ale i tak je poškození filmů potvrzeno. https://www.dpreview...ndeveloped-film

no tady právě píšou, že tyhle skenery začali montovat na řadě letišť i na kontrolu carry-on, neboli příručních zavazadel


  • 0

#34 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 31 leden 2020 - 18:32:06

mars: ano vo Viedni som videl len detekcny ram. Ja ale pisem o full body scannery, napriklad v Brussely alebo Amsterdame ;) (lietam tam par krat rocne)

 

a CT scannery davaju aj na prirucnu napr: https://www.internat...urity-schiphol/


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:transport, rentgen, 8mm

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních