Přejít na obsah

Fotka

Transport filmu do zahraničí?

transport rentgen 8mm

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 xjvalis

xjvalis

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 červen 2018 - 07:51:03

Zdravim, našel jsem si skvělou firmu v Londýně, která vyvolává a scanuje a má super výsledky za ok ceny. Chtěl jsem film poslat po známé letadlem, ale naštěstí jsem měl vlnu prozřetelnosti a vzpomněl si že rentgen je vlastně taky světlo. Hledal jsem si nějaký informace, a 50D by to nejspíš přežilo ale 500T už by měla "duchy". Na pražském letišti mi řekli, že všechno, včetně filmů musí projít rentgenem kvůli "tomu jak to teď ve světě je" (ale např. v USA si může člověk zažádat o chemické prozkoumání). Zajímalo by mě, jestli když pošlu film poštou, jestli projde rentgenem? Máte zkušenost?

• 0

#2 Erik Kurach

Erik Kurach

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 546 příspěvků(y)
  • LocationSlanej vrch - 326 m n.m.
Reputace: 375

Publikováno 5 červen 2018 - 08:48:19

Vážený kolego, "na plné pecky" nastaveným röentgenem projde v současné době úplně všechno. Nerespektují ani ochranné obaly s označením, určeným speciálně pro přepravu fotomateriálu, jako HAMA Film-Safe "Super" 5985, určený pro filmy s hraniční citlivostí ISO 3200/36° DIN. Jedná se o obal rozměru 15,5 x 24 x 7cm na 22ks kazet 135/36, nebo 18 filmů formátu 120, nebo 8 kazet pro film Super 8. NIKDO NIC NERESPEKTUJE, PO MINERSKÉ DEMOLICI JEDNOVAJEČNÝCH 2-čat, kde skvěle excelovala má Yashica 35 GTN Electro Black, těsně před tzv. "leteckým útokem diletantů za kniplem", Vás "projedou" třeba kobaltovou bombou a nikoho nic nezajímá. Plní jen interní předpisy. Nemůžete si vzít ani specifickým etnikem oblíbený energetický nápoj Semtex, plný výživného taurinu, kterým se "nakopávají" do exaktických stavů od stadia přepravy v dětském kočárku. Pokud je Vaší snahou vyvolání filmů bez buzerace a záření, využijte služeb mezinárodní holubí pošty, tzv. "Vogel-Postal Service", která je osvědčenou formou levné mezinárodní komunikace v oblasti zpravodajských služeb. Kupte na výstavě drobného zvířectva zdatného ptáka ( lépe dva, aby netrpěli v holubníku syndromem osamělosti ), vyvezte ptáka na Ostrovy a dopřejte mu vydatnou, na proteiny a minerály bohatou stravu. Uvidíte, že se Vám cesta vyplatí a budete Vaše filmy přepravovat za minimálních nákladů. p.s. Využívám čápy s poněkud větší nosností, pro planfilmy na VF. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

• 0

#3 dravec

dravec

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 175

Publikováno 5 červen 2018 - 14:57:21

pokud film nema citlivost vic nez ISO 1600, tak se pri bezny kontrole filmu nic nestane. Podminka je vzit si ho na palubu letadla, ne do odbavenyho zavazadla. nevi jak v Praze, ale pokud pozadate, otestujou vam ho mimo RTG. Je to nicmene zdrzeni a ja to delal jen v pripade ISO 3200. Vozim filmy ISO 50-400 naprosto bezne, klidne projdou pres RTG nekolikrat. Nedam ruku do ohne za barevnej 500T, ale i prosly diaky ISO 64T, nebo 100 pro denni svetlo jsou OK. Mam z nich zvetseniny 60x60 cm bez jakejchkoliv kazu. Trix na 800 taky prosel OK. Barevna 800 negace taky tak. Vsichni furt delaj z toho letistniho RTG takovy halo :-D

• 2

#4 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 985 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 188

Publikováno 5 červen 2018 - 20:36:15

K cernobilym filmum zde: http://www.temnakomo...tlivý-materiál/

K barevnym, to je slozitejsi, ty jsou na tohle zareni citlivejsi.

Jinak, pro dravce - jak kde, jak kdy. To, co rikas, je teorie, kterou jako mantru opakuji securitaci na vsech letistich, plati jen pro jeden pruchod rentgenem a je to ciste a jen zalezitost stesti na konkterni rentgen, konkretni nastaveni a konkretni obsluhu.

Pokud by se jednalo jen o nejakou tu tisicovku za material, cert to vem. Ale nech si znicit vzpominky, pripadne se vystresovat na dovolene jen proto, ze na letisti v tramtarii nekdo nezkalibroval masinku...

• 0

#5 dravec

dravec

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 5 červen 2018 - 21:36:28

hele, jako oukej. Me je fuk jaky prostocviky s filmem kdo kde na letisti dela. Co jsem napsal je moje osobni zkusenost za poslednich cca 9 let ruznyho poletovani. Tech letu par bylo a tech filmu proslejch pres RTG, nekdy i nekolikrat, taky par bylo. Mozna to z myho textu neni zrejmy, ale zhruba pulka filmu byla barva, casto nekolik let prosla. NIKDY NIC. Jediny zkazeny fotky byly vzdycky jen a pouze moji blbosti. Uz to vubec neresim...

K cernobilym filmum zde: http://www.temnakomo...tlivý-materiál/

K barevnym, to je slozitejsi, ty jsou na tohle zareni citlivejsi.

Jinak, pro dravce - jak kde, jak kdy. To, co rikas, je teorie, kterou jako mantru opakuji securitaci na vsech letistich, plati jen pro jeden pruchod rentgenem a je to ciste a jen zalezitost stesti na konkterni rentgen, konkretni nastaveni a konkretni obsluhu.

Pokud by se jednalo jen o nejakou tu tisicovku za material, cert to vem. Ale nech si znicit vzpominky, pripadne se vystresovat na dovolene jen proto, ze na letisti v tramtarii nekdo nezkalibroval masinku...

• 1

#6 Lubajs

Lubajs

Nováček

• Předplatitel
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 25

Publikováno 6 červen 2018 - 07:50:36

Mám k tomu takový příběh, vezl jsem naposledy filmy z Ameriky,  přijdu vždycky k rentgenu, řeknu, že mám filmy, ukáži je, oni mi je vyndají stranou, někde je zkontrolují chemicky, někde ani to ne. Naposledy v NY cca 50-tiletý černoch, úsměv, domluveno, v Atlantě paní stejného věku, to samé. :-P  Ale v Paříži u rentgenu pětadvacetiletý horlivec, kterému jsem nebyl schopen vysvětlit (frantíkovi anglicky, to fakt nejde), co to mám za podivný materiál. :shock:  Ne, že by byl blbej, ale nechápal, že by mohla fotka vzniknout jinak než v telefonu. Naštěstí paní děžurná, co jsme ji hlukem hádky přivolali, byla věku pokročilejšího, pamětnice dob, kdy se fotilo aj jinak než Ajfounem a s vlídným úsměvem mi filmy vyndala mimo rentgen a já hladce docestoval domů. :-P

• 1

#7 Radosval

Radosval

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 7 červen 2018 - 02:31:03

ja som si teraz do ameriky doviezol dve 500T, tak keď ich vyvolám (do mesiaca dakedy), môžem dať vedieť či prežili. obe šli v cestovnej taške.

• 0

#8 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 985 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 188

Publikováno 7 červen 2018 - 18:43:29

Mám k tomu takový příběh, vezl jsem naposledy filmy z Ameriky,  přijdu vždycky k rentgenu, řeknu, že mám filmy, ukáži je, oni mi je vyndají stranou, někde je zkontrolují chemicky, někde ani to ne. Naposledy v NY cca 50-tiletý černoch, úsměv, domluveno, v Atlantě paní stejného věku, to samé. :-P  Ale v Paříži u rentgenu pětadvacetiletý horlivec, kterému jsem nebyl schopen vysvětlit (frantíkovi anglicky, to fakt nejde), co to mám za podivný materiál. :shock:  Ne, že by byl blbej, ale nechápal, že by mohla fotka vzniknout jinak než v telefonu. Naštěstí paní děžurná, co jsme ji hlukem hádky přivolali, byla věku pokročilejšího, pamětnice dob, kdy se fotilo aj jinak než Ajfounem a s vlídným úsměvem mi filmy vyndala mimo rentgen a já hladce docestoval domů. :-P

Protoze v USA plati jina pravidla a TSA ma primo uvedeno, ze vyhovi zadostem na kontrolu mimo rentgen.

• 0

#9 Pentaxista

Pentaxista

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)
Reputace: 241

Publikováno 7 červen 2018 - 19:24:21

Inu, pánové, já sám mám zkušenost pouze zprostředkovanou, ale napíši to sem:
Můj velký bratr (je o dva roky starší) mi vezl z USA do Kanady a poré to ČR vagon filmů. Velmi dobré Ultrafine Xtreme 400 a několik kilo metráže DoubleX.
Z USA odletěl po "jakokontrole" obrovským černochem - obsluhou oné proklínané mašiny, který s přezíravým úsměvem a jistou dávku despektu pouze pokynul rukou nad krabicí a podivil se, že po světě (a dokonce USA) chodí fotografičtí neandrtálci, kteří asi ještě nezaregistrovali existenci úžasných mnohapixelových zrcadlovek.
V Kanadě to bylo horší... Po žádosti o "manuální kontrolu" příslušný hlídač zcela neoblomně mnohokrát opakoval "na pás, na pás, na pás...". Nešťastný brácha kňučel, prosil, odvolával se na ceduli, která cestzujícím přiznávala právo na onu "manuální kontrolu". Neúspěšně...
Byla přivolána vedoucí jakési směny... Pozorně vyslechla žádost brtrovu, pokývala moudře nad faktem, že to, co veze opravdu není zadarmo, dokonce naznačila, že ví, že RTG (nebo co to je) nesvědří citlivým materiálům a zavelela "na pás"! To už brácha nevydržel a začal hystericky řvát. Byl povolán jakýsi náčelník kontrolorů, chvíli přemýšlel a pak dal tři možnosti: buď brácha pixly otevře, aby se mohli podívat na osah, nebo pošle balíčky Fedexem k sobě domů do Calgary, nebo "na pás". Tak to šlo na pás...
Xtreme je zcela nepostižen, DoubleX - nevím.
Takže: pravdu má nejspíše ten, kdo tvrdí "jak kde, jak kdo, jak s čím...".
  • 0

#10 dravec

dravec

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 7 červen 2018 - 21:35:19

ted jsem vyvolal Kodak P3200, kterej prosel na letisti pres RTG - napul rozfocenej ve fotaku. O, jaky to prekvapeni, zase zadna vada...

• 0

#11 Halka

Halka

Nováček

• Předplatitel
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 8

Publikováno 8 červen 2018 - 01:50:16

Otazne je, aku to ma vypovednu hodnotu - predsalen pol kila mosadze poskytne filmu inu ochranu pred RTG nez plastikova spulka. Tym nechcem tvoje skusenosti spochybnovat, ale castejsi use-case je predsalen ten, ze je film mimo fotoaparatu.

• 0

#12 berraneck

berraneck

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 958 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 144

Publikováno 8 červen 2018 - 07:58:52

Salgado řikal, že RTG kontroly na letištích filmu škodí. Tak já nevim, kde je pravda?

• 0

#13 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Předplatitel
  • 2 142 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 649

Publikováno 8 červen 2018 - 08:17:05

Svitkac nema velmi dobru ochranu, preto sa zvykne chranit na to urcenym kontajnerom.
Kinofilm ma okolo seba plechovu kazetku. Az na male otvory, cez ktore prechadzaju capy spulky, je tak velmi dobre chraneny.

Cel je to o tom, ze neexistuje riadna studia, ktora by vplyvy ziarenia na kontrolach skumala. A tak je to skor na nahodu. Jednak sa menia zariadenia, hadam sa i modernizuju, druhak zalezi aj letisku. Podla mna je sila ziarenia uplne ina v takom Amsterdame a ina v Tel Avive. A este ina v Moskve.
Ked uz nic ine, pomohol by obycajny alobal. Priparvenemu stastie praje. A nezabudnite viest od staniolu nejaky drot, najlepsie k cestovnemu budiku. O propagaciu fotenia na film bude postarane :D.

• 0

#14 Radosval

Radosval

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 57 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 červen 2018 - 16:00:05

Pri ceste naspäť som si viezol v ruksaku asi 5 portra 160, 2x 500T a zvitky Foma 200 a hp5 a nechal bez problémom prejsť rtg. Podľa ich slov to filmy s hodnotou ISO nižšou ako 800 zasahuje minimálne a ze by mueli prejsť veľa oziareniami, aby sa znehodnotili alebo degradovali. Tak uvidím výsledok keď vyvolam/nechám vyvolať.

Ps: pýtal som sa na jfk.
  • 0

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:transport, rentgen, 8mm

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních