Přejít na obsah


Fotka

Flexaret - závěrka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Asdeas

Asdeas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 June 2018 - 14:42:49

Dobrý den,

sehnal jsme si novou hračku, moje stará pětka má lehce škrábnutou čočku, tak to není úplně ono. Chci se zeptat, než budu řešit vyčištění a seřízení u odborníka (u p. Blažka). Závěrka foťáku má vypadnutý jeden list (viz foto) světlo sice do vnitř neproudí, ale ještě jsem nezkoušel závěrku, tak nevím jak se to bude chovat. Chtěl bych se zeptat zda s tím má někdo zkušenosti. Předchozí majitel tvrdil, že s tím normálně fotil a vše OK. I tak to bude muset do servisu clona je trochu od oleje. V jaké cenové relaci případy servis může být.

Díky za radu a tip,
A.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 20 June 2018 - 16:28:34

Té závěrce nic není. Je naprosto v pořádku. Ale servis je vždy vhodný.


  • 1

#3 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 20 June 2018 - 17:53:07

Tak, tak...dokonce ani mastné clonové lamely nevadí, tedy pokud to není zalepené a clona nepohyblivá. Z obrázků vyplývá, že už se na ní nějaký opravovatel podepsal, ale nemusel to být úplný Cvach, jen neměl adekvátní nástroj na povolování příruby, která fixuje bajonet a následně pak přístup k závěrce. Nejčastější problémy se týkají nečisté optiky - i vnitřních ploch, bordelu v hledáčku, špinavé matnici a zrcátka, nespolehlivého transportu, u závěrky pak korektnosti dlouhých časů, mastnoty na závěrkových lamelách, které zaviňují prodlužování i krátkých hodnot no a zcela klasicky zadrhávání samospouště u všech typů závěrek.


  • 2

#4 Asdeas

Asdeas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 June 2018 - 17:54:12

Té závěrce nic není. Je naprosto v pořádku. Ale servis je vždy vhodný.

Děkuji za uklidnění. Už jsem ji porovnával i s tou svou pětkou a je pravda, že to vypadá na obou podobně a pětka je v tomto směru OK. Jen mi to prostě oku nelahodí, ale to už je asi můj názor a jsem moc rád, že přístroj je OK.

 

Děkuji a hezký večer,

A.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních