Přejít na obsah


Fotka

ILFOTEC LC 29


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 30 červen 2018 - 14:41:54

Zdravím kolegyně a kolegové.

Mám takový dotaz. Dnes jsem ředil uvedenou vývojku a po otevření jsem si všiml, že mi od posledně trochu zhnědla. Docela mě to překvapilo, protože jsem ji rozbaloval teprvne nedávno a míchal zatím jen jednou. Co se týče skladování výrobce uvádí pouze jak dlouho vydrží dle množství v origo dóze, (což by zatím mělo být v pohodě) ale nikde jsem se nedočetl při jakých teplotách. Vždy se u skladování snažím dosáhnout hlavně minimálního množství vzduchu v nádobě, (plyn nepoužívám) nicméně teplotu v komoře nemám jak ovlivnit a ted přes léto tam mívám cca 25°. Mám to hodit do lednice? Filmy tam skladuju, ale chemku se mi tam moc cpát nechce.

Mám obavy aby už nebyla vývojka KO a já ted nepřišel o celou Deltu  :neutral:


  • 0

#2 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 30 červen 2018 - 20:40:14

ja som mal raz nacatu flasu 9 mesiacov..ak neveris tak do nej strc ustrizok filmu pred kazdym volanim


  • 0

#3 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 30 červen 2018 - 20:44:34

Ifotec HC (neriedený LC) používam 1l fľašu tak 3 roky minimálne. Hore tenká hnedá oxidovaná vrstva, ničomu nevadí.
  • 0

#4 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 1 červenec 2018 - 07:34:04

Dík pánové za zkušenosti. Mě právě docela vystrašila ta hnědá oxidovaná vrstva....u většiny jiných vývojek to znamená jejich konec :cool:  Zatím jsem v LC volal jen 2 ks filmů a už jsem se lekl, že ta hospodárnost sirupu nebude tak růžová jak jsem si myslel. S vývojkou jsem docela spokojený...hlavně rychlost přípravy. Do teď jsem používal Microphene a tam bylo třeba míchat ideálně den dopředu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních