Přejít na obsah


Fotka

Vyvolání Kodaku Color Plus 200


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 10 červenec 2018 - 22:29:58

Zdravím, už několik let sí užívám svůj návrat k filmu a historickým fotopřístrojům. Černobílé filmy si volám sám v běžných vývojkách. Barevné, kvůli ceně chemie i náročnějšímu postupu svěřuji k vyvolání v posledních letech prakticky jen do Foto Škoda. Dnes poprvé mě však trošku zklamali.

  Donesl jsem jim totiž film mechanicky poškozený. Několikrát se mi ve foťáku při převíjení zasekl a vytrhala se perforace. Při vyndavání z foťáku jsem ho navíc ještě minimálně 2x natrhl. Z Foto Škoda se mi vrátil s tím, že ho vyvolat nedokážou. Nyní je to už jen samotný film (bez kazety) v černé krabičce od kinofilmu.

  A teď proč vlastně píšu: chtěl bych fotky (nebo alespoň část) zachránit. Prosím, našel by se zde někdo schopný a ochotný barevný film vyvolat? Předání filmu by zjednodušilo, kdyby byl tento člověk ještě k tomu z Prahy nebo jejího okolí. Ale to podmínka rozhodně není. Jsem totiž přesvědčen, že při troše dobré vůle a času bych ho já do své plastimatky nasoukat dokázal. Samozřejmě počítám s tím, že zaplatím jak vyvolání tak i případné poštovné.

 

 


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 11 červenec 2018 - 10:10:41

Posli mi ho. Bez zaruky vyvolam a uvidime, co dalej.


  • 0

#3 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2018 - 19:19:34

Dobry den

Mam malý dotaz, jak vyvolat tento film, tedy stanovit čas, v univerzalni vyvojce od Fomy?

Diky moc, Martin
  • 0

#4 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 červenec 2018 - 20:04:21

Dobry den

Mam malý dotaz, jak vyvolat tento film, tedy stanovit čas, v univerzalni vyvojce od Fomy?

Diky moc, Martin

Tento nelze, je barevný. Univerzální vývojka od Fomy je určená pro vyvolání černobílých filmů. Na krabce je tabulka s časy a jejich prodlužování s počtem použití.


  • 0

#5 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 12 červenec 2018 - 20:25:55

Ale lze... :-D

Přemyšlel jsem i o pouziti excelky, jen ten čas nevím jak odhadnout.
  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 12 červenec 2018 - 20:26:46

Pomoci standu.


  • 0

#7 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 13 červenec 2018 - 05:29:40

Barevnej film jde volat v čb vývojce,taky jsem to dělal i diaky.Je znej čb film.Strašne to zasviní vývojku,byla nádherně červená.Nejlepší je udělat testy,záleží na tom o jakej fim jde a o jakou vývojku.

Ale lze... :grin:

Přemyšlel jsem i o pouziti excelky, jen ten čas nevím jak odhadnout.


  • 0

#8 Gesp

Gesp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 červenec 2018 - 21:13:03

Člověk se pořád učí :-P  Budu to muset někdy zkusit :-P


  • 0

#9 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 15 červenec 2018 - 17:41:25

 

Barevnej film jde volat v čb vývojce,taky jsem to dělal i diaky.Je znej čb film.Strašne to zasviní vývojku,byla nádherně červená.Nejlepší je udělat testy,záleží na tom o jakej fim jde a o jakou vývojku.

Ale lze... :grin:

Přemyšlel jsem i o pouziti excelky, jen ten čas nevím jak odhadnout.

 

 

 

No, jde mi přesně o tuhle dvoustovku od Kodaku. Nevím zda zachovat čas jako u C41, nebo jestli to bude potřebovat více... 


  • 0

#10 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 15 červenec 2018 - 18:34:47

Já použil klasickej čas na čb vývojku.Když jsem prodlužoval už byla dost velká. hustota.V Rodinalu a Fomadonu P Klasickej čb film to nenahradí.

 

 

Barevnej film jde volat v čb vývojce,taky jsem to dělal i diaky.Je znej čb film.Strašne to zasviní vývojku,byla nádherně červená.Nejlepší je udělat testy,záleží na tom o jakej fim jde a o jakou vývojku.

Ale lze... :grin:

Přemyšlel jsem i o pouziti excelky, jen ten čas nevím jak odhadnout.

 

 

 

No, jde mi přesně o tuhle dvoustovku od Kodaku. Nevím zda zachovat čas jako u C41, nebo jestli to bude potřebovat více... 

 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních