Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

El.míchadlo pro Lomo UPB-1A


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 červenec 2018 - 21:18:28

Jelikož jsem tvor líný a nebavilo mě během vyvolávaní 16mm inverze neustálé ruční vrtění s cívkou, tak jsem si vyrobil míchadlo které to udělá za mě. Stačilo trochu nerezu 1.5mm, trochu laseru, trochu ohraňovacího lisu a špetka TIG sváření v garáži. Synchronní motorek s převodovkou je z ekologicky zlikvidované mikrovlnky. Těch 5-6 otáček za minutu snad bude stačit. Motorek je bohužel na 230V AC, takže kvůli bezpečnosti to budu napájet přes oddělovací trafo. Spojka mezi hřídelí motorku a hřídelí cívky je silikonová hadice. Nasazení na vývojnici jde snadno, pak už jenom zapnout. Nevýhoda synchronního motorku je, že po zapnutí člověk nikdy neví na kterou stranu se začne točit. Ale to snad nebude vadit.

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 červenec 2018 - 23:37:22

stejně se mi nechce věřit, že by českoslovenští filmaři s tím celá sedmdesátá a osmdesátá léta točili ručně, příliš mnoho jich bylo zaměstnáno ve škodovce a jiných podnicích akorát jsem nikde neviděl žádnou ukázku

s rotačním tankem už finišuju, ohledně pohonu jsem se obrátil k modelářům, pohony jejich sklápěček 1:10 jsou neuvěřitelné, motory tiché a ta síla! musíš tam dát třecí spojku jinak by ti to při nepravděpodobném záhryzu ten tank sešrotovalo a běhá to od šesti voltů ovšem cena skoro té levné mikrovlnné troubě odpovídá no počítat při takových projektech jsem už přestal, ani koruny, ani hodiny, to nikam nevede  :cool:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních