Přejít na obsah


Fotka

Vzestup radikálního feminismu a fotografie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 3 srpen 2018 - 09:13:23

Vážení kolegové, vlekle  n e f o t o g r a f i c k é  období parného léta mne inspiruje k archeologickému průzkumu fotografické knihovny. Mediální obraz klasické fotografie se podobá stádu ovcí, zůstávajícím v ohradě, ačkoliv mnohokrát viděly cestu ven. Fotografie je zcela definitivně mrtva. Mediální obraz výsledků a úrovně obecního "fotografického školství" zcela postrádá snahu

o vlastní rukopis autora a otáčí se v nekonečném kruhu tápání v obrazovém chaosu. Otcové a děti fotografie jsou dávno mrtvi. Převládá technokratická nuda nad kupami kýčovitě přeskupovaných hromad pixelů, generovaných automaty v rukou diletantů, vydávajících se klamavě za tvůrčí procesy. Předělat znamená opakovat. Houstne však společenská epidemie fízlování a udavačství, silně podporovaná skupinami hysterionských zoologických výtvorů, houfně se sdružujících ve společenstvích mediálních kanálů pod praporem #MeToo. Dostáváme se do situace v níž se osoba mužského pohlaví s heterosexuální orientací stává potenciální lovnou zvěří pro orgány činné v trestním řízení. Fotografie osob na veřejnosti, monitorovaná stovkami kamerových systémů různé kvality a analytických dovedností, nikým neřízená kontrola osob, vlastnících tzv. "inteligentní telefony", včetně integrovaných systémů na elektronický přenos obrazových dat za účelem jejich prezentace vytváří nekontrolovatelné klima nejasnosti a nejednoznačnosti. Je tedy osoba, kráčející s klasickým fotoaparátem na krku na veřejnosti při právním vakuu, možná cíleně vyvolaném neexistencí právní normy na ochranu osobních údajů sprostým podezřelým, kradoucím ve veřejném prostoru fotografické obrazy? Kdejaký obecní psovod, bez dokončeného základního vzdělání, navlečený do dresu ochránce práv občanů a pomahače obecního blaha kontinuálně natáčí veškeré dění, jak obrazem, tak zvukem, zaznamenává si osobní údaje na kusy nikde neevidovaných kusů papírů. Máme si nechal líbit veřejné hysterické ořvávání feministických kvočen, monitorujících z vleklé a nekonečné nudy doslova každý prd kolem houfu vlastních a nevlastních dětí? Kam jsme se to vůbec dostali ? Nedávno jsem čelil na své fotograficky motivované procházce podobnému verbálnímu útoku, z něhož mám ještě po týdnech hořkost v ústech. Babizně jsem se uctivě omluvil s tím, že mi její rapidně blednoucí tvář ze solárka nedovoluje sejmout krytku z objektivu. Snad nebudu za tato slova v následujících dnech předvolán na přestupkovou komisi místního uličního výboru KSČ. Narůstající množství speciálních časopisů a TV pořadů pro zmíněný, doslova epidemicky přemnožený zoologický druh asexuálních spoluobčanek mi opravdu nějaké světlé fotografické zítřky nezaručuje !

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik   


  • 3

#2 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 3 srpen 2018 - 09:32:51

[attachment=8198:myslim.jpg]


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních