Přejít na obsah


Fotka

V čem chladit (skladovat) chemku?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 August 2018 - 18:50:08

Potřeboval bych nějaké tipy, rady v čem skladujete chemku? Filmy mám v lednici příp. mrazáku, ale co s namíchanou či skladovanou chemkou? Napadlo mě koupit vinotéku a mít to tam. Jde mi o to, že ideál by bylo vše chladit tak na 18-20° ať se s tím dá hned pracovat....no a to jaksi v lednici dost dobře nejde.

Myslím, že ted v těch vedrech docela aktuální téma  :mrgreen:


  • 0

#2 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 August 2018 - 19:17:07

Vydržte ještě týden!!! :-)
Vinotéka s peltierem je jistě výhodná, ale za pár dnů již asi nebude aktuální. Má zkušenost je taková, že do 22-24 stC lze volat v jakékoliv vývojce jakýkoliv film. Temperuji až tehdy, byla-li by volací doba kratší než 5 minut.
Neplatí to obecně, ale ve většině případů tak může být.
  • 0

#3 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 8 August 2018 - 19:40:59

Do vysokych teplot - tropicke vyvojky so siranom.
Inak voda z vodovodu ma okolo 13°C. Bud schladit pod tekucou vodovodou, alebo miesat z koncentratu


  • 0

#4 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 8 August 2018 - 20:04:02

no já tak chemku chladím...v umyvadle pod studenou vodou...jde mi ale o dlouhodobější řešení...myslím že chemka skladovaná v 30° nebo v 18°je fakt rozdíl a rozdílná bude též její výdrž ;) 

Já jen jestli někdo třeba s tou vinotékou nemáte zkušenosti či nějaký podobný řešení  :cool:


  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 August 2018 - 21:10:53

Do vysokych teplot - tropicke vyvojky so siranom.
Inak voda z vodovodu ma okolo 13°C. Bud schladit pod tekucou vodovodou, alebo miesat z koncentratu

co bych za to dal!

studniční jde každý rok v srpnu až k devatenácti a tím se chladí pomalu a abych běhal s naledovanýma petkama to už se mi nechce

no počkáme a uvidíme-naměříme


  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 9 August 2018 - 08:14:04

Do vysokych teplot - tropicke vyvojky so siranom.
Inak voda z vodovodu ma okolo 13°C. Bud schladit pod tekucou vodovodou, alebo miesat z koncentratu

Do  vedra  se  hodí taky XR-1 vývojka,   homeopatická pro  30 st.C :-)    jenže pak je nutno ohřívat  i  prací  vodu a  ustalovač :-D

 

Voda z vodovodu  13 st?  dnes?   Kde?   U mě  ve sklepě  teče už  téměř  dva měsíce  zpod  ulice s teplotou  21,8 st.C,   tak tak  v toleranci  k   lázním  22,8 st.C z kanystrů  na zemi stojících.   A  to  je  přesně  v toleranci k minimální  dobré, odzkoušené  teplotě  pro  čb vývojku  s barevnými vyvolávači :-),   takže  já  vlastně  jsem teď  velice  spokojen -  i  vyvolávání a praní  papírů   odsejpá  pěkně  rychle a  bez  zdržujícího ohřevu  prací vody.  


  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 August 2018 - 15:00:45

a přece vim!

koupaliště dachova u hořic, sprcha pro plavce vně vodní plochy měla před měsícem 10°c to jsem si změřil - úžasné osvěžení a před týdnem asi 14°c

ona voda v řádu tak teplá nebude, dost záleží na budově, nám v práci teče voda asi 27° ALE moudrý továrník poskytl nám výrobník na sodu s chlazením

takže filtr/chlazení a teče sodovka o šestnácti stupních co huba ráčí

úžasné


  • 0

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 9 August 2018 - 16:17:59

Meral som pred chvilou odtiekla a dala 14,8°C. Je zo studne. Prat film sa v nej neda, tvrda jak suter.
Uz som rozmyslal, ako by sa taka voda dal vyuzit na chledenie domova. Pouzita voda by bola tak akurat na rajciny a papriku.


  • 0

#9 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 August 2018 - 17:31:10

Když se rekonstruovalo a studená nebyla, vysypala se vanička ledu do plastového kýblu, na to hrst soli, zalít vodou, do toho plastové láhve s chemií a než se ochladily, navíjely se filmy, odpouštěla se voda na praní. Partyzánština, ale -kupodivu- fungovalo to.
Ale přepočet na 22 nebo 24 (i 25) stC asi funguje nejlépe.
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 August 2018 - 17:35:44

jeden chasník blahé paměti měl jednoduchý systém rejha asi metr hluboko v zemi, tedy výkop/potrubí

vzduch šel pod zem, tam se ochladil a nuceně mírnými větráky šel do několika míst v domě, taková přirozená klimatizace jen za cenu potrubí a větracích motorků a tý jedný, dvou stovek wattů příkonu

fungovalo to dobře

měl tam i rekuperaci na zimu, nějakou lamelovou bedýnku z plechu a nějak řešenou desinfekci-mytí potrubí - to si už nepamatuju

místo kde kopat za domem mám, vážně o tom uvažuju

i kdybys pomohl o tři stupně je to znát

komoru mám v dobrém místě za metrovými zdmi a zděným stropem, je tam 22 a když větrám tak 23,5 to se jakž takž dá


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních