Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Navíječka metráže - chybějící součástka

metráž navíječka servis

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 VojtaT

VojtaT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 srpen 2018 - 00:02:12

Zdravím všechny zde na Temné,

 

rád bych chtěk předně poděkovat za spoustu užitečných rad a informací, které jsem na Vašem webu dosud našel. Nastala ovšem situace, která se už (i po dlouhých hodinách googlení) neobešla bez registrace a položení dotazu. Takže k věci:

 

Darem se ke mě dostala navíječka metráže, kterou bych rád používal, protože si filmy do kazetek rád stáčím. Nese znečku ROWI, ale mám dojem, že tuhle konstrukci vyrábí větší možství výrobců. Každopádně jí chybí jedna součástka. Jde o "protikus", který má být usazený v boku navíječky proti místu, kam se strká klička. Hádám, že jeho funkcí je asi nějak přidržovat kazetku na místě...díra po součástce má z vnější strany závit.

 

Nedaří se mi nikde sehnat obrázky, jak ta součástka konkrétně detailně vypadá, takže nevím, po čem přesně pátrám - a tím pádem, čím to případně nahradit. Nemáte někdo prosím s podobnou navíječkou zkušenosti? Poradíte, jak případně zbastlit nějaké udělátko, které by splnilo požadovaný účel? Nebo by snad šel dílek i někde rozumně sehnat? Připojuju fotku, kde je snad problém vidět. Rád případně doplním další informace.

 

Předem mockrát díky za pomoc

VT

 

Přiložený soubor  navijecka.jpg   74,19K   0 Počet stažení


  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 srpen 2018 - 06:55:56

a kličku máš? 


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 srpen 2018 - 07:05:21

jinak  tuhle  navíječku  prodávali  (a dodnes  prodávají za nekřestanské prachy) s nálepkou:  rowi, kaiser, hama, konica,  AP,   atd.  

U Škody teď mají  jak  AP, tak Kaiser.     Zajdi tam se svou navíječkou, popros je,  ať ti je  ukáží,  porovnej,  a  nafoť a oměř si  ten  čudlík, a nech si ho někde  "vytisknout".  

Anebo si  kup  Computrol  navíječku  kompletní a  bezvadnou za méně  děněg  (rovnající se přibližně ceně za kličku na  tuhle navíječku)


  • 0

#4 VojtaT

VojtaT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 srpen 2018 - 09:54:50

Díky,

kličku i nástavec na hřídelku mám, chybí jen tenhle dílek. Už Škody už jsem taky byl, moc se netvářili, že bych si to mohl nějak víc naštudovat. Napadlo mě, že by se to dalo možná řešit vlepeným víškem od filmovky, které by kazetku taky udrželo na místě. Předpokládám, že je nutná světlotěsnost takového "výrobku" (?).

 

VT


  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 srpen 2018 - 10:25:59

Víčko od filmovky  ti asi nepomůže,  potřebuješ  to  tam  světlotěsně zatěsnit a  vršek cívky  trčící  z kazety  přesně usadit,  aby  se ta cívka  mohla otáčet a tedy film do kazety navíjet a kazeta  nevanglovala  (klička  s  drážkou  se zastrčí do  spodní části  cívky  v kazetě).   film do  štěrbiny kazety  musí jít  přesně,  dráha filmu  musí  být  rovná, film se nesmí křížit,  kroutit.  


  • 0

#6 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 14 srpen 2018 - 11:49:40

vlastne potrebujes vidlicu z nejakeho pokazeneho fotoaparatu :)


  • 0

#7 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 srpen 2018 - 12:00:42

vlastne potrebujes vidlicu z nejakeho pokazeneho fotoaparatu :)

vidlica je na druhé straně, na kličce :-)


  • 0

#8 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 14 srpen 2018 - 12:54:56

preco moze byt aj na opacnej. aspon to bude lepsie vycentrovane:)


  • 0

#9 VojtaT

VojtaT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 srpen 2018 - 16:19:27

Ok, takže potřebuju udělátko, co fixuje kazetu, umožňuje rotaci cívky a tešní, žádnou jinou funkci snad ten bazmek nemá. To už nějak dám dohromady.

 

Pánové, díky!

VT


  • 0

#10 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 24 srpen 2018 - 19:10:37

Chápu, že všichni hledáte co nejideálnější řešení, ale nestačila by v nejhorším případě "izolačka".? Přelepím díru aby světlo "nepřefukovalo"; přilepím konec role k cívce, kazetku uzavřu, vložím do navíječky, uzavřu a přes díru na kazetku pod izolačkou zatlačím prsty. Díky ústí by se kazetka neměla přetáčet a izolačka by se (teoreticky) mohla částečně přilepit na kazetku. Jako chápu, že je to moje "naprasáka" řešení, ale to už ti zbývá pouze nová navíječka. nebo ekvivalent té součásti. A ono "Když to funguje, není co řešit" Stejně si budeš navíjet doma, takže vydržet to živelnou pohromu nemusí. Tož tak....


  • 0

#11 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 25 srpen 2018 - 06:10:37

Dcisar
Ano, i to je řešení, ale protože "špuntík", o kterém je řeč, je velmi jednoduchý, není proč pokoušet "temné síly", zvláště při dnešních cenách materiálu.
  • 0

#12 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 25 srpen 2018 - 11:09:43

Jasný, já to nemyslel jak skrblík, kterýmu je "líto vyhodit líťo", spíš taková poznámka, že v případě boje a nouze to jde řešit i snáž. Je pravda, že ja už bych asi s touhle konkrétní navíječkou ztáčel nejdřív nějaký plast na soustruhu a teprve pak metráž do kazetek.  Vše mám doma, jenom ten soustruh chybí :(


  • 0

#13 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 27 srpen 2018 - 06:23:48

Dcisare,   budu s dovolením  pokračovat  v  tebou  nadnesenému nápadu:  "...a izolačka by se (teoreticky) mohla částečně přilepit na kazetku".  A  jelikož  z kazetky  trčí  cívka,   k  izolačce se  přilepí  nikoli kazetka,  ale  středová cívka v té kazetce,  a  tou  otáčet  nepůjde  a jelikož jí otáček potřebuji, usoudím,  že tohle řešení není jen na prasáka,  ale  i  na  něco jiného,  a  že si  ten  čudlík  tedy  seženu nebo  vyrobím.   Škoda kousku izolačky :-D

Pardon.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:metráž, navíječka, servis

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních