Přejít na obsah


Fotka

Fotorukáv?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2018 - 17:45:12

Krásný večer všem, 

nemá tu někdo zkušenosti s používáním rukávu k vyvolávání filmů?

Popř. věděl by někdo jakou velikost zvolit pro nabíjení klasické plastimatky? 

 

 

Díky

 

Hosťa


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 9 listopad 2018 - 18:00:43

Rukav je uplne O.K. Nabijam si kazety 4x5 rovno v prirode.
S velkostou neporadim, kazdy by to mohol mat inak. Ale ja tvrdim, ze cim vacsi, tym komfortnejsi.  Vzdy vsak existuje hranica.
Mame v laboratoriu taky rukav, v ktorom nabijame magaziny papierom v rolke 305mm. Ten ma dokonca take vystuhy, aby tvoril stojaci domcek. Velmi posobive. A este jeden rezervny, ktory tie vystuhy nema. Ten z tohto dovodu musi byt ovela vacsi. Je tak velky, ze sa do neho zmesti dospely schuleny clovek.
Rukavy otvarame a zatvarame na dennej baze, nie sme prilis nezny. Po case sa vsak poskodi zips a niet toho, co by to dokazal opravit. V rukavoch je vzdy dvojita guma, ktora velmi slusne udrzi svetlotesnost.
Obstarat si ho? No ano, zasadne novy.


  • 0

#3 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 9 listopad 2018 - 18:16:43

Na plastimatku pouzivam rukav, ktery ma priblizne velikost panskeho tricka XXL, asi 65x70 cm, bohate staci i na nabijeni kazet pro 9x12, urcitel by slzi vetsi (ale ty zase nevyvolam v plastimatce).

 

Hlavne nekupovat stary, ze ktereho se prasi.


  • 0

#4 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 9 listopad 2018 - 18:27:41

Řadu let mám cca takovýto https://www.ebay.com...bBOPI:rk:1:pf:0

Vlastně už jinak filmy do vývojnice ani nedávám a jde to v tom v pohodě i do větší (Paterson na dva svitky). 

Čas od času se hodí ten pytel obrátit naruby a vyklepat od toho, co se tam nasbírá ... ;-)


  • 0

#5 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2018 - 18:42:56

Chtěl bych pořídit Kaisera 40x43 cm, ale nejsem si jistý, zdali bude stačit. Budu ho nejspíš často převážet, tak nechci zbytečně kupovat nějakou plachtu. Teď mě napadlo vyzkoušet manipulaci s plastovou taškou; rozměrově podobnou snad někde najdu...


  • 0

#6 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 9 listopad 2018 - 18:53:55

To bude asi malo...
43+43cm tvori obvod pomyselnej bubliny, v ktorej budes film nabijat do cievky.
86cm : 3,14 je 27cm, teda to je priemer tej bubliny. Do tejto bubliny sa ti musi zmestit cievka, samotny tank, ruky a film... Keby si mal tank na dve cievky, tak by to bolo dokonca neuskutocnitelne ...
Kam s tym chces cestovat? Na Everest? Myslim, ze rukav 65x70cm nevazi viac, ako kratke nohavice ...


  • 0

#7 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2018 - 20:13:40

Máš pravdu, větší bude lepší. A koupím nový, to, že by druhoruční mohl být nebezpečně opotřebovaný, mě taky nenapadlo.

 

Na Everest se zatím nechystám, ale vytáhnou tam tank a začít vyvolávat zní jako fajn výzva. Přidá se někdo? Myslíte, že nám výpravu zasponzoruje třeba  Foma? :D

 

Ty rukávy nemají nějakou "přechodovou komoru", že? Jednou tam člověk nacpe věci a dokud zase všechno nezavře, tak neotvírá?

 

Jsem rád, že konečně slyším o někom, kdo ho používá. Na internetu moc informací není a osobně taky nikoho neznám... 


  • 0

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 9 listopad 2018 - 20:48:39

Máš pravdu, větší bude lepší. A koupím nový, to, že by druhoruční mohl být nebezpečně opotřebovaný, mě taky nenapadlo.

 

Na Everest se zatím nechystám, ale vytáhnou tam tank a začít vyvolávat zní jako fajn výzva. Přidá se někdo? Myslíte, že nám výpravu zasponzoruje třeba  Foma? :D

 

Ty rukávy nemají nějakou "přechodovou komoru", že? Jednou tam člověk nacpe věci a dokud zase všechno nezavře, tak neotvírá?

 

Jsem rád, že konečně slyším o někom, kdo ho používá. Na internetu moc informací není a osobně taky nikoho neznám... 

Mozes mi dojst zaplatit kavu. Tak ma mozes spoznat osobne zadarmo :D


  • 0

#9 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 listopad 2018 - 21:04:18

 

Máš pravdu, větší bude lepší. A koupím nový, to, že by druhoruční mohl být nebezpečně opotřebovaný, mě taky nenapadlo.

 

Na Everest se zatím nechystám, ale vytáhnou tam tank a začít vyvolávat zní jako fajn výzva. Přidá se někdo? Myslíte, že nám výpravu zasponzoruje třeba  Foma? :D

 

Ty rukávy nemají nějakou "přechodovou komoru", že? Jednou tam člověk nacpe věci a dokud zase všechno nezavře, tak neotvírá?

 

Jsem rád, že konečně slyším o někom, kdo ho používá. Na internetu moc informací není a osobně taky nikoho neznám... 

Mozes mi dojst zaplatit kavu. Tak ma mozes spoznat osobne zadarmo :D

 

Jej, kdybych to k tobě neměl tak daleko, klidně bych i dorazil. :D


  • 0

#10 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 9 listopad 2018 - 21:22:59

Na nabijeni vyvojnic pouzivam rukav uz od zacatku. Mam nejaky Paterson tusim 70 x 70 cm a v pohode v nem nabiju velkou vyvojnici na 5 kinofilmu. Ve slozenem stavu (v puvodni krabici) ma cca 20 x 20 x 5 cm. Manipulace s nim je vyborna. Otvory pro ruce jsou dvojite (tzn. v kazdem otvoru jsou dve gumy - jedna pro vrchni vrstvu a druha pro podsivku).
Taky jsem si ho radeji poridil jako novy, ta investice za to stoji.
  • 0

#11 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 10 listopad 2018 - 07:11:56

Zdravím,

jelikož ročně naexponuji jen 5-6 svitků, tak investice do origo rukávu by byla nesmysl.

Vyřešil jsem to černým XL trikem s dlouhým rukávem, kterému jsem 2x zahnul a prošil

spodní hranu. Přes krční otvor si dovnitř nachystám vše potřebné (vývojnici, malé nůžky 

s kulatými špičkami a svitek) a poté tento otvor 3x zahnu a zajistím stiskem šesti kancelářskými

svírkami, abych zajistil světlonepropustnost. Pak si natáhnu rukávy přes ruce až po lokty a jsem

uvnitř. Tak to používám jen v noci, když je v místnosti tma. Za dne ( i když je látka trika silná), tak

propouští, i když velmi slabě, část světla. Řeším černým plastovým pytlem na zahradní odpad, do

kterého umístím triko. a jelikož už mám ruce uvnitř, tak zahnutí okraje pytle a zajištění svírkami provede 

žena. Vypadá to sice složitě a krkolomně a nemůže se to vyrovnat práci ve volném prostoru v komoře,

ale je to funkční a bezpečné a pro občasné použití v domácích podmínkách, mě to vyhovuje a hlavně to

nic nestálo... :mrgreen:


  • 0

#12 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 10 listopad 2018 - 13:08:26

Zdravím,

jelikož ročně naexponuji jen 5-6 svitků, tak investice do origo rukávu by byla nesmysl.

Vyřešil jsem to černým XL trikem s dlouhým rukávem, kterému jsem 2x zahnul a prošil

spodní hranu...

 

Je to o rozdílném přístupu. Takový rukáv stojí v Béfotu kolem 600 Kč, to jsou například čtyři kusy dražšího svitku. Když bych započítal cenu trika, práci s prošíváním a omezenou funkčnost za světla, stojí mi ta investice do originálu za to i pro těch málo filmů. Tím rozhodně nechci poučovat, jen přidávám svůj pohled na řešení takovéhoto typu problémů.


  • 0

#13 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 10 listopad 2018 - 16:20:23

A každej prodanej fotorukáv znamená, že to výrobce třeba nezabalí...
  • 1

#14 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 10 listopad 2018 - 17:45:39

 Mám zde rukáv Z NDR na vytahování zaseklého filmu z Praktiky. To kdyby jsi šil, tak se hodí na ruce. No a pak jsem chtěl podotknout, že se mě velmi špatně nasazoval film ve velkém  rukávu, páč se mi potily ruce.

Dostal jsem jeden velký rukáv ze zrušeného minilabu. Tam chybí záda, neb částí byl tmavý box. Mohu vše předat při dalším setkání.


  • 0

#15 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 10 listopad 2018 - 18:06:12

Tomlib:  to triko jsem dostal zadara, pár plastových pytlů mám doma už roky, spodek trička jsem měl sešitý ručně

za ani ne deset minut a ty kancelářské sponky jsem našel v kontejneru před katastrálním úřadem. A coby penzista šest

stovek nenajdu na cestě a kdybych náhodou našel, tak si za ně raději koupím pár svitků a nebo trochu chemie... 

A tož tak mládenci  :mrgreen:


  • 0

#16 dcisar

dcisar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationUherskobrodsko / Trnava
Reputace: 7

Publikováno 11 listopad 2018 - 18:32:00

Nad tím pytlem jsem v začátcích taky přemýšlel, jestli se vyplatí. Mně osobně ano! Koupil jsem si ho tak pul roku zpátky v befotu, větší (rozměr už v hlavě nemám, ale 70X50 to určitě je), za +/- 1000kč. Teď si zapnu na noťáku film a vesele si "nabíjím" tři plastimatky. Po jejich postupném vyvvolání, event. při propírání poslední si film dokoukám. Ale ovšem že do jde i bez něj, jako mně v zatemněném panelákovém záchodě. Jenom s metráží to bylo na záchodě s*aní oproti pohodičce u filmu.


  • 0

#17 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 listopad 2018 - 18:59:53

Tak jsem si myslel, že můj přístup k černobílému procesu celkem je punkový, ale kolega wagabond to posouvá na úplně novou úroveň. :D
 

S tím rukávem budu nejspíš učit i pár dalších lidí, což bude příjemnější s kupovaným. Můj studentský rozpočet sice trochu zapláče, ale co už... 


  • 0

#18 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 12 listopad 2018 - 05:59:06

Vážení kolegové, cesta k výsledku není až tak důležitá, důležitý je ale ten výsledek (a radost z něho)... :-P


  • 0

#19 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 12 listopad 2018 - 08:30:17

Pre nas, ktorych cesta je cielom, zneju tvoje slova ako bzukot much.
Vysledkom vsetko konci, preto ja sa k nemu dostavam iba ojedinele ...
Je to filozoficka otazka, ktorej odpovedou pre mna je odporiet si 10 skatuliek Marlboriek a kupit si funglovku rukav.
Vidno, ze kazdy ma radost z  niecoho ineho :)


  • 0

#20 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 12 listopad 2018 - 09:41:35

Ano ano. Každý má radosť z niečoho iného. Ja som mal neskutočnú radosť z toho, že som mohol vymýšľať, ako si niečo s podobnou funkciou ako rukáv vyrobiť. Aj sa podarilo, ale UPB-1 sa tam nevprace. No nič. Asi si kúpim hotový. A takto to dopadne skoro vždy, keď vymýšľam teplú vodu. Ale tú radosť som si predtým užil, takže ničoho neľutujem.
  • 0

#21 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 12 listopad 2018 - 09:44:00

Ano ano. Každý má radosť z niečoho iného. Ja som mal neskutočnú radosť z toho, že som mohol vymýšľať, ako si niečo s podobnou funkciou ako rukáv vyrobiť. Aj sa podarilo, ale UPB-1 sa tam nevprace. No nič. Asi si kúpim hotový. A takto to dopadne skoro vždy, keď vymýšľam teplú vodu. Ale tú radosť som si predtým užil, takže ničoho neľutujem.attachicon.gif20181112_084900.jpgattachicon.gif20181112_084957.jpgattachicon.gif20181112_085025.jpg

tie digitálne srandičky sa so mnou nechcú kamarátiť. tak fotky niekedy neskôr.


  • 0

#22 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 12 listopad 2018 - 11:03:02

PetoG :  Když píšeš "Odpověď" a chceš vložit obrázek, ťukni vpravo dole na "Použít rozšířený editor". Tam najdeš možnost vložit nějaký soubor/soubory, třeba s fotkou.


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 12 listopad 2018 - 14:05:42

Peto, CTRL je jedna gombicka, nevypisuj C T R L :D :D :D


  • 0

#24 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 12 listopad 2018 - 15:02:50

Peto, CTRL je jedna gombicka, nevypisuj C T R L :D :D :D

:-P :mrgreen: :-P


  • 0

#25 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 12 listopad 2018 - 15:13:25

 

Peto, CTRL je jedna gombicka, nevypisuj C T R L :D :D :D

:-P :mrgreen: :-P

 

To mas za to, ze sa s digitalnou technikou ondejes !

:-P :-P :-P


  • 0

#26 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 12 listopad 2018 - 16:51:25

Vidím, že mám v té "spisovné" slovenštině mezery. Ale třeba je to digitální ondejovský novotvar  (opakem k ondejes bude asi offdejes) ...   prosím poučit  -_-


  • 0

#27 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 12 listopad 2018 - 17:37:51

Ondiet sa = s***at sa.

Malo by tam byt asi "ondies sa", ale mama moja z Oravy vravieva "co sa s tym ondejes". Cert vie, ci sa radila s Jazykovednym ustavom Slovenskej akademie vied. Dnes mame v parlamente generatora nahodnych slov - pana kapitana Danka, nuz pomaly posuvame tu slovencinu smerom k modernej Europe :)


  • 2

#28 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 13 listopad 2018 - 09:49:51

Ondiet sa = s***at sa.

Malo by tam byt asi "ondies sa", ale mama moja z Oravy vravieva "co sa s tym ondejes". Cert vie, ci sa radila s Jazykovednym ustavom Slovenskej akademie vied. Dnes mame v parlamente generatora nahodnych slov - pana kapitana Danka, nuz pomaly posuvame tu slovencinu smerom k modernej Europe :)

Ten pravý význam slova "ondieť sa" ti mama nemohla vysvetliť bez straty rodičovskej autority. Pretože "ondieť sa " je v tom pravom slova význame najvulgárnejšie slovné označenie vykonávania kopulačných pohybov začínajúce sa písmenom "j".


  • 0

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:18:50

Keko, PetoG,   věřím,  že  znalosti  slovenčiny, i té  lidové,  máte  podstatně  větší než  já,   po  jistou omezenou dobu  pouze  přivandrovalec na východ z donucení,  ale  co si pamatuji,   výraz ondieť sa  znamenalo před  téměř  40 lety to  stejné,  jako  v češtině  "dělat  okolky",  obávat se,   lépe však vyjádřeno "připosrat se".   V  podobném  větném významu  jsem   mockrát  za večer ve vinárni hotela Jalta slyšel toto slovo od kamarádů,  rodilých  slováků  ze  všech možných koutů Vaší vlasti "čo si poondiatý, choď pre ňu, možno ti dá zaj.....ať!",  apod.

Takže já  bych se  spíš  přikláněl k  definici významu slova,  jak  jej  naznačil Keko,  než  k  té  Peťově,  neb  i na  Oravě  to v posledních letech slýchávám používat v běžné mluvě rodilých a místních docela  často,  v  tomto významu. 

:-)   

Takže,   nebuďme  poondiatí  a  fotorukáv používejme,   pokud se  chceme poondieť,  tak do toho rukávu,  ať to netaháme za sebou na košuli přilepené.   


  • 0

#30 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:35:02

Keď vám páni môžem do toho vstúpiť, podľa mňa tak, ako mnohé iné slová, význam sa môže meniť podľa regiónu, u nás na severozápade používame "ondieť sa" vo význame ako píše Keko, ale napríklad kamarát záhorák "ondyt" používal vo význame ako písal PetoG. Extrém je aj výslovnosť, pochádzam z dediny, kde sa rozpráva "normálne slovensky dedinsky", teda nejak výrazne sa nemäkčí ani sa nerozpráva tvrdo, obyvateľom o dedinu pred nami sa hovorí "ľaľace" lebo strašne mäkčia a zas o dedinu ďalej od nás sa rozpráva tvrdo pomaly ako trnafsky. A to je rozptyl do 10 km...


  • 0

#31 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 13 listopad 2018 - 11:51:20

No prosím - jaké radosti i vědomosti nám přináší takový, skoro obyčejný fotorukáv. A já bych to málem "zdehonestoval" (což je výraz údajně také ze slovenštiny)  na on/off


  • 0

#32 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 listopad 2018 - 12:50:08

nikdy nezapomenu na hradeckej rodinal cup před mnoha léty, tehdy jsem fotografoval flexaretou IV.a  na planfilmy

po každým záběru v rukávu přebít, nerezové krabičky, pěkně na nádraží na lavičce to byl adrenalin a TAM jsem pochopil světový význam světlotěsných rukávů!

a musím říct, že je nezpochybnitelný!


  • 0

#33 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 listopad 2018 - 13:49:53

Rukáv vo výbave mám roky, ale používam ho minimálne. V kupeľke panelákového bytu nie je zo zatemnením problém, len zatvoriť dvere a zabezpečiť, aby ti nikto nezasvietil. Rukáv teda používam minimálne, a preto sa mi stalo minule, že keď sa mi minule zasekol film vo foťáku, tak som skončil. A rukáv si spokojne odpočíval v skrini, nakoľko som bol 80 km od domova :-P 


  • 0

#34 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 13 listopad 2018 - 14:46:47

Keko, PetoG,   věřím,  že  znalosti  slovenčiny, i té  lidové,  máte  podstatně  větší než  já,   po  jistou omezenou dobu  pouze  přivandrovalec na východ z donucení,  ale  co si pamatuji,   výraz ondieť sa  znamenalo před  téměř  40 lety to  stejné,  jako  v češtině  "dělat  okolky",  obávat se,   lépe však vyjádřeno "připosrat se".   V  podobném  větném významu  jsem   mockrát  za večer ve vinárni hotela Jalta slyšel toto slovo od kamarádů,  rodilých  slováků  ze  všech možných koutů Vaší vlasti "čo si poondiatý, choď pre ňu, možno ti dá zaj.....ať!",  apod.

Takže já  bych se  spíš  přikláněl k  definici významu slova,  jak  jej  naznačil Keko,  než  k  té  Peťově,  neb  i na  Oravě  to v posledních letech slýchávám používat v běžné mluvě rodilých a místních docela  často,  v  tomto významu. 

:smile:   

Takže,   nebuďme  poondiatí  a  fotorukáv používejme,   pokud se  chceme poondieť,  tak do toho rukávu,  ať to netaháme za sebou na košuli přilepené.   

Ty si slúžil v Michalovciach!


  • 0

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 listopad 2018 - 15:02:08

jo...  a  v Trebišově na nádraží  mě  místní folklór čekající na vlak v místním výčepu  ožral tak,  že  jsem  pak na cestě  zpět do Michalovců  vystoupil  trošku dřív, asi  dva kilometry před nádražím,  do  polí :-D


  • 0

#36 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 13 listopad 2018 - 20:16:35

Ti, co si to tu citaju, museli jednoznacne pochopit, ze bez fotorukavu sa skratka fotografia robit NEDA.

 

:shock: :shock: :shock:


  • 0

#37 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 listopad 2018 - 23:41:32

amen


  • 0

#38 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 14 listopad 2018 - 14:09:12

Nidžáb a Jeptucha budiž vždy při ruce fotografově ! S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik
  • 1

#39 Miro2

Miro2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 1

Publikováno 15 listopad 2018 - 11:05:50

Taky právě plánuju koupit fotorukáv. Nemám bohužel možnost úplného zatemnění, navíc bych rád vyvolával i na cestách a ušetřil tak nevyvolané filmy rentgenování na letištích. 

 

Vyhléhl jsem si tento: https://www.befoto.c...orukav-67x75cm/

 

Velikost se mi zdá ok (67x75cm), máte někdo tento konkrétní kousek? Myslíte si, že by mělo cenu připlácet za Kaiser (https://www.befoto.c...orukav-69x76cm/) ?


  • 0

#40 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 15 listopad 2018 - 11:30:43

Rozmey oboch, zda sa, su fajn.

Nikde som to tu nevidel popisane, tak este hadam treba pri vybere dbat na to, aby samotny rukav bol z dvoch vrstiev. Potom, aby mal dva zipsy. U toho mojho sa jeden zips otvara na jednu stranu, ten druhy - pod nim, otvara sa na druhu stranu. Okrem toho je zips kryty pruhom latky.

 

A ako je to v malom laboratoriu bez samostatnej tmavej komory:

Tie profi rukavy/stany, co mame v robote maju sice iba jeden zips, zato velkoryso prekryty latkou z oboch stran. Pruh latky je navyse upnuty o stan pomocou suchych zipsov. Napriek tomu nie su pre film bezpecne. Pouzivame mensi rukav/stan vo vacsom. Kazdy jeden svitkac treba rozbalit a prehodit do specialnej kazetky. Tych svitkacov vyvolavame naozaj vela, tak ruky s kazetkou i filmom strcim do rukava/stanu cez otvory na ruky. Potom este do mensieho rukava/stanu a az tam prebalujem.


  • 0

#41 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 listopad 2018 - 11:35:24

Ten Kaiser rukáv neznám, mám tenhle rozměrově podobný od Patersonů: https://www.fotoskod...0-cm-fotorukav/ a naprosto vyhovuje. Je ze dvou vrstev, zip má jeden klasický a pres něj se ještě připne další vrstva suchým zipem, takže je to sichr :-)

Kaiser je v Befotu "na dotaz".


  • 0

#42 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 15 listopad 2018 - 13:54:45

za tie prachy ? mne staci aj moj z ebay za 12 dolarov https://www.ebay.com...993/bn_73730598


  • 0

#43 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 listopad 2018 - 14:25:10

Uznávám, že každý má jinou filozofii co se týče nákupu vybavení.

Za sebe můžu říct, že 60 x 55 cm není to samé jako 70 x 70 cm. Navíc ten rukáv vydrží snad na celý život, takže není co řešit i při vyšší ceně.


  • 0

#44 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 15 listopad 2018 - 15:08:03

Na celý krátký život to  vydrží.   na  celý delší  asi nikoli,   mám  též  jeden (dokonce značkový),  jehož  materiál který po mnoha letech poněkud  ztvrdnul  v místech skladů  začal praskat a lehce prosvítat, a lepší už to nebude.  Ale jak praví Keko,   větší je lepší,  což  vám  mnoho dam potvrdí (manželky nee,  ty jsou obvykle milosrdné).


  • 0

#45 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 16 listopad 2018 - 10:06:13

:-D

 

No já ten rukáv mám 6 let a zatím dobrý. I kdyby vydržel jenom další 4 roky, za tu investici to stálo. Když si představím, že bych měl při každém volání filmů zatemňovat, tak by mě na to přešla chuť.


  • 0

#46 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 16 listopad 2018 - 10:49:41

:grin:

 

No já ten rukáv mám 6 let a zatím dobrý. I kdyby vydržel jenom další 4 roky, za tu investici to stálo. Když si představím, že bych měl při každém volání filmů zatemňovat, tak by mě na to přešla chuť.

Ty zatemnujes?
Ja zatvaram oci ... A ze preco mi to furt nejde :(


  • 0

#47 Miro2

Miro2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 25 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 1

Publikováno 24 leden 2019 - 13:27:33

Nakonec jsem pořídil tento: https://www.befoto.c...orukav-67x75cm/

 

Vypadá bytelně, materiál by mohl chvíli vydržet. Je ze dvou vrstev vcčetně dvou zipů, vnější je ještě krytý zevnitř přesahem látky. Jediné co mi trochu vadí jsou úzké a krátké rukávy, ale uvidíme, možná si zvyknu.

 

Přiložený soubor  20190111_143350.jpg   129,71K   7 Počet stažení

 

Přiložený soubor  20190111_143516.jpg   103,09K   5 Počet stažení

 

Přiložený soubor  20190111_143553.jpg   130,36K   5 Počet stažení

 

 


  • 0

#48 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 leden 2019 - 15:55:50

dobra volba


  • 0

#49 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 leden 2019 - 16:06:31

Gratuluji.

Můj Paterson má ty rukávy taky krátké a poměrně úzké, ale dá se to přežít :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních