Přejít na obsah


Fotka

Barevná hlava Magnifax


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 10 prosinec 2018 - 19:34:53

Mohl by mi prosím někdo poradit s nastavením hlavy pro Multigrade papíry od Ilfordů? Na Fomu Variant používám podle doporučení 0,1,2,3,4 a 5 stupně. Ale Ilford má jenom datasheet v angličtině a jejich filtry začínají 00,0,1 atd. Použil jsem tedy Fomácký hodnoty na Multigrade RC Xpress, ale pořád mám ten pocit, že je to špatně.
Jde mi o to, že Foma má například pro gradační filtr 3 - 30 červený. Ale jaká správná hodnota odpovídá Ilforďáckému filtru jsem nikde nezjistil. 
Mám tu větší hlavu bez trafa. Pro jistotu jsem ji vyfotil. 
Díky za případné rady a pomoc. Hodně by mi to pomohlo. 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 10 prosinec 2018 - 21:18:11

Mám v ruce příbalový leták který byl v papírech ilford. Je to velmi přehledně popsáno i pro Meoptu. Jenže to nemusí sedět. U fomy bude při stejné filtraci jiné ISO R než u ilfordu. Navíc míchací komora barevné hlavy může být zažloutlá a tím ovlivňovat filtraci.


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 prosinec 2018 - 23:50:30

tak ti nevím ...   já se  při  zvětšování na MG papíry  řídím  citem,  okem,   čísla mi  nic moc  neřeknou,  proužkovka  napoví,  usušený vzorek  fotky  na  denním světle  to řekne přesně.   A pak  už  je to jen o  zkušenosti  a  zvětšování -   každý druh  filmu,   každá  vývojka  udělá s negativem  něco  trošku jinak,   každý  druh papíru  je taky  trošku jiný...  po  5 letech  zvětšování na MG  už jsem si tak nějak  zvykl,  že  se  to  většinou trefí když ne napoprvé, tak bez velkých ztrát materiálu.


  • 0

#4 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 11 prosinec 2018 - 04:57:02

Mám v ruce příbalový leták který byl v papírech ilford. Je to velmi přehledně popsáno i pro Meoptu. Jenže to nemusí sedět. U fomy bude při stejné filtraci jiné ISO R než u ilfordu. Navíc míchací komora barevné hlavy může být zažloutlá a tím ovlivňovat filtraci.


Mohl by jsi mi napsat o jaký druh papíru jde. Našel bych si to internetu. U těch Xpress jsem nic k barevné hlavě nenašel. Třeba to bude to co hledám. Dík.
  • 0

#5 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 11 prosinec 2018 - 15:27:40

Byly to multigrade fb IV. Ale pro tvůj případ je toto: https://www.ilfordph...-express-glossy

A dole je přímo okýnko contrast control a vše jak na talíři.


  • 0

#6 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 11 prosinec 2018 - 21:36:27

Supér to je ono. Díky .... 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních