Přejít na obsah


Fotka

Staré recepty na vývojky a ustalovač


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#51 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 9 March 2020 - 14:41:34

Dobry pocin Pane, myslim, ze jednu, dve vyvojky testnu.

Diky.


  • 0

#52 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,035

Publikováno 9 March 2020 - 14:54:48

Vážení kolegové, v literatuře je samozřejmě fůra receptů, ale nechtělo se mi vždycky dohledávat, kde který je a udělal jsem si excerptum, z něhož si recepty, které využívám, dávám do kroužkových desek. Tady je k dispozici, kdyby se to někomu hodilo. Hodlám ho dále rozšiřovat. Sám jsem ale nic z toho nevymyslel a vyhrazuju si právo na případné chyby

Sup s tym na http://www.temnakomora.cz/files/ .


  • 0

#53 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 10 March 2020 - 06:34:00

Sup s tym na http://www.temnakomora.cz/files/ .

 

 

 

 

Nebojte, šoupnu to tam, ale ještě přidám něco od Gevaerta, Ansco, Defender a Ilford (a něco od Kodaku a Macka a Paspy). Ne že bych sám tolik vod chtěl zkoušet, ale jen se mi líbila představa mít to na jednom místě a nemuset případně hledat, kde že jsem ten konkrétní recept viděl. Samozřejmě bych taky mohl excerptovat Anchella, ale ten je sám o sobě dost přehledný a byla by to fůra práce, navíc ten tu je ke stažení taky. Z něj si tam dám asi jen to, co budu chtít míchat.


  • 1

#54 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 13 March 2020 - 12:04:55

Mel bych dotaz k FV-28, hydrochinon 50g, pyrokatechin 15g do litru. Neni to nejako mnoho?


  • 0

#55 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 13 March 2020 - 13:25:55

Pokud vím, je to 30, ne 50g hydrochinonu. Má jít o velice rychle pracující vývojku pro RTG filmy (proto myslím ta kombinace taky s hydroxidem). Já jsem to nevymyslel, tak nevím. Ale leták Fomy to tak skutečně uvádí. 


  • 0

#56 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 13 March 2020 - 15:19:30

Anojo, 30g hydrochinonu, trapny preklep, omlouvam se, 50g je tam hydroxidu. Testnu ji, to mnozstvi mi neda spat 8-)


  • 0

#57 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 14 March 2020 - 21:23:42

K FV-28, volat se s tim da v redeni 1:10 - 4 min, 1:20 - 7 min, medix expomovany na 25 ISO.

Rekl bych, ze recept je na koncentrat, ktery par tydnu vydrzi. Nepouzity roztok jsem schoval,

za mesic testnu.


  • 0

#58 collodion97

collodion97

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 March 2020 - 17:44:17

Zdravím všetkých

Viem že moja nasledujúca otázka nepatrí úplne do tejto debaty, ale predsa. Vedel by mi niekto povedať či je FOMATOL P vývojka fenidon-izoascorbanová alebo fenidon-hydrochinónová? Pýtam sa to len preto lebo FOMA uvádza fenidon-izoascorbanovú na e-shope a v katológu výrobkov a fenidon-hydrochinónovú na hlavnej stránke (túto variantu má na svojej stránke aj FOTOŠKODA). Budem vďačný za správnu odpoveď. Ale ja osobne si myslím že asi pôjde o variantu fenidon-izoascorbanovú pretože sa na obale neuvádzajú výstražné značky ako pri metole alebo hydrochinóne a neuvádzajú sa ani na vreckách s chemikáliami. Ale to je len môj úsudok.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních