Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

vůle v hlavě Linhof


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
2 odpovědí na toto téma

#1 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 20 únor 2019 - 19:48:03

Pořídil jsem si starší stativ Linhof. Je nelakovaný, ale jinak je to podle mě tento: http://linhof.com/en...elprofilstativ/ Je s hlavou, ale nějak jsem špatně testoval, protože jsem si nevšiml, že v hlavě je vůle. Je to v místě označeném na fotce, mezi dílem s horizontální stupnicí a tím nad ním. Vůle je konstantní v libovolném úhlu rotace, při jemném i pevném dotažení aretace rotace.

 

Opravuje někdo tyhle hlavy, nebo má někdo (úspěšnou) zkušenost s opravou podomácku? Nebo je to prostě vychozené a na výměnu hlavy?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 21 únor 2019 - 09:53:07

Tak vše v pořádku. Odlepil jsem gumový povrch zespodu hlavy, pod ním 3 velké šrouby, lehce povolené. Po dotažení vše sedí perfektně jak má. Nevidím možnost téma smazat, tak tady asi zůstane drobný planý poplach. Ta hlava vypadá, že mě přežije.

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 únor 2019 - 10:40:38

každý už bude vědět, že dobrá firma hlavu s neodstranitelnou vůlí nemá, jen se musí hledat "kde to je"

:smile:

pro zajímavost připomínám lidovou tvořivost

střed s kloubem je část starého krajinářského stativu, spodní a horní jsem vyrobil, váha 2430 g aktuálně zváženo, všechno jde vrátit zpátky, původní stativ je na půdě

je to moje nejoblíbenější hlava a když na ní dáš kinofilmovou zrcadlovku, vypadá to svěže 

každopádně unese cokoli  :cool:

Přiložený soubor  hlava.jpg   147,26K   0 Počet stažení


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních