Přejít na obsah


Fotka

Zaváděcí pás - vlastnosti a kde sehnat?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 27 February 2019 - 20:24:20

Zdravím znalce, rád bych se dozvěděl něco bližšího o zaváděcích pásech.

Uvádí se, že se vyrábějí v materiálu filmové podložky, a navíc, některé, s nanesenou emulzí!

Předpokládám, že to bude proto, aby se "zaváděčák" choval mechanicko-fyzikálně stejně jako film, s nímž bývá mechanicky pevně spojen.

Zajímavá je ale informace o tom, že se na ně nanáší emulze. Našel jsem dokonce zmínky, že emulze je světlocitlivá (jednalo se o nějaké fomácké zaváděcí pásy, které prý časem na světle "nečernaly" nebo "černaly").

Proč tomu tak je? Není k tomu přece žádný praktický důvod. Jedině snad, že by šlo o nějaké odřezky z výroby filmu nebo jiné zmetkovitosti...

 

Také sháním nějaké zaváděčáky, S8 a 16mm. Foma dělá jen 35mm, Orwo dělá 16mm, ale v obrovských metrážích. Pokud někdo má a chce se podělit/zbavit, rád koupím.

 


  • 0

#2 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 28 February 2019 - 22:50:32

Neviem celkom presne ako to je s tými zavádzacími pásmi, ale všimol som si, že boli rôzne na farebných filmoch/zelené/ a na ČB filmoch /čierne/. Pripomínali mi neosvetlený ale vyvolaný film. Teda aspoň na 16mm kópiach to tak bolo. Oproti tomu originál zavádzací pás Super 8 bol v takom prevedení mliečneho skla. Voľakedy sa to dalo kúpiť v jednej špulke cca 15m. Mal som raz takú načatú, ale poslal som ju už Nakadahovi.


  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 March 2019 - 06:19:59

...

 

Také sháním nějaké zaváděčáky, S8 a 16mm. Foma dělá jen 35mm, Orwo dělá 16mm, ale v obrovských metrážích. Pokud někdo má a chce se podělit/zbavit, rád koupím.

s pásy s8 vypomůžu, napiš mi soukromou zprávu s adresou


  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 March 2019 - 12:46:05

Zavádzací pás je v podstate pás filmu, ktorý je hrubší a tým pádom aj pevnejší a slúži na bezpečné zavedenie začiatku filmu hlavne do zložitej dráhy zvukových premietačiek a chráni tým samotný film pred poškodením. Klasicky sa používali biele a priesvitné, farebné sú už len tak na ozdobu. Foma vyrábala biele aj priesvitné zavádzacie pásy po 2x20 metrov a obidva 8mm formáty. V súčastnosti ponúkajú už len myslím 35mm.

 

Za relatívne dobru cenu (necelých 7 EUR) rôznych farieb a rozmerov sa dajú kúpiť na Kahl film.de, tu je link na stránku:    https://www.kahlfilm...tent.php?nav=48.

Hama myslím ich ponúkala za cca 15 eur.

Viem, že pri kúpe jedného dvoch kotúčikov poštovné atd určite dvihne cenu, ale keby sa niekto do toho pustil, pripojil som sa, ja hlavne by som potreboval pásky na 8 a 16m filmy. Aj by som sa do toho pustil sám, ale nakoľko som jazykový antitalent nemám odvahu sa do toho pustiť, aby som sa nedostal do maléru.


  • 0

#5 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 March 2019 - 14:05:42

RHx: napsal jsem Ti.

 

sokolvideo: v Kahlu mají jen 16mm bílý polyesterový, navíc jen celých 305 m za 102 €. Nevím, jestli to půjde přilepit k filmu lepidlem, přece jen polyester se asi nenaleptá, nebo jo? Orwo dělá i acetátové, s emulzí, 305 m za 99 €, ale nevím jestli s DPH nebo bez. 305 m člověk jen tak nespotřebuje, to už malospotřebiteli vyplatí si tam nalepit pár metrů Fomapanu R (:

Výběr 8mm pásů ale už mají služný a ne v tak vražedných metrážích. Pokud bys chtěl něco objednat, můžu s tím pomoct. Můžu to nechat poslat do DDR a přivézt sem.

Psal jsem ještě sem: http://http://kino.p...pasy-16mm-foma/, nabízejí 16mm zav. pásy ze starých zásob, ale zatím neodpověděli.

 

No, mě by ještě zajímalo, jestli na ten emulzí pokrytý zav. pás, pokud je opravdu aspoň trochu světlocitlivý a byl z výroby držen ve tmě, šlo i točit (: Já vím, asi je to hloupost, jen mě to tak napadlo...


  • 0

#6 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 March 2019 - 14:07:59

* ten odkaz byl špatně, má to být http://kino.postreh....pasy-16mm-foma/


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 March 2019 - 15:08:25

Hm, neviem, keď ťuknem na ten odkaz, tak ma hodí presne tam, de chcem, teda na zavádzacie pásy, ktoré Kahl ponúka.

Ja by som chcel kúpiť 10 ks pások na lepenie S8 a aspoň 5ks na 16mm film, a ešte niekoľko cievok na filmy na 180 metrov. Možno ešte niečo, len si to musím ešte rozmyslieť. Ak by to bolo aktuálne, tak by som upresnil, ale to, čo som tu napísal je isté.

Snáď ešte 8 ks ORWO UN21 v balení pre 15 metrov filmu na prime vloženie cievočky do kazety S8

Uvidíme.


  • 0

#8 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 March 2019 - 19:28:48

Ano, ten Tvůj odkaz je v pořádku, ale ten můj na postreh.com, kde nabízejí 16mm zaváděcí pás Foma, nebyl.

 

Orwo UN21 na Kahlfilmu nevidím. Nebo myslíš UN54? https://www.kahlfilm...2&productid=219

180m cívky tam nemůžu najít.

Jinak minimální objednávka v jejich ešopu.je 100 €.

Já bych taky něco vzal, určitě zaváděcí pás S8 a možná nějakou tu prošlou Fomu (:

Však až to sesumíruješ, napiš SZ, snad něco vymyslíme...


  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 March 2019 - 19:55:09

Sorry, samozrejme som myslel UN 54, len ja mám v hlave stále zabookované UP21, ktorej som vytočil kilometre. Samozrejme ešte to upresním, lebo som si to prepočítal, a zdá sa mi, že to ORWO vychádza predsa len dosť drahšie, ešte si to premyslím. Daj mi tak dva tri dni, a pošlem ti presne,  čo by som bral, tie lepiace pásky sú na 100 percent. Moja objednávka bude určite väčšia ako 100EUR, takže v tomto by nemal byť problém.


  • 0

#10 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 March 2019 - 20:17:37

Ivanovicz, pošli mi prosím maila, lebo ho neviem nájsť, no jo, sú blbej


  • 0

#11 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 2 March 2019 - 20:48:29

Máš ho v SZ.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních