Přejít na obsah


Fotka

Četné reflexy na filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 JanProchazka

JanProchazka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2019 - 16:15:57

Potřeboval bych radu od zkušenějších. Čas od času se mi na fotkách objeví takové půlměsíčkové reflexy. Je to jen u fotek v ateliéru. Teď jsem dělal pár věcí v barvě a je tam toho více, na různých místech. Dělá mi to jen Pentacon Six, ale s různými skly. Nepodařilo se mi vypozorovat nějaké pravidlo, kdy k tomu dojde. Svítím vlastně pořád stejně, softboxem. Nemáte někdo tip, co by to mohlo být a co proti tomu dělat? Děkuji moc.

1552662871_reflexy3.jpg 1552662862_reflexy4.jpg  1552662846_reflexy.jpg


  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 20 březen 2019 - 15:16:41

ahoj, takhle se vizuálně chová mechanické ohnutí filmu.. když to někdo blbě chytí (prsty) a ohne např. při zakládání do vývojnice, minilabu nebo skeneru apod.


  • 5

#3 JanProchazka

JanProchazka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2019 - 08:41:58

Já jsem to teď prozkoumal ještě jednou a jeden takový kaz je částečně i v mezeře mezi políčky :o Na negativu je to zřetelně vidět. Ale nezdá se mi, že by ten negativ byl jakkoliv ohnutý, to by přece bylo vidět?


  • 0

#4 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 22 březen 2019 - 14:55:47

Věř hypnogenovi, neboť i já už jsem také stejný úkaz zažil a zřejmě i stvořil. Stane se při zasouvání do spirály vývojnice nebo podobné manipulaci. 


  • 0

#5 JanProchazka

JanProchazka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 březen 2019 - 07:10:14

Takže mám v Bé foto vznést stížnost, že mi ničí filmy? Je útěchou, že jsem si to nezpůsobil sám, ale i tak mě  to štve...


  • 0

#6 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 25 březen 2019 - 14:10:36

Takže mám v Bé foto vznést stížnost, že mi ničí filmy? Je útěchou, že jsem si to nezpůsobil sám, ale i tak mě  to štve...

Pokud si to nezpracovával sám, tak bych rozhodně s tím šel ke zpracovateli. Já jsem si to tenkrát udělal sám tak jsem jen bouchal hlavou do zdi :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních