Přejít na obsah


Fotka

Beer Developer

pivo vývojka

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 23 March 2019 - 10:04:32

https://www.dpreview...-film-developer

Milovnici zlateho moku a tmavej komory dozili sa splynutia dvoch velkych lasok.


  • 0

#2 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 23 March 2019 - 18:41:36

Heej, to je parada:-) Hned zajdu do kramu zkontrolovat, jestli to prodavaj. Jiny piva od Dogfish head tam mivaj. Jen se trochu bojim ty chuti, kdyz ctu popis toho piva


  • 0

#3 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 25 March 2019 - 14:22:12

Je to k nasr -- ání, když něco, co se nemá pít nevyvolává a naopak co se má pít (ale možná chuťově nedá)  vyvolává. :-)  Viz stížnosti na Rodinal všemožných výrobců. 


  • 0

#4 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 28 March 2019 - 16:18:38

Takže po vyvolaní vypiť a nevyliať? Paradny one shot.  :mrgreen:


  • 0

#5 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 July 2019 - 21:20:24

To je zajímavé. I tohle vyvolává: https://onfilmonly.c...film-developer/ , tam je použit Guinness. Ale to jsem nezkoušel. Jako pít jo, to jo, jednou jsem se zguinnessoval, protože mi byl nabídnut, ale sám jej nevyhledávám. Raději kozluju a bernarduju.

 

Vyzkoušel jsem ale ještě něco jiného.

 

Uchopil jsem s plechovým zařinčením krabici metráže Fomapán 100 a sebral kazetku s vyčnívajícím kouskem filmu. Ve tmě jsem si za tichého šelestění filmu a dutého plastového bouchání se o poličky v koupelně naměřil film cca deset oken, ve finále to pak bylo devět, protože se překrýval naměřený film jak s kouskem filmu, co byl v kazetce, tak i se zaváděcím pásem ze starého filmu, který byl na opačném konci. Navíc mi pak Zenit jednou posunul okno místo o jedno, tak o jedno a půl, nevím, proč mi to udělal, nikdy se to nestalo. Možná jsem nedotáhl páku zcela doprava, a tak jsem za ni zabral znova a přetočil to o víc dopředu. Ale ono by se to mělo zarazit, i když člověk posunuje film naněkolikrát. Teoreticky by to mělo jít třeba i na deset kratičkých posunů páky a zarazit by se to stejně mělo přesně po jednom celém poli a pak nepustit dál. Nevím, no. Ale to nevadí. Ten zaváděcí pás je paráda, zachránil jsem tři pole tak, jako tak.

 

Ale to předbíhám. Založil jsem teda ten film do Zenitu, protože v Praktice mám jiný, seriózní, tohle byla spíš hra. A protože venku močilo (buďme rádi, ono by mohlo i kadit), zaměřil jsem se na focení zátiší na stole. Dvě zcela jednoduché a primitivní kompozice z toho, co bylo zrovna po ruce, žádné umělecké dílo, ale zkouška. Pak jsem ten film vložil do plastimámy a připravil vývojku podle návodu z odkazu. Nalil jsem do nádoby Braník desítku z lahve. To pivo už nějakou dobu nemůžu pít (příznivcům se omlouvám, sto lidí, sto chutí, někdo by po něm skočil, ale mně nejenže už dávno nechutná, ale dokonce mne silně odpuzuje, zkazili tam snad všechno, co mohli, dřív to bylo pitelné), a tak jsem jej vyzkoušel, jako vývojku.

 

Bohužel nemám takovou skvělou váhu, jako ten pán ve videu. Ani takovou tu kuchyňskou digitální, jak se tam zobrazují čísla. Ani takovou tu kuchyňskou se závažím. Vlastně nemám žádnou váhu, jen tělesnou, a to je navíc hmotnost a ne váha. A tak jsem si vypočítal, že jedna zarovnaná lžička je zhruba šest gramů a jedna vrchovatá devět. Podle toho jsem pak vložil padesát gramů sody a nato dvanáct vitamínu C v prášku do toho piva. A míchal. Dlouho.

 

Stejně, jako u kávy, jsem i nyní vložil kousek filmu do tohoto lahodného moku. Protože, sice to byla jen hra, ale pokud by to tomu filmu NIC neudělalo, přece bych ho v tom nevyvolával jen proto, abych ho zničil. Ale ztmavl.

 

První minutu jsem překlápěl a pak čtyřikrát každou započatou minutu po dobu patnácti minut. A pak jsem to vylil. Ačkoliv přidané ingredience mohly jedině zlepšit chuť toho piva, nic horšího mu udělat nemohly, nehodlal jsem riskovat. A pak jsem přerušil. Nejprve vodou, aby se vymyly sajrajty a nešly mi do mého krásného ustalovače, a pak kyselinou. To celé se muselo vejít do jedné minuty. Poté ustáleno Fómafixem dle tabulek.

 

Negativy byly ještě hutnější, než z kávy, a to jsem si myslel, že ta káva to zabarvila tehdy až dost. Tady to se skoro nedalo prosvítit baterkou. Ale je to tam.

 

Paradoxem je, že jsem při kávovém negativu měl při zvětšování velice dlouhé časy, například až tři minuty, a tady to bylo čtyřicet až šedesát sekund. Zrno je monumentální a nadto na filmu vznikly nějaké mapy a obrazce. Pral jsem to pak znova ještě několikrát, sušil a také čistil hadříkem a isopropanolem, ale bylo to tam furt, tak asi je to tam namontováno napevno.

 

Printnuto ve Fomatólu, přerušeno mírně kyselou vodou a ustáleno Fómafixem. Printy působí rozostřeně a zrnitě, v podstatě je to tragédie, ještě s bordelem na filmu, ale lze nyní říci: Ano, Braník se sodou a céčkem vyvolá negativ.

 

Jo, a některý bordel na obrázcích ale není z negativu ani z printů, ale ze skeneru. Nemám skener na filmy, tak jsem udělal sken printu zastaralým skenerem na papíry, docela zvěrstvo.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  001a.jpg   579.41K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  002a.jpg   520.38K   1 Počet stažení

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních