Přejít na obsah


Fotka

čirnobiela fotografia na RA4 papier


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 29 březen 2019 - 11:50:03

-Aké mate skusenosti s výrobou čiernobielich fotografíí procesom RA4-čiernobiely film-papier

-ktorý je podla vás najlepšie vyvážený RA4 papier na biela-šedá -čierna

 

ondko


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 29 březen 2019 - 14:35:02

-Aké mate skusenosti s výrobou čiernobielich fotografíí procesom RA4-čiernobiely film-papier

-ktorý je podla vás najlepšie vyvážený RA4 papier na biela-šedá -čierna

 

ondko

Ked mas digitalny lab, tak tam je to otazka kalibracie.
Ziaden RA4 papier nie je naozaj CB. Denzita nie je tvorena striebrom, ale farbivami. Preto takato fotografia hadze rozne sfarbenie pod roznymi druhmi svtetla.
Plati, ze CB fotografia sa na farebny papier RA4 robi iba vtedy, ked treba na druhy den odovzdat pracu na zapocet ...
Nieco ine je, ked sa CB robi Ink-Jetom. Dobra tlaciaren ma mnimalne tri CB farby. Jednu sedu a dve cierne (jedna pre leskly papier, druha pre matny papier). Ked sa tlaci CB predloha, da sa cez RIP zabezpecit tlac vyhradne ciernymi farbami. Kedze cierna farba je tvorena uhlikom, tak takto vytlacena fotografia je neutralna za kazdeho typu osvetlenia.

 

Na papier RA4 sa da zvacsovat CB iba z filmu Portra 400CN, ziaden iny CB film nema masku, standartny CB film sa na takyto papier neda zvacsovat. Dal by sa, keby si mal papier Ektamax, uz sa neda zohnat.


  • 1

#3 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 29 březen 2019 - 20:45:30

obcas sem tak blbnul v komore ze sem mel rozdelanou barvu v masine...je strasne tezke udelat neutralnu BW foto... bral bych to v uvahu ze chces treba foto "natonovat" nejakym smerem....ale klasicka cernobila zvetsenina je furt to prave
  • 1

#4 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 1 duben 2019 - 10:55:55

Jen dotaz - nedělal se svého času nějaký RA-4 fotopapír v BW verzi? Už to tolik nesleduji, ale mám dojem, že jsem něco takového zachytil.

Pokud si to s něčím pletu, tak se omlouvám, navíc je samozřejmě taky možné, že si to nepletu, ale je to další z věcí, která už se dnes nevyrábí :-(


  • 0

#5 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 1 duben 2019 - 12:17:50

Jen dotaz - nedělal se svého času nějaký RA-4 fotopapír v BW verzi? Už to tolik nesleduji, ale mám dojem, že jsem něco takového zachytil.

Pokud si to s něčím pletu, tak se omlouvám, navíc je samozřejmě taky možné, že si to nepletu, ale je to další z věcí, která už se dnes nevyrábí :sad:

"Dělal". Vola sa Kodak Ektamax.
Spominal som vyssie.


  • 0

#6 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 1 duben 2019 - 14:08:43

Aha, moc se omlouvám, já v tom příspěvku viděl to o Portra CN, ale nějak se mi to nepropojilo s posledním slovem o Ektamaxu. Děkuji moc za vysvětlení :-)


  • 0

#7 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 duben 2019 - 17:54:47

Ďakujem vám za odpovede

-viem že čiernobile fotky robiť na farebný RA4 papier nie je to orechové,len chcem vedieť že ktorý papier padla vás je najlepšie vyvážený v čiernej -šedej.

Asi pred 15rokmi prišla bratovi ponuka na fotolab Noritsu,dodali aj vzorky v šedej od  troch výrobcov piera-fuji,kodak a tretieho si nepamätám,

mne sa najlepšie vyvážený zdal vtedy Kodak.


  • 0

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 3 duben 2019 - 00:23:07

Papiere sa kalibruju kazde rano, kazda nova rola ... drobne odchylky sa daju nazbierat aj "ojazdenou" kalibracnou dostickou.
V principe. kazdy cersyvy papier sa da vykalibrovat do neitralnej sedej stupnice.
Ten treti papier mohol byt pred 15 rokmi Agfa, pripadne Konica , dnes napr DNP.


  • 0

#9 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 duben 2019 - 17:40:26

V digitalnom osvite je situacia jednoduchšia,nadstaví sa strdná šedá a dá sa dostaviť aj bledá šedá aj tmavá šedá,pri analógovom osvite sa dá nadstaviť len

jedna filtrácia-napríklad nadstaví sa strdná šedá,bledá šedá ťahá do purpurova a čierna do zelena,preto si myslím že výrobca papiera to má dnes jednoduchšie,pri analógovom osvite musí byť súbeh farieb rovnomerný,preto neviem či papiere na digitálny osvit sú v súbehu farieb tak dobré ako analógové papiere niekedy.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních