Přejít na obsah


Fotka

2 kinofilmy v jobo 1250


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2019 - 15:30:35

Ahoj, 

 

konecne jsem se rozhoupal a koupil jsem si dalsi civku na kinofilm (ano roky vyvolavam po jednom:D). Nyni uspesne vyvolavam Fomapan 200 z metraze exponovanej na ISO 100 v Excelce 1+3 (400ml - 100 + 300 voda), na 9 minut a jsem spokojeny s vysledky.

 

Kdyz do tanku dam civky dve, vejde se tam 500 ml vody. Mam tedy redit jako kdyz vyvolavam svitek? 125ml vyvojky na 375 vody? Urcite je nutne prodlouzit proces. Nemam tu ted filmy na prubnuti :( jenom prakticky celou metraz z cest s rodinkou po Francii, nerad bych to vyk... tak se radsi ptam na zkusenosti.

 

Osobne me napadlo to udelat na tech 500 a prodlouzit to o 20%.

 

Diky za tipy


  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 duben 2019 - 15:48:35

ředit stejně, na to jsi přišel sám

já bych to i stejně volal

co mně napadá je rozdíl v překlápění, více lázně bude trochu méně intenzivně proudit kolem filmu, otázka je, jestli se dá takový rozdíl vůbec na filmu vypozorovat - asi jen v laborce při exaktním testu

tak bych tedy o jednou víc překlopil, než máš najeto :-)


  • 1

#3 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2019 - 15:51:12

Oka mloka, diky za ujisteni, ja si rikal jestli 125ml vyvojky staci na dve kina, ale melo by, Excelka ma minimum 100 ml na davku, nekde jsem kdysi vycetl tak na single kino delam 400ml (100 + 300). Kazdopadne diky za hinty


  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 duben 2019 - 15:54:49

aha!

no jo vysoké ředění, tak to nevim

dělal jsem vždy 1+1

1+3 by mně ani nenapadlo, tak hledáš odpověď dál od nějakého vysokého řediče


  • 0

#5 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2019 - 16:33:57

Jj rozumim, no ja redim 1+3 no a vychazi mi to super prave.


  • 0

#6 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 1 duben 2019 - 19:31:04

RHx: Prosim Te, jak pouzivas tu Excelku v 1+1, roztok vyuzijes opakovane nebo jen one shot? 250ml vyvojky na 2 filmy v pripade 2 najednou?


  • 0

#7 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 1 duben 2019 - 20:09:02

Stock použiješ opakovaně a naředěné 1+1 nebo 1+3 je "one-shot" - po použití vylít. 


  • 0

#8 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 duben 2019 - 22:16:06

hlavně jestli ti to vyvolání chodí jak má, nic neměnit

možná bych pro dobrou vůli přidal trochu koncentrátu

i kdyby po vyvolání první dvojice filmů byla nějaká odchylka, tak nebude velká


  • 0

#9 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 2 duben 2019 - 05:42:16

Nakadah: j s tim jsem vzdycky u vseho fungoval, jen jsem premyslel ze u te 1+1 jsou vetsi naklady na material

RHx: prave, funguje mi to skvele akorat chci vyvolavat po 2 filmech, presna davka 2x se nevejde objemem do vyvojnice, tak resim jak to udelat. 


  • 0

#10 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 2 duben 2019 - 08:20:55

Mě přijde lepší použít stock, protože v něm vyvolám 8-10 filmů. Kdybych ředil tak 1+3 je pro mě fuj výsledek a 1+1 plýtvání vývojkou. Ano, je levná, ale nestojí to jenom peníze - počítám do toho i čas na přípravu vývojky.

 

Z 1l láhve stocku excelky si odliju 550ml do menší láhve a v ní i temperuju. Udělám v něm 5 filmů bez prodloužení doby vyvolání a pak už přidám +15% času pro další filmy. Já jsem s výsledkem spokojený, jenom u Fomy 200 tak nějak chybí ostrost, ale to je jinou emulzí.


  • 1

#11 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 2 duben 2019 - 15:53:42

Nakadah: ja mam prave osvedceny proces s tou 1+3 redenou, funguje to skvele na prakticky vsechny foma 200 na 100 co jsem vyfotil za poslednich 5 let. A jo, mas pravdu 1+1 v tomhle pripade nedava smysl, pravdepodobne bych asi sel do toho stocku. J do ceny hlavne pocitam svuj cas, ktereho nemam nazbyt, proto jsem taky koupil dalsi civku. Je pravda ze po 2 se vyvojka spotrebuje rychleji tzn  nema cas tolik oxidovat. Akorat spravne prodluzovat cas o 30% po dvou filmech.

me absence ostrosti neprijde takovy problem, imho je to absenci antihalacky, ale kino nedelam vetsi nez 18x24 na vetsi mam svitky. Asi zkusim stock


  • 0

#12 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 2 duben 2019 - 16:00:10

Asi prubnu stock, je to pullnuty, tak zkusim 5:30 na ISO 100, to by melo vylezt,nebo neco mezi 5:30 a 6 coz odpovida casum xtolu


  • 0

#13 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 duben 2019 - 16:06:02

jsem pro eko logický přístup, ale 76,63,- Kč za litr stocku mi nepřijde krvácivé, že by se nad tím vůbec muselo uvažovat

to spíš těch 27,- za jeden papír 18x24 typ 131 mě znepokojí víc


  • 0

#14 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 2 duben 2019 - 16:16:29

Jojo souhlas, ja to redeni nedelal kvuli ekologii nebo financim ale kvuli dobrym vysledkum co jsem s tim historicky mel, no jdu to prubnout reknu jak to dopadlo :D


  • 0

#15 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 12 červen 2019 - 20:08:31

Zeptám se tady:

Možná debilní dotaz, spíš se jen ujišťuju, je problém strčit do vývojnice dva různé filmy a vyvolávat je naráz v případě, že je pro oba v dané vývojce stanoven stejný čas a chci je vyvolávat stejnou kinetikou? Osobně si nemyslím, že by to byl problém, ale ptám se pro jistotu, jestli to třeba někomu nedělalo neplechu. Díky :-)


  • 0

#16 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 13 červen 2019 - 03:51:50

Jaký je důvod pro pull dvoustovky? Proč nepoužít stovku, když je levnější? Vím, že dvoustovka má jakousi "moderní" emulzi, ale ještě mi nikdo neprozradil, co je ní lepšího.


  • 0

#17 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 červen 2019 - 05:51:53

Fomapan200T - emulze s plošnými krystaly. V jemnozrnné vývojce tam v podstatě není vidět zrno. To je pro někoho ta výhoda.


  • 0

#18 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 13 červen 2019 - 10:09:10

Fomapan200T - emulze s plošnými krystaly. V jemnozrnné vývojce tam v podstatě není vidět zrno. To je pro někoho ta výhoda.

Takže něco jako Delta nebo T-Max, už jsem tedy v obraze :) Foma to v data sheetu neuvádí, pouze v katalogu je k dvoustovce uvedeno "použití moderní emulzní technologie"...


  • 0

#19 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 13 červen 2019 - 11:16:36

Tabularne krystaly (Delta, T-Grain ...) vedu k nepomerne tensej emulznej vrstve, co vedie samozrejme ako k uspore striebra, tak i vyssej ostrosti. S velkostou zrna to ma samozrejme iba malo, ale ked modernu vrstvu podexponujes, je zrno viditelnejsie. Nie krajsie, viditelnejsie.
Zaroven vsak treba povedat, ze dnes uz neexistuje u velkych vyrobcov emulzia, v ktorej sa aspon ciastocne tabularny krystal nenachadza.
Foma, Adox (vlastne emulzie) vyrabaju tradicnymi postupami, Adox asi uplne, Foma 200-kou narusa zauzivane rozdelenie vyrobcov.
Nech uz je to akokolvek smutne, Foma musi zvysit ceny. Musi opustit predaj rovno zo skladu za ceny, za ktore to ponuka aj maloobchodu. Je tu argument, ze predaj cez maloobchod je tak maly, ze netreba dodrziavat zvycajne predajne postupy. ALe v kazdom meste sa moze vytvorit jeden maly maloobchodnik, mozno lekarnik, mozno drogeria, taka ta, kde to nie je dokonale, ale ludia tam radi chodia, ktory by tu Fomu a par inych filmov predaval. Ale to by musel byt aj obchodak v terene, ktory na zaklade osobneho sarmu sem-tam niekomu nieco vnutil a ziskal aj nejaku tu informaciu z trhu.


  • 0

#20 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 červen 2019 - 12:46:31

No Fomapan200 úplně jako Delta/TMax není, je to takový hybrid mezi klasickou a tabulární emulzí. Každopádně není lepší či horší než klasický Fomapam100, pouze jiný. 

 

Obchodní politika Fomy je mi záhadou. Ale pokud jim to funguje ke spokojenosti... :)


  • 0

#21 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 13 červen 2019 - 14:34:30

Zeptám se tady:

Možná debilní dotaz, spíš se jen ujišťuju, je problém strčit do vývojnice dva různé filmy a vyvolávat je naráz v případě, že je pro oba v dané vývojce stanoven stejný čas a chci je vyvolávat stejnou kinetikou? Osobně si nemyslím, že by to byl problém, ale ptám se pro jistotu, jestli to třeba někomu nedělalo neplechu. Díky :smile:

 

Nějak ten můj dotaz zapadl :-D Zkoušel to někdo?


  • 0

#22 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 13 červen 2019 - 14:42:40

Můžeš být první ;)


  • 0

#23 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 červen 2019 - 14:46:45

Tabularne krystaly (Delta, T-Grain ...) vedu k nepomerne tensej emulznej vrstve, co vedie samozrejme ako k uspore striebra, tak i vyssej ostrosti. S velkostou zrna to ma samozrejme iba malo, ale ked modernu vrstvu podexponujes, je zrno viditelnejsie. Nie krajsie, viditelnejsie.
Zaroven vsak treba povedat, ze dnes uz neexistuje u velkych vyrobcov emulzia, v ktorej sa aspon ciastocne tabularny krystal nenachadza.
Foma, Adox (vlastne emulzie) vyrabaju tradicnymi postupami, Adox asi uplne, Foma 200-kou narusa zauzivane rozdelenie vyrobcov.
Nech uz je to akokolvek smutne, Foma musi zvysit ceny. Musi opustit predaj rovno zo skladu za ceny, za ktore to ponuka aj maloobchodu. Je tu argument, ze predaj cez maloobchod je tak maly, ze netreba dodrziavat zvycajne predajne postupy. ALe v kazdom meste sa moze vytvorit jeden maly maloobchodnik, mozno lekarnik, mozno drogeria, taka ta, kde to nie je dokonale, ale ludia tam radi chodia, ktory by tu Fomu a par inych filmov predaval. Ale to by musel byt aj obchodak v terene, ktory na zaklade osobneho sarmu sem-tam niekomu nieco vnutil a ziskal aj nejaku tu informaciu z trhu.

Co takhle něco takového: https://kosmofoto.co...ending-machine/ :-)


  • 0

#24 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 13 červen 2019 - 15:01:16

 

Tabularne krystaly (Delta, T-Grain ...) vedu k nepomerne tensej emulznej vrstve, co vedie samozrejme ako k uspore striebra, tak i vyssej ostrosti. S velkostou zrna to ma samozrejme iba malo, ale ked modernu vrstvu podexponujes, je zrno viditelnejsie. Nie krajsie, viditelnejsie.
Zaroven vsak treba povedat, ze dnes uz neexistuje u velkych vyrobcov emulzia, v ktorej sa aspon ciastocne tabularny krystal nenachadza.
Foma, Adox (vlastne emulzie) vyrabaju tradicnymi postupami, Adox asi uplne, Foma 200-kou narusa zauzivane rozdelenie vyrobcov.
Nech uz je to akokolvek smutne, Foma musi zvysit ceny. Musi opustit predaj rovno zo skladu za ceny, za ktore to ponuka aj maloobchodu. Je tu argument, ze predaj cez maloobchod je tak maly, ze netreba dodrziavat zvycajne predajne postupy. ALe v kazdom meste sa moze vytvorit jeden maly maloobchodnik, mozno lekarnik, mozno drogeria, taka ta, kde to nie je dokonale, ale ludia tam radi chodia, ktory by tu Fomu a par inych filmov predaval. Ale to by musel byt aj obchodak v terene, ktory na zaklade osobneho sarmu sem-tam niekomu nieco vnutil a ziskal aj nejaku tu informaciu z trhu.

Co takhle něco takového: https://kosmofoto.co...ending-machine/ :smile:

 

Pokecas s nim o filme, vediac, ze pan ma vyse 40 rocne skusenosti s filmom a doma 50 aparatov na film?
Nuz ale to nas caka vsetkych, bude vela tovaru a ludia nebudu zamestani, nebudu mat peniaze ... Stroje kupovat nebudu.
Pokrok nezastavis, ale ci je optimalizacia ziskov pokrokom, neviem. Kazdopadne, stroje by sa nemali zatazovat danami, ani socialnymi a zdravotnymi odvodami. To je take komunisticke.

Ludia si sami vyberu to najlepsie ...

:D


  • 0

#25 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 červen 2019 - 16:22:04

No jasne ze s vydejnim automatem smysluplne nepokecas. To bylo jen tak pro zpestreni.
Treba u nas na malomeste koupis Fomu i jine materialy pomerne bezne, byt je vyber omezeny. Oba zavedene fotolaby stale nabizeji filmy i vyvolani (alespon C41). V nednom z nich lze o tematu i obstojne popovidat. Stary pan se onehda podivoval, proc si chemii nemicham sam a kupuju u nej konfekci :-)
  • 0

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 červen 2019 - 16:35:37

To bych rád věděl,  kdo to je,  ten starý pán :-)... p.s.  Ota? 


  • 0

#27 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 13 červen 2019 - 19:23:03

Tak tak, sám pan Mašek :-)
  • 0

#28 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 13 červen 2019 - 21:26:41

 

Zeptám se tady:

Možná debilní dotaz, spíš se jen ujišťuju, je problém strčit do vývojnice dva různé filmy a vyvolávat je naráz v případě, že je pro oba v dané vývojce stanoven stejný čas a chci je vyvolávat stejnou kinetikou? Osobně si nemyslím, že by to byl problém, ale ptám se pro jistotu, jestli to třeba někomu nedělalo neplechu. Díky :smile:

 

Nějak ten můj dotaz zapadl :grin: Zkoušel to někdo?

 

čau,

řekl bych, že to problém nebude. Je to teda trochu nejisté tvrzení, ale myslím, že jsem takhle filmy párkrát vyvolával - nepamatuju si přesně už, co to bylo, ale pamatuju si, jako by to bylo teď, že mám hroznou kupu různých filmů a už se toho chci zbavit a je mi jasné, že to stejně bude na levačku, protože každej jsem vyfotil jiným foťákem a některé tam leží už pěknou dobu, a tak hledám filmy se stejnými volacími časy, protože lepší vyvolat teď než nikdy. Jako by to bylo teď, si to vybavuju.. Šoupni to tam, zavři oči a šlápni na plyn!


  • 0

#29 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 13 červen 2019 - 22:01:25

Oka mloka, diky za ujisteni, ja si rikal jestli 125ml vyvojky staci na dve kina, ale melo by, Excelka ma minimum 100 ml na davku, nekde jsem kdysi vycetl tak na single kino delam 400ml (100 + 300). Kazdopadne diky za hinty

Pokud už to teda nepovažuješ za vyřešený, tak bych asi zkusil nejdřív vyvolat jeden film s ředěním 1+3 v standardním objemu pro kinofilm místo v půllitru. Jestli to stačí těžko říct, známé jsou diskuse o minimálním množství Rodinalu - Agfa uváděla 10 ml na film, ale většina lidí se shodla na tom, že se dá i v daleko menším množství. Co se týká prodlužování času při vyvolávání více filmů v jedné vývojnici, tak Tetenal v návodu ke svým vývojkám doporučuje, u jiných výrobců jsem se s tím nesetkal. No, nejspíš jsi asi nečekal dva měsíce na tuhle radu.. Jak to teda dopadlo?


  • 0

#30 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 13 červen 2019 - 22:02:31

Nakadah: ja mam prave osvedceny proces s tou 1+3 redenou, funguje to skvele na prakticky vsechny foma 200 na 100 co jsem vyfotil za poslednich 5 let. A jo, mas pravdu 1+1 v tomhle pripade nedava smysl, pravdepodobne bych asi sel do toho stocku. J do ceny hlavne pocitam svuj cas, ktereho nemam nazbyt, proto jsem taky koupil dalsi civku. Je pravda ze po 2 se vyvojka spotrebuje rychleji tzn  nema cas tolik oxidovat. Akorat spravne prodluzovat cas o 30% po dvou filmech.

me absence ostrosti neprijde takovy problem, imho je to absenci antihalacky, ale kino nedelam vetsi nez 18x24 na vetsi mam svitky. Asi zkusim stock

..a asi by nevedlo k úplně uspokojivým výsledkům prodlužovat čas o 30% po dvou filmech.)


  • 0

#31 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 14 červen 2019 - 08:46:53

 

 

Zeptám se tady:

Možná debilní dotaz, spíš se jen ujišťuju, je problém strčit do vývojnice dva různé filmy a vyvolávat je naráz v případě, že je pro oba v dané vývojce stanoven stejný čas a chci je vyvolávat stejnou kinetikou? Osobně si nemyslím, že by to byl problém, ale ptám se pro jistotu, jestli to třeba někomu nedělalo neplechu. Díky :smile:

 

Nějak ten můj dotaz zapadl :grin: Zkoušel to někdo?

 

čau,

řekl bych, že to problém nebude. Je to teda trochu nejisté tvrzení, ale myslím, že jsem takhle filmy párkrát vyvolával - nepamatuju si přesně už, co to bylo, ale pamatuju si, jako by to bylo teď, že mám hroznou kupu různých filmů a už se toho chci zbavit a je mi jasné, že to stejně bude na levačku, protože každej jsem vyfotil jiným foťákem a některé tam leží už pěknou dobu, a tak hledám filmy se stejnými volacími časy, protože lepší vyvolat teď než nikdy. Jako by to bylo teď, si to vybavuju.. Šoupni to tam, zavři oči a šlápni na plyn!

 

 

Tak jsem to zkusil a filmy jsou vyvolané zcela korektně :-)


  • 0

#32 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 červen 2019 - 08:51:58

Tak tak, sám pan Mašek :smile:

ha, to jsi mi radost neudělal,  tím starým pánem...  byli jsme  spolužáci :-D.    Tak  ho ode mě pozdravuj,   už jsem ho neviděl  mrtě moc let.  :-)


  • 0

#33 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 14 červen 2019 - 09:10:04

:-D no já myslel starý v porovnání se zbytkem personálu toho foto studia. Tipuju, že je těsně v předdůchodovém věku. Teď už tam ale nechodím, byl jsem u nich naposledy asi před dvěma lety.

Jinak jsem moc rád, že se tady ty dva zavedené obchůdky udržely a zdá se, že prosperují.


  • 0

#34 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 14 červen 2019 - 10:51:59

Salo, a to je dobře,  že jsou tam  i dnes dva obchůdky s fotomateriálem.   Za mého mládí  tam taky byly jen dva... drogerie-foto-kino  na  rohu Divišáku a Malé Michalské,   a  menší drogerie-foto-kino  nad Vlkovou věží,  naproti ASU.  V obou byli  skvělí  vedoucí  i  zástupkyně, což pro podpultovou podporu bylo  velmi důležité.     :-) .   Snad je Ota Mašek rychlejší  než  tehdejší plánované zásobování -   dovoz od  soudruhů z NDR byl jednou za kvartál,  od imperialistů  před vánoci, ale psst!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních