Přejít na obsah


Fotka

rollei 70mm

rollei negativ 70mm expozice expirace

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 AdamD

AdamD

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPraha x Blatná
Reputace: 2

Publikováno 23 April 2019 - 09:11:32

Nazdar vespolek,

 

koupil jsem si 70mm film rollei professional metráž. Podle datasheetu na maco by to mělo být to samé jako IR400. Po dlouhém zápasení jsem opravil kazetu na MamiyiRb aby nepouštěla světlo jak cedník vodu a počítadlo počítalo. Film jsem měl v lednničce a občas jsem odtočil na zkoušku těsnosti kazety. Včera jsem se pustil do focení naostro a začal fotit podotýkám bez IR filtru na iso 320-400 plus mínus. První pokus byla úplná tragédie, volání v ID-11 1+3, odhadl jsem čas a dal jsem tomu asi 25minut. Výsledek byl negativ s náznaky vyvolání, úplně průhledný, sem tam neznatelný obrys. Další pokus deset minut v microphenu stock z toho už se dalo zvětšovat, za použití magenta filtru na 200M, takže taky úplně placatý negativ. Třetí pokus už vypadá trochu k světu, ale ten byl na 17 minut v microphenu stock, a nejlépe vypadá snímek omylem vyfocený na iso 100.

 

Takže kde je chyba, vidím to sám na film, protože když dosáhnu výsledku jenom při použití microphenu stock na 17 minut při nafocení na 100iso tak se mi zdá, že film je prostě po smrti. Nebo mi něco zásadního úplně uniká?

 

Expirace někdy 2022.

 

 

film: https://www.maco.pho...pelt-perforiert

tady je datasheet: https://s3-eu-centra...atenblatt_d.pdf

 

Díky za případné nápady.

AD


  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 23 April 2019 - 09:42:32

Můj osobní názor:  Dej tomu filmu napapat.   exponuj na EI 200 a  vyvolávej v D76/ID11  ve stocku bez ředění.     Já bych  pro tento film  ID11/D76 v ředění 1+3 nikdy nepoužil (a pokud už,  tak nejvýš 1+1 a alespoň 12 minut, pro 20st.C raději o trochu déle). 

p.s.  podobnou emulzi  má asi Mahn/MACO (vlastník ochranné známky Rollei pro film. materiál)  na  surveillance filmech,   je to  mrška vybíravá,  v některých vývojkách  vyvoláno velmi dobře  a  rychle,  v jiných (a ještě k tomu ředěných) je to  slabůčké jak pavučinka, i když se ho našinec snaží podojit do poslední kapky.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:rollei, negativ, 70mm, expozice, expirace

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních