Přejít na obsah


Fotka

JCH StreetPan 400


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 48

Publikováno 6 červen 2019 - 19:41:17

Ahoj,

 

zajímalo mě, zda je mezi vámi někdo kdo fotí na tento film? Máte nějaké doporučení ohledně expozice a volání? Také by mě docela zajímalo jestli je známo co to je vlastně za emulzi? Tipnul bych si že to bude přebalený v současnosti produkovaný film, nebo se pletu?

 

Díky


  • 0

#2 koaloo

koaloo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha/HK/Zlín
Reputace: 14

Publikováno 7 červen 2019 - 08:48:25

no podle toho kde a za kolik to prodávají, tak tipuju nějaký dost prošlý hegeš, který se už nedá nikomu jinému než hipsterům prodat


  • -1

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 červen 2019 - 08:58:51

Tipuješ nesprávně.

 

Je to Rollei Retro 400s.


  • 0

#4 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 7 červen 2019 - 09:05:39

Ten film dává to co mám rád. Uvažuju o zakoupení několika kusů kina... You Tube hafo ukázek. Kdo hledá tak najde...
  • 0

#5 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 7 červen 2019 - 09:10:06

JCH (Japan Camera Hunter) StreePan 400 je oznacovany ako nový film, ale vraj je postaveny na zakladoch ukoncenej Agfy. Ide o docela kontrastny film. Viac inof o tom filme sa da najst na oficialnych strankach JCH.


  • 0

#6 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 7 červen 2019 - 09:13:04

Nějaký přebal průmyslového surveillance filmu jako dělal Ilford P3 a P4. Pokud je to opravdu jen přebalený RR400S, tak to vyrábí Agfa-Gevaert v Belgii (vyrábí průmyslové filmy - letecké a RTG). Vyzkoušel jsem P3 jednou a filmy co mi zbyly posílám dál. Já raději sáhnu po Ilfordu Pan 400. Pro hipstera je to ale cajk volba.


  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 červen 2019 - 09:19:11

Kdyby se někdo chtěl náhodou zeptat...

JCH StreetPan400 ~ Rollei Retro 400S ~ Agfa Aviphot 

 

Ale pro Aviphot se nedohledají vyvolávací časy na DigitalTruth, že :)


  • 0

#8 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červen 2019 - 09:49:04

Agfa kdysi  vyráběla  surveillance (a AIR) filmy 400,  podle před 10 lety získané informace  se polévala tato emulze  dál pro německou firmu Hans O.Mahn GmbH a Co. KG,  která mj. provozuje  obchod macodirect.de, na lince pocházející ze zrachovalé Afgy  Já  před 10 lety kupoval v bulcích MACO PET400 surveillance filmy,   o něco později  stejný film, na etiketě bulku MACO PTC400 (PTC=police traffic control). Tento film  se  dělá dodnes, prodává se nyní pod jiným označením, viz: https://www.macodire...erwachungsfilm/

A jak  správně podotkl Berraneck  (a už kdysi dávno i Dubraro),   Rollei Retro 400s je vlastně totéž.   

Na krabičkách  JCH  je poctivě uvedeno,  že je to vyrobeno v Belgii.   Pan Hunt  asi těžko  poví,   kde  a  od koho ten svůj film nakupuje, (ale  nechci ho nespravedlivě podezřívat,  já se ho na to ani neptal).   Určitě to  dělá dobře,  jeho marketing  je  úspěšný.

Ale pro zajímavost,   německá firma S+K Ortleb GmbH  kromě  služeb  (vyvolání  surveillance filmů  až  po  foto z nich  pro  zaryté zastánce  stříbra  v  kamerových systémech) prodává i  surveillance filmy 400,   který  je  dle dříve získané informace  rovněž  ze  stejného zdroje,  ovšem  tahle  firma ho  nabízí v bulcích a dokonce za  podstatně  nižší  cenu svým smluvním  partnerům (viz  ceník u nich na stránek v PDF, zvláště bulk 30,4m   je  cenově zajímavý)

Pozn.:    bylo by  možná fajn pro poznání  stejně nafotit,  naprosto stejně vyvolat a porovnat všechny tyto  filmy.   Maco PET400 i PTC400 ještě mám  schovanej u ledu,   rád na něj někdy  fotím (občas něco  na střídačku  rozmrazím a  namotám si do kazet).  


  • 1

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červen 2019 - 10:01:09

Nakadah:   z jednoho neúspěšného vyzkoušení  jakéhokoli  filmu  nelze  přijmout  všeobecný názor,  že  je  špatný.   Například  já  (a  spousta dalších jen ze zdejší z temné komory i  zde neaktivních fotografů)   jsem  nafotil  a zpracoval   již  stovky  kazet P3  a  desítky  kazet  P4,   a jsem  s  tím filmem a fotkami z nich  velice  spokojen.   Stalo se  dokonce,  že jeden fotograf  (dost zvučné jméno,  proto jej nebudu jmenovat tady)  si vzal  na vyzkoušení  10 kazet  a  za  pár dnů  přijel  s batohem  pro vše,  co  zbylo  po  rozdělení půlpalety.  Ovšem  nepopírám,  že  se  tu  tehdy,  kdy  se  medvěd  porcoval,   sem tam  ozvaly  hlasy,  že film je  moc tenký,  že se  kroutí,   ale  příčinu  toho kroucení  neodhalili,   když  pod mnoha desítkami jiných rukou se  nekroutí.  Já tu  nejsem  od  toho,  abych  posuzoval  ruce  a schopnosti jednotlivců.   Někomu se  prostě  daří a někomu nedaří,   jako  ve  všech jiných oborech.  

A mimochodem, Ilford  nedělal  žádný přebal  průmyslového surveillance filmu,    ten ty filmy  skutečně  vyráběl a mnoho let  dodával  pro bankovní a dopravní kamerové systémy do celého světa předtím,  než  masově nastoupila v provozu levnější digitální technologie.  :-)


  • 1

#10 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červen 2019 - 10:09:41

Kdyby se někdo chtěl náhodou zeptat...

JCH StreetPan400 ~ Rollei Retro 400S ~ Agfa Aviphot 

 

Ale pro Aviphot se nedohledají vyvolávací časy na DigitalTruth, že :)

možná i takto: 

JCH StreetPan400 ~ Rollei Retro 400S ~ Agfa Aviphot ~ Maco PET400 ~ Maco PTC400 ~ Maco TS Eagle AQS.

Kdyby se mi podařilo získat  alespoň vzorek  (kazetu)  tří prvních jmenovaných,   rád bych  to  otestoval,  jestli  tato  domněnka je  správná


  • 0

#11 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 červen 2019 - 10:14:37

Nakadah:   z jednoho neúspěšného vyzkoušení  jakéhokoli  filmu  nelze  přijmout  všeobecný názor,  že  je  špatný.   Například  já  (a  spousta dalších jen ze zdejší z temné komory i  zde neaktivních fotografů)   jsem  nafotil  a zpracoval   již  stovky  kazet P3  a  desítky  kazet  P4,   a jsem  s  tím filmem a fotkami z nich  velice  spokojen.   Stalo se  dokonce,  že jeden fotograf  (dost zvučné jméno,  proto jej nebudu jmenovat tady)  si vzal  na vyzkoušení  10 kazet  a  za  pár dnů  přijel  s batohem  pro vše,  co  zbylo  po  rozdělení půlpalety.  Ovšem  nepopírám,  že  se  tu  tehdy,  kdy  se  medvěd  porcoval,   sem tam  ozvaly  hlasy,  že film je  moc tenký,  že se  kroutí,   ale  příčinu  toho kroucení  neodhalili,   když  pod mnoha desítkami jiných rukou se  nekroutí.  Já tu  nejsem  od  toho,  abych  posuzoval  ruce  a schopnosti jednotlivců.   Někomu se  prostě  daří a někomu nedaří,   jako  ve  všech jiných oborech.  

A mimochodem, Ilford  nedělal  žádný přebal  průmyslového surveillance filmu,    ten ty filmy  skutečně  vyráběl a mnoho let  dodával  pro bankovní a dopravní kamerové systémy do celého světa předtím,  než  masově nastoupila v provozu levnější digitální technologie.  :smile:

 

Jak P3 tak P4 sou dobre emulze, ktere jdou i fajne pushovat...jedina odlisnost toho filmu je, ze P3 je na tenci podlozce nez sme normalne zvykli... a potom jeste zrno...tady je to samozrejme ciste subjektivni zalezitost kazdeho autora, a taky urcite druh vyvojky ve ktere film vykoupeme. Ale obecne je znitost vyssi nez treba u zminovane Pan400 nebo EjdzPiiiiFajfff .....hlavne tedy u toho pushe

 

Z vyse jmenovanych filmu, me osobne nejvice oslovil MACO PTC ... sice sou jeho vyvolavaci casy znacne "astronomicke" pro cloveka jako ja co je zvykly delat ve stocku... o push procesu ani nemluvne...ne ze to moc dobre nejdem, ale to je uz zbytecne.... Mam posledni 4 kazetky v mrazaku a uvazuju co s nima... ale krasny matros co do tonality a vysledku..... A jeho dalsi vyhodou je ze je na pruhledne podlozce... ten netusim esi je to polyester nebo acetat, ale delaji se z toho krasne diaky!


  • 0

#12 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červen 2019 - 10:53:21

Rede,  bingo.

Rollei Retro 400S ~ Agfa Aviphot ~ Maco PET400 ~ Maco PTC400 ~ Maco TS Eagle AQS.

mají  stejnou podložku.

Schichtträger: maßhaltiges, reißfestes Polyester, 100mikrom, glasklar
Schichtaufbau
- Emulsionsseite: Schutzschicht+Emulsionsschichten+PET Unterlage 100mikrom
- Rückseite: NC-Schutzschicht
Gesamtschichtdicke: ( ohne Schichtträger ) 7,5mikrom
Empfindlichkeit: ISO 400/27°
Körnigkeit: RMS (x1000): 11.0 Refinal, 15min,20°C
Auflösungsvermögen: Kontrast: 1000:1 Linien/mm: 160

 

hodně  jsem  z toho filmu nazvětšoval  na formát  až  42x60cm,   zrno  je  až  neskutečně  jemné,   rozlišovací schopnost  úžasná.   Pushovat  se  moc  nedá,  dobře snese  +1 až -1,5 EV (dle vývojky), více podexponovat  znamená určitou ztrátu detailu ve stínech.  Nejlepší výsledky  mám v pseudoatomalu,   kde i  tonalita je  fajná a škála  jasů  parádní. 

 

u ilfordích emulzí pozor na rodinal,   zrno  bývá bakané (subjektivní pocit?), naopak  xtol (ale i D76d) dává  výborný výsledek. 


  • 0

#13 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 7 červen 2019 - 11:12:28

jirin_ol: ne to nejde dělat závěry podle jednoho filmu s modrou podložkou tenkou jako střívko od jitrnice. Ale ilford mě tu smůlu že byl pověstná tečka za experimentováním s filmy a vývojkami. Už mě to přestalo bavit, jdu zpět na jistotu.


  • 0

#14 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 7 červen 2019 - 11:15:31

a  o tom je fotografie  na film,   smiřme se s tím, že každý má tu jistotu někde jinde.   Já  ji  u Ilfordů  nacházím již od r. 1975 :-) 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních