Přejít na obsah


Fotka

Meopta 6 Standard, 35mm držiak filmu

Meopta 6 Standard 35mm držiak filmu chémia

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 brnj

brnj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červenec 2019 - 14:54:56

Pekný deň, potrebujem poradit fotografii sa venujem už dlho ale doteraz hlavne digitálnej ale tiež trochu analógovej ak je na film, avšak zatial som nič nevyvolával ani film ani fotky, film zatial nechám na fotolab . Dnes mi švagrík doniesol domov zvetšovák Meopta 6 Standard, chcem ho využiť najme na fotogram, tiež bi som rád ked ho už mám vyvolal fotky z 35mm filmu, avšak postrádam 35 mm držiak na film je tam len stredoformát, myslím. Na držiaku filmu je akurát nalepený rámček z papiera vo velkosti 35mm ale to nepokladám za štastné riešenie. Preto by som mal na vás otázku ako toto riešite, ešte sa chcem spýtať ked som už tu, dal mi k tomu kpec starej chémie predpokladám že kupovanej ešte za socializmu tak to už asi len vyhodit a ak áno ako sa zbavit takejto chémie nie som si istý či je odpadkový kôš ta správna volba. ďakujem za odpoved. 


  • 0

#2 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 28 červenec 2019 - 17:57:50

V tom zväčšováku je len jeden držiak na 6x6. Kinofilm sa vkladá do toho istého. Keď otvoríš tie dve sklíčka, v hornej časti naľavo aj napravo by mali byť po tri dierky a v jednej by mal byť zasunutý kolíček. Keď je v horných dierkach, je na 6x6. Keď v dolných je na kinofilm. Tie prostredné dierky sú na už nepoužívaný film šírky 40 mm. Opemus IIa mal už tie dorazy vyriešené posuvne.
  • 0

#3 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 28 červenec 2019 - 18:11:29

Prepáč ja ti tu rozprávam o opemuse. Ale v tej meopte 6 to musí vyzerať obdobne. Keď sa tú chémiu bojíš použiť, posuň ju ďalej. Tá degraduje hlavne keď je už tekutá. V prášku vie vydržať dlho. Záleží na tom čo. Taký ustaĺovač je nesmrteľný. A keď likvidovať, tak asi radšej odborne.
  • 1

#4 brnj

brnj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 červenec 2019 - 19:34:26

Ďakujem za odpoved a radu, asi to s tou chémiou skúsim "tak sa mi zdá že je tam všetko čiže vývojka, prerušovač aj ustalovač a je to v prášku" dostal som k tomu aj fotopapier tak mám na čom testovať. Tú meoptu preskúmam či tam niečo neobjavím na 35mm film.


  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 červenec 2019 - 14:48:23

Čo sa týka chémie, ak nie je v sáčku stvrdnutá, ale sypká, nemal by byť problém, ale pre istotu treba urobiť test, kúsok filmu vyvolať  a posúdiť.


  • 0

#6 brnj

brnj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 červenec 2019 - 13:19:53

Dakujem ua odpovede, chémiu som objednal radšej novú + nový fotopapier pozeral som na tom dátum expirtácie a bol 1994. Trápi ma však akoi likvidovať chémiu npr. už zriednú tiež mám otázku nech nezakladám dalšie vlákno ako pracovat so svetocitlivím foto materiálom, čiže krabicu s papierom otvorím a kus papiera vybereiem pri červenom svetle a naexponujem, ostatný papier nechám v krabci ktorú uzavriem a rozosvietim svetlo či musím ten papier skladovat v napr. v tme, len ho nechcem znehodnotit svetlom. ono tých otázok bude asi viac. Tiež ma zaujíma kde kupujete chémiu a papier teraz som objednal v Prolaika.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Meopta 6 Standard, 35mm, držiak filmu, chémia

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních