Přejít na obsah


Fotka

Rollei Digibase CN 200

nemaskovaný film barevný negativní film rollei

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 29 July 2019 - 22:20:15

Zkoušel někdo? Má jít o nemaskovaný barevný negativní film. Určený speciálně pro digitální výstup (sken), kde funkci maskování vedlejších hustot barviv může bez problému převzít softvér. Napadlo mě, že optickochemický print z tohoto nemaskovaného negativu by mohl dát takový ten retrovzhled, po kterém často bažíme...


  • 0

#2 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 30 July 2019 - 06:30:27

https://www.youtube....h?v=akqjtRSJka8

 

Nezkoušel jsem, ale vypadá zajímavě. Opravdu to má čirou PES podložku bez oranžové masky. Jen jsem nenašel, kde by ho tedy měli skladem v prodeji.


  • 0

#3 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 July 2019 - 08:53:42

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.


  • 0

#4 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 30 July 2019 - 10:37:19

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.

Ten už na trhu taky není.Pro proces C41 je s barevným posunem.


  • 0

#5 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 July 2019 - 11:30:33

 

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.

Ten už na trhu taky není.Pro proces C41 je s barevným posunem.

 

Crossbird ve svitku je běžně v prodeji a není drahý, má ho Bé i Škoda.


  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 30 July 2019 - 17:55:07

Jo maji :) Je to necelej měsíc co jsem ho sháněl a v nabídce ho neměli.Psali že firma co dodává podložku tak přestala dodávat.

 

 

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.

Ten už na trhu taky není.Pro proces C41 je s barevným posunem.

 

Crossbird ve svitku je běžně v prodeji a není drahý, má ho Bé i Škoda.

 


  • 0

#7 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 30 July 2019 - 19:29:52

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.

Aha, to sorry, dostupnost jsem nezjišťoval. Ten trh s filmy se v současnosti nesnesitelně mění...

Crossbird je vlastnostmi E-6 film, takže nebude totožný. Škoda, že není ve 135.

Digibase byl určením C-41 pro digitál, což mi přišlo jako zajímavý nápad pro dnešní, kdy beztak každý fotolab dělá fotky z negativů digitální cestou. Takže bych si uměl představit situaci, kdy by výrobci přestali dělat maskované filmy úplně a dělaly by se jen bezmaskové "digitální" filmy. Jenže to by znamenalo změnu zavedené technologie, do čehož se asi v dnešní situaci už nikomu z "velkých" nechce.


  • 0

#8 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 30 July 2019 - 20:53:04

 

Bohužel se již od r. 2014 nevyrábí. Emulze to byla AgfaColor Optima 200, o podložce podrobnosti neznám. Náhradou má zřejmě být Rollei Crossbird 200, nevím jakou má emulzi, ale vzhledem k tomu, že je určen jak pro C-41, tak i E-6 se dá předpokládat čirá podložka.

Aha, to sorry, dostupnost jsem nezjišťoval. Ten trh s filmy se v současnosti nesnesitelně mění...

Crossbird je vlastnostmi E-6 film, takže nebude totožný. Škoda, že není ve 135.

Digibase byl určením C-41 pro digitál, což mi přišlo jako zajímavý nápad pro dnešní, kdy beztak každý fotolab dělá fotky z negativů digitální cestou. Takže bych si uměl představit situaci, kdy by výrobci přestali dělat maskované filmy úplně a dělaly by se jen bezmaskové "digitální" filmy. Jenže to by znamenalo změnu zavedené technologie, do čehož se asi v dnešní situaci už nikomu z "velkých" nechce.

 

V kinu.se dělal bohužel už není :sad:


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 31 July 2019 - 06:29:45

 

Ten trh s filmy se v současnosti nesnesitelně mění...
Mění se hlavně  krabičky a potisky.

  • -1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:nemaskovaný film, barevný negativní film, rollei

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních