Přejít na obsah


Fotka

28mm hledáčkový fotoaparát

28mm objektiv kompaktní fotoaparát

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#1 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 31 červenec 2019 - 11:34:08

V poslední době mě začalo bavit fotit 28mm objektivem, ale ne vždy je praktické brát s sebou zrcadlovku. Sháním nějaký malý fotopřístroj na 135-film, ale s možností ručního (nebo alespoň zásahu do automatického) nastavení a slušnou kresbou objektivu, žádné "lomo". Nějaký starší kompakt s 28mm pevnoohniskovým sklem, zároveň však aby to nebyla nějaká "hipsterská kultovní retrozáležitost", za kterou bych musel vyklopit majlant. Máte nějaké tipy?


  • 0

#2 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 31 červenec 2019 - 12:09:21

Nikon AF600, Fujifilm Tiara, jinak jsou ceny strašlivý, dát dvacku za Minoltu TC1 je naprosto absurdní.


  • -1

#3 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 31 červenec 2019 - 12:22:21

Chtěl jsem doporučit Nikon 28Ti... a koukám, on už je vlastně taky v kategorii "hipsterská kultovní retrozáležitost"


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 červenec 2019 - 12:36:36

Olympus XA4


  • 2

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 31 červenec 2019 - 12:40:42

Haha.. ceny se vrátily na původní úroveň, kdy se tyhle kousky prodávaly nové. 

 

S dnešními cenami kompaktů bych neváhal doporučit Leica CL, i když malé 28mm objektivy na Mko se shánějí blbě.

 

Olympus XA4 mám a je fajn.


  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 červenec 2019 - 13:00:07

Taky na ty ceny  koukám jak z jara.  G.A.S. už začíná být doménou movitějších.  


  • 0

#7 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 31 červenec 2019 - 18:46:21

Díky za tipy, no zdá se, že tohle léto si vzhledem k cenám asi radost neudělám, ledaže bych nenakoupil uhlí a hřál se v zimě pohledem na onen širokoúhlý kompaktní klenot (:


  • 1

#8 mojtech

mojtech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 10

Publikováno 31 červenec 2019 - 19:14:41

kompaktov s 35 mm ohniskom je na vyber viac a za lepsie ceny. ak 28 mm tak napr. OM1 s 28 mm f 2.8 je velmi podobna kompaktu.. :)
  • 0

#9 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 31 červenec 2019 - 19:18:32

Kompakty neskutočne vyskočili. Nejaká 'nová vlna' asi.
Na 35mm mám tip (ako ušetriť) na 28mm len ako už spomenul Quick: Nikon AF600.
Alebo: mám na poličke Pentax kompakt, zoom, 90te roky. Má 28 na začiatku a kvalitu obrazu celkom OK, navyše vychytávky ako korekcia +-3EV a pod. Cena do 10 eur.

(Ak je záujem dodám model neskôr: teraz tam chrní synek a máme 'tichý mód'l
  • 0

#10 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 31 červenec 2019 - 20:40:24

kompaktov s 35 mm ohniskom je na vyber viac a za lepsie ceny. ak 28 mm tak napr. OM1 s 28 mm f 2.8 je velmi podobna kompaktu.. :)

Přesně tohle jsem měl na jazyku...už i proto, jak ostudně klesly ceny těhle skvostů...


  • 0

#11 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 31 červenec 2019 - 20:57:50

Ricoh GR.


  • 0

#12 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 31 červenec 2019 - 21:28:06

ďuroT: dík za nabídku, pokud nic neseženu, ozvu se.


  • 0

#13 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 srpen 2019 - 08:16:21

Hlava si spomenula: Pentax Optio 928

(plasťák, ale s fajn ohniskami a funkciami, ani kvalita obrazu nie je úplne zlá)


  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 srpen 2019 - 09:02:29

Ještě existuje Fuji Natura S, má to objektiv 24mm f/1.9. Viděl jsem to jednou v životě, četnost výskytu je podobná jednorožcům.

 

Taky existuje Ricoh GR-21 s objektivem 21mm f/3.5. S tím jsem měl možnost si zafotit a objektiv ve mne zanechal velký dojem.

 

Že by existovalo něco, co tu ještě nezaznělo, to nevím.

 

Já bych ten kompakt doporučil koupit tohle léto, protože příští léto budou ještě dražší. V zimě se dá zahřát focením.


  • 0

#15 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 srpen 2019 - 09:11:38

Ja som mal Fuji DL Super mini (Tiara v JPN), pevný a kvalitný 28mm/3,5 a veľkosť krabičky sardiniek v hliníkovom tele.

Ale plný automat. A ceny tiež "trochu šli hore".


  • 1

#16 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 srpen 2019 - 09:13:16

Spousta kompaktů, které mají i docela kvalitní optiku, lze pořídit za odvoz.

Já takhle přišel např. k Pentaxu Espio 928 (ten splňuje požadavky na ohniskovou vzdálenost 28 mm). Pak jsem takhle pořídil ještě Minoltu Riva Zoom 140ex - ta má na svou kategorii opravdu dobrý objektiv, ale nejkratší ohnisko je 38 mm.


  • 0

#17 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 srpen 2019 - 09:45:32

Ještě existuje Fuji Natura S, má to objektiv 24mm f/1.9. Viděl jsem to jednou v životě, četnost výskytu je podobná jednorožcům.

 

Taky existuje Ricoh GR-21 s objektivem 21mm f/3.5. S tím jsem měl možnost si zafotit a objektiv ve mne zanechal velký dojem.

 

Že by existovalo něco, co tu ještě nezaznělo, to nevím.

 

Já bych ten kompakt doporučil koupit tohle léto, protože příští léto budou ještě dražší. V zimě se dá zahřát focením.

 

 

https://bit.ly/319CrZI vazne?


  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 srpen 2019 - 10:15:33

To mi pripadá ako žart, dať tisíc dolárov za takú hračku? Hm!

Ja som za pár drobných kúpil "Canon Prima ZOOM 70F, nemá síce 28, ktorá mi nechýba, ale 35-70, ale má dobrý objektív, ktorý robí fajn fotky pri dostatočnom svetle, s bleskom tak do 2 metrov.


  • 0

#19 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 1 srpen 2019 - 10:41:01

Hledáčkový přístroj Sovětský FED je to kopie modelu Leica levnější verze.Tech typů se vyrábělo víc,má to závit M 39 a nechá se na to sehnat hodně objektivů.


  • 0

#20 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 1 srpen 2019 - 11:37:59

Muzu prodat Konicu Lexio 70. Je to zoom 28-70, F3.4-7.9, dx kody. Cenu nevim, bude-li zajem, dohodnem se.
Mira
  • 0

#21 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 srpen 2019 - 11:53:14

Koukal jsem na ty FEDky, vypadají zajímavě, FED-3 nebo FED-5, který zvolit? 28mm Industarů jsou na íbeji taky hromady. Asi do toho půjdu. Nejsou s těmito stroji nějaké problémy?


  • 0

#22 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 srpen 2019 - 12:09:47

Maličný point-and-shoot AF aparát či dálkoměr na kinofilm jsem si pořídil  proto,  abych  to  v létě mohl nosit  v  kapse košile na prsou  či kapse bundy  v chladnějších obdobích,   a  měl  to  okamžitě k dispozici.  Jako  kompromis  beru to,  že  oba mnou nejvíce takto s sebou tahané  mají  "jen" 35mm objektiv.   Ovšem jako  obrovský bonus  vnímám vysokou kvalitu  optiky hlavně u toho dálkoměru (XA),  plně srovnatelnou s mnohem většími a  těžšími  SLR.  

Bohužel  tento  můj  požadavek  na  minimální rozměry a hmotnost  nesplňují   další  dálkoměry s výbornou optikou, kterých  mám též  několik,   i když  fotí  skvěle.   Co se mi nevleze do menší kapsy  u košile,  bohužel  většinou leží ve  skříňce.   

a tu XA  s sebou  přiberu  do kapsičky i vždy,  když se mi zachce fotit texas leicou,   neb  je to nejmenší a nejlehčí expozimetr  s  nejjednodušším a nejrychlejším ovládáním,  který mám. A navíc  i  fotí,  kdy se mi zachce  :-).


  • 1

#23 6

6

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 1 srpen 2019 - 12:24:09

Koukal jsem na ty FEDky, vypadají zajímavě, FED-3 nebo FED-5, který zvolit? 28mm Industarů jsou na íbeji taky hromady. Asi do toho půjdu. Nejsou s těmito stroji nějaké problémy?

 

28mm industar bude asi pre čajku (polovičný format) ak je to tento  http://allphotolense...tem/c_1036.html

 

ruská m39 28mm na plne políčko je orion-15


  • 0

#24 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 srpen 2019 - 12:36:11

ruská m39 28mm na plne políčko je orion-15

... se světelností 6. Hmm, to nezní dobře.


  • 0

#25 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 srpen 2019 - 12:42:39

Tohle je oblíbená hra, kdo najde nejdražší BIN kus na eBay a bude tím argumentovat. V pohodě, popojedeme :)

 

Já si někdy říkám, jestli my filmofotografové nejsme příliš rozmazlení. Když nastupovala digitální technologie, excelentní profesionální aparáty se vyprodávaly za směšné ceny. Vypadalo to jako soumrak analogového focení a všichni věštili, jak co nevidět budou filmy nedostupné. Tomu odpovídala cena přístrojů. Naštěstí se černé předpovědi nevyplnily, i když to pro nemálo společností bylo nelehké a také se výběr materiálů značně zúžil. Film však stále žije a vypadá to, že ještě nějakou dobu tomu tak bude. Já to vidím jako pozitivní věc. Pochopitelně, že efektem "neumření" filmu je i to, že filmové přístroje znovu nachází hodnotu a ceny rostou. 

Jestli jsou dnešní ceny filmových aparátů adekvátní se neodvažuji soudit, ale trh na můj názor moc nedbá.

 

Kamarád kupoval cca v roce 2005 nový Ricoh GR-1v za nějakých 13000,- Kč. To je přepočteno na dnešní ceny něco okolo 19000,- Kč, když budu počítat meziročně +2,5% průměrnou inflaci. Kolik by tedy měla být správná cena za bazarový aparát v dobrém stavu dnes? 


  • 0

#26 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 1 srpen 2019 - 12:55:03

Je to jen a jen otázka zájmu spotřebitelů, zda film (i jakákoli jiná technologie) přežije, nebo ne. Dokud bude dostatečný zájem, film se vyrábět bude.

 

U těch aparátů a jiných starých věcí mi přijde, že nabídková cena prostě odráží "kultovnost" daného výrobku, nikoliv jeho reálnou hodnotu. Např. by se stalo, že fotoaparátem XY s mizivou hodnotou fotí slavná zpěvačka AB. Rázem se z XY stane předmět kultu, je o to velký zájem a cena letí nahoru...


  • 0

#27 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 srpen 2019 - 13:13:58

tohle je  asi normální...   za kolik se dnes  běžně  prodávají  i vraky  mopedů Stadion a  pincků?   například...  a  těch příkladů  je  příliš moc na to,  vyjmenovávat je.     


  • 0

#28 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 1 srpen 2019 - 13:44:10

na to ze sa pocet pouzitelnych fotoaparatov uz len odpocitava tak mi pridu tie ceny uplne v poriadku
.
este par kusov prida leica a az budu ceny este vyssie nez dnes tak sa pravdepodobne rozhybe nejaky cinsky startup

.
stale to vsak nebude contax g2 za 150 eur ako by si niekto zelal
  • 0

#29 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 1 srpen 2019 - 13:48:07

Ono spíš jde o to, že za cenu obyč kompaktu jde koupit vyšší třída slr s několika nesrovnatelně lepšími skly. To je na tom poměrně absurdní :-)


  • 0

#30 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 srpen 2019 - 13:52:58

Tomu trendu rozumiem.

Ja sám som sa zbavil zrkadlovky (F3), a kúpil si kompakt z 80tych rokov. 
Teda, presnejšie štyri (rád kupujem po pároch, ako zásobu náhradných dielov) a ešte mi zostalo aj na filmy.

Ale majú 35mm ohniská, tak v tomto vlákne radšej už končím :)


 


  • 0

#31 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 srpen 2019 - 14:04:21

 

Tohle je oblíbená hra, kdo najde nejdražší BIN kus na eBay a bude tím argumentovat. V pohodě, popojedeme :)

 

Já si někdy říkám, jestli my filmofotografové nejsme příliš rozmazlení. Když nastupovala digitální technologie, excelentní profesionální aparáty se vyprodávaly za směšné ceny. Vypadalo to jako soumrak analogového focení a všichni věštili, jak co nevidět budou filmy nedostupné. Tomu odpovídala cena přístrojů. Naštěstí se černé předpovědi nevyplnily, i když to pro nemálo společností bylo nelehké a také se výběr materiálů značně zúžil. Film však stále žije a vypadá to, že ještě nějakou dobu tomu tak bude. Já to vidím jako pozitivní věc. Pochopitelně, že efektem "neumření" filmu je i to, že filmové přístroje znovu nachází hodnotu a ceny rostou. 

Jestli jsou dnešní ceny filmových aparátů adekvátní se neodvažuji soudit, ale trh na můj názor moc nedbá.

 

Kamarád kupoval cca v roce 2005 nový Ricoh GR-1v za nějakých 13000,- Kč. To je přepočteno na dnešní ceny něco okolo 19000,- Kč, když budu počítat meziročně +2,5% průměrnou inflaci. Kolik by tedy měla být správná cena za bazarový aparát v dobrém stavu dnes? 

 

 

 

To je presne ono... a navic i milos ma pravdu... je rozdil aparat a pouzitelny aparat...

 

Vlastni tri mjucka...jedno z doby co jeste kupovali moji rodice (5tisic) pred x lety... a dve sem koupil nekdy mezi roky 2010-2012 po petistovce (bohuzel mam tu nemoc jako duri, musim mit vice kusu kvuli opravitelnosti a nahraditelnosti)... na jednu stranu se dneska lidi zlobi, ze mjucko se neska prodava za 5-6 tisic...ale kdyz ja vemu v potaz ze vlastne nasi ho tenkrat kupovali za stejne penize :) a to vlastne stacilo aby se doba analogova ukazala jako nesmrtelna a jeden zaber na "znameho fotografa" jak foti mjuckem...a bylo z5 na puvodni cene


  • 0

#32 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 1 srpen 2019 - 14:06:20

Ale abych taky neodbocoval z tematu ... FED 3 je podle me trosku hezci nez FED 4 ale urcite doporucuji ten krasny Jupiter-8 50mm F2 (i kdyz je tohle tema o tech 35mm) ten se poved....


  • 0

#33 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 1 srpen 2019 - 14:15:26

Koukal jsem na ty FEDky, vypadají zajímavě, FED-3 nebo FED-5, který zvolit? 28mm Industarů jsou na íbeji taky hromady. Asi do toho půjdu. Nejsou s těmito stroji nějaké problémy?

Osobně i od lidí co ho měly tak bez problémů.fotil jsem sním i za mrazů  kolem 20 stupňů a nezamrzl.Měl jsem pouze 39 mm,dělali i 28/4,5.Když přišli minilaby a barevná fotka tak lidi se zbavovali Praktic,Zenitů a kupovali automaty který měli pevný ohnisko,jeden čas  jednu clonu.Taky jsem nechápavě koukal kam ten trend spěje.Mělo to výhodu že takovej FED člověk dostal zdarma.


  • 0

#34 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 srpen 2019 - 14:27:40

Haha to je přece jednoduché. Ty foťáky nejsou drahé, vy jen prostě máte málo peněz.

 

(pro pochopení link )

 

Apropo Contax T3 stál hodně ještě předtím, než s ním začal fotit Kanye West.


  • 1

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 1 srpen 2019 - 14:50:39

Správný čech vždy přepočítával  cenu čehokoli na piva. 

Počátkem 70tých let jsem mohl mít  za  cenu  praktiky LLC s  50mm a 20mm sklem 3858 (!) desítek. Ovšem  padlo  na to  5 měsíčních platů mého živitele. 

Takže i ten kýmsi výše uvedený kultovní Contax G2 i  se stejně kultovními objektivy 28,45 a 90mm   za cenu přibližně stejného počtu lahvových gambáčů  je dnes pořád sakramentsky levný,  vůbec když na to stačí dvě čisté mzdy.

Vše je relativní. 


  • 1

#36 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 srpen 2019 - 08:07:32

já byl na čtyřicítky, většinou mrňavý dálkoměry a bessa

pak na širokáče, osmadvacítka je úžasná při blízkém kontaktu s děním

nyní jsem už zase na čtyřicítky, takže rollei 35, do saka se vejde a je tam ta královská záštita

asi to nějak sou visí s věkem  :cool:


  • 0

#37 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 2 srpen 2019 - 08:14:51

Asi taky Ricoh GR1, ale hodně to závisí na stavu a ta elektrika může kdykoliv odejít. Takovej Olympus OM1 s 28/2.8 (téměř pancake!) vejde skoro celý do chlapské dlaně! Dneska vyfotím. :mrgreen:


  • 0

#38 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 2 srpen 2019 - 13:20:43

hlavni duvod pro hledackovy aparat vidim ne v kapesnosti ale v tom ze nevidite co fotite

.

matnice a jak je tady mezi cudlikari dobrym zvykem i svetelny objektiv, uz i v kinofilmu natoz stredoformatu navozuje pocit "prostorove atraktivnosti"

 

.

v nazvetsovane/naskenovane reprodukci to byva sklamani nejen pro ostatni ale castokrat i fotografa (pro toho dvakrat - casem vyprcha ten pocit ze prece videl neco zcela skveleho a neopakovatelneho)


  • 1

#39 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 2 srpen 2019 - 18:41:10

OM1 s 28/2.8 na dlani. To sklo je neuveritelne ostre a cely set se vejde do vetsi kapsy bundy/kabatu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#40 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 2 srpen 2019 - 18:46:46

hlavni duvod pro hledackovy aparat vidim ne v kapesnosti ale v tom ze nevidite co fotite

.

matnice a jak je tady mezi cudlikari dobrym zvykem i svetelny objektiv, uz i v kinofilmu natoz stredoformatu navozuje pocit "prostorove atraktivnosti"

 

.

v nazvetsovane/naskenovane reprodukci to byva sklamani nejen pro ostatni ale castokrat i fotografa (pro toho dvakrat - casem vyprcha ten pocit ze prece videl neco zcela skveleho a neopakovatelneho)

 

... hele to mě nenapadlo, ale je to pravda veliká...  :-P 


  • 0

#41 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 srpen 2019 - 19:18:49

OM1 s 28/2.8 na dlani. To sklo je neuveritelne ostre a cely set se vejde do vetsi kapsy bundy/kabatu.

Přestaňte se už vtírat s těmi Olympusy.... zuikoholismus jsem si zakázal, zakázal, zakázal :)


  • 0

#42 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 2 srpen 2019 - 20:17:15

Někdo má velký ruce a jinej zas menší .Třeba Pentax má některý zrcadlovky menší než Olympus i Minolta tím taky vynikala.Nechci to sem cpát bavíme se tu jiným.


  • 0

#43 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 2 srpen 2019 - 20:58:39

da se na to divat i tak ze kdo ma velkou rukou hluboko do kapsy tak

.

se tam vejde "cokoliv"

 

.

no vidis


  • 0

#44 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 srpen 2019 - 22:55:51

Někdo má velký ruce a jinej zas menší .Třeba Pentax má některý zrcadlovky menší než Olympus i Minolta tím taky vynikala.Nechci to sem cpát bavíme se tu jiným.


Pentax MV1 s 50mm nebo 28mm ... minizrcadlovecka
  • 0

#45 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 3 srpen 2019 - 15:03:02

Zrcadlovka, byť sebemenší, nikdy nebude zcela kompaktní. A protože bez pouzdra foťák zásadně nenosím, dám to pouzdra a je z toho pořádné bago, bez ohledu na to, že je to o 5mm menší než konkurence. Poctivá zrcadlovka a objektiv ovšem také něco váží...

Navíc koupit si další zrcadlovku (mám Prakticu B200) by mohlo znamenat to, že bych zjistil, že je lepší než ta stávající, takže bych hnedle začal špekulovat o nákupu další optiky a tak :D

 

Chci ale mít možnost fotit na film i v situacích, kdy třeba cestuju stopem s jedním zavazadlem a zároveň nemít strach, že se tomu foťáku něco stane. Možná vlastně nějaký nezajímavý plasťák z 90. let by byl ideální, nebudí to pozornost, protože si pak nikdo nemyslí, že mám nějaký frikulínský digitál, o který by mě mohli okrást.


  • 0

#46 mojtech

mojtech

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • Locationbratislava
Reputace: 10

Publikováno 3 srpen 2019 - 15:26:04

maly, lahky, lacny plastak, pevne ohnisko 28 mm s dobrou kresbou, moznost korigovat automatiku...
vymyslel si si zaujimave zadanie, podla mna tieto pre teba dolezite specifikacie sa nezlucuju v ziadnom z doteraz vyrobenych modelov a znaciek:(

hladal som tiez podobny kompakt, no netrval som na ohnisku 28 mm, zobral som Ricoh ff9 za 13 eur, k tomu nova baterka za 10 eur. splna vsetko co chces az na ohnisko objektivu, ktore je 35 mm.
foti krasne.

tos drzim palce, snad najdes, co hladas.
  • 0

#47 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 3 srpen 2019 - 16:23:10

Já taky kdysi nějakých 10 let stopoval.Vozil sebou zrcadlovku k tomu tak 2-3 objektivy.Pokud bych o ní přišel tak by mě mrzel víc  film kterej by tam zůstal a hlavně nafocený záběry.Zrcadlovku si můžu sehnat novou záběry už mě nikdo nevrátí.


  • 0

#48 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -25

Publikováno 3 srpen 2019 - 22:10:32

Mě kdysi na zrcadlovce uvolnil popruh a foták si pěkně letěl do Smutný doliny.Jen už jsem vyděl jak naskakuje o kameny do výšky a letí a letí. :o Holka  co šla s námi tak nás ukecala at pro něj slezem že část filmu určitě zachráníme a podařilo se. :) Foták se už požít nedal snímky osvícený kousek za perforaci.Ty diáky promítám dodnes a ještě k tomu mám příběh  :eek: .Říkal jsem si aspoň mám něco a zrcadlovku koupím jinou.


  • 1

#49 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 4 srpen 2019 - 06:29:16

Co Minolta z řady HiMatic? Blbý je, že žádná tuším není 28mm... Ale foťák skoro jako mýdlová krabička.
  • 0

#50 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 7 srpen 2019 - 09:59:10

Na co se tím bude fotit? Pokud i diák a má to expozici změřit co nejlépe samo, tak Nikon 28Ti má výhodu moderního maticového měření. Nevýhoda je, že mechanické ručičky nahoře se rády porouchávají. Nemá to sice úplně zásadní vliv na funkčnost, ale nepotěší to. Opravit se to už nedá. Respektive neopravuje už ani výrobce přímo v Japonsku a nenašel jsem ani vhodného dobrodruha v Česku (mám teda model 35Ti, ale měl by se lišit jen objektivem), který by měl přístroje na seřízení, i když máte díly. 

 

Pokud 28/35Ti funguje, je skvělý, vč. kompletního manuálu, dlouhých expozic, volby způsobu měření (maticový vs. preference středu), kompenzace expozice, prostě umí vše. Když odejdou ručičky, je to na ruční ovládání méně pohodlné, ale dá se to (display v hledáčku funguje) a jako automat pořád skvělý. Když odejde něco jiného jako třeba závěrka, je z něj drahé těžítko.

 

Pokud to má být 28mm, má mít manuální funkce a stačí měření s preferencí středu, je tady ještě Fujifilm Klasse 28mm. Levné to taky není, ale údajně je velmi dobrý. Obávám se, že kombinace kapesního provedení, kvalitního objektivu 28mm a automatu/manuálu se prostě levně sehnat nedá. Byly to drahé stroje i nové. Trochu doufám, že někdo tyhle prémiové kompakty začne zase dělat. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních