Přejít na obsah


Fotka

Širokoúhlá předsádka pro kameru Quarz

širokoúhlý konvertor

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 2 srpen 2019 - 13:13:40

Sháním širokoúhlý konvertor pro objektiv kamery Quarz-Zoom DS8-3.

Filtrový závit má průměr 46 mm. Momentálně používám levný čínský širokoúhlý konvertor, který ale kvalitou nevyhovuje, má jen 2 optické prvky.

Vím, že s konvertorem nelze nikdy dosáhnout ostrosti jako s "nativní" ohniskovou vzdáleností, ale v tomhle případě, kdy je objektiv napevno zabudovaný, jiné cesty není.

Na ebayi jsou aktuálně v nabíce tyto předsádky, které jsou pro mě cenově únosné a zároveň nejsou úplným aušusem, ale nevím, co vybrat:

Všechny uvedené by měly mít víc než 2 čočky. U Sigmy je na obrázku vidět, že je 3čočková a nemá ani antireflexní úpravu. Vivanco má jakousi červenou antireflexní vrstvu, ale není zřejmé, kolik čoček má. U Vanguardu není vidět nic, ale asi nebude mít antireflexní vrstvy. Ptal jsem se prodejce na detaily, ale neodpověděl.

Jsem trochu bezradný, protože zkušenosti s těmito předsádkami nemám. Za případné rady předem děkuji.

 


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 srpen 2019 - 21:51:28

Hm.nikdy som síce o tom nerozmýšľal, ale mám taký pocit, že toto ti nepomôže. Sú to všetko veci na nové objektívy digi strojov, a na tú starú dobru gilmovú optiku budú mať zlý vplyv, ale môžem sa mýliť. Kaziť dobrý ruský flmový objektív nejakou predsádkou pre digi sa mi moc nepozdáva.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních