Přejít na obsah

Fotka

Hledám dobrovolníky na testování negativní vývojky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#51 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 12 listopad 2019 - 12:59:32

Aha - to som zabudol napísať - aj minule v maily - že F200 aj F400 je perfo-kino :(

To je to čo Ti večer pošlem mailom - surový sken bez úprav :) Už samotný raw je fajn kontrastný šťavnatý...... žiadna šedivka !!!!! Trochu PP v editore tomu pridá šťavu - samozrejme - ale ....... veď uvidíš sám___ 

• 0

#52 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice
Reputace: 1 049

Publikováno 13 listopad 2019 - 13:30:30

Děkuji,  Rico,  za  balík se surovými skeny. Co k tomu  říct?   Jednoduše:   Ty to  s  těmi  Foma filmy umíš lépe než já! :-)...  ale  vážně:  Tonalita  moc pěkná, vše ostré,  jemnozrnné,   nenajdu  rozdíl  mezi  F200, F400 a AIR200.   Pozdravuj kočičky i modela, s ním se asi moc dobře fotí.  

• 1

#53 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2019 - 14:36:12

Jiří, nepreháňaj :) To spravila tá Tvoja vývojka !!! Ale teší ma tá Tvoja pochvala, nie že nie  ;-) Ešte skúsim trochu podrobnejšie F100 perfo - minule to bolo len také o ničom exponovanie, teraz to dám trochu inak a uvidím ako ten film obstojí v Tvojej vývojke - verím že to bude super !!!

Model je môj tatko, ten už má skoro všetko v p...i - - - tak áno, fotí sa s ním perfektne  :grin:  :grin:

• 0

#54 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 15 listopad 2019 - 07:37:59

Měsíc uplynul jako řeka v Labi,   tak co,  ostatní  dobrovolní testeři?   Už jste  to  rozmíchali a nějaký film vyvolali? 

• 0

#55 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 860 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 138

Publikováno 15 listopad 2019 - 08:23:55

Přiznám se dobrovolně, že jsem ještě ani jednu z tvých vývojek nerozmíchal. Dojíždím vývojky, které jsem měl rozmíchané předtím. Hned pak vyzkouším ty tvoje.

• 0

#56 xcerno12

xcerno12

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 listopad 2019 - 20:56:58

Taky ne, musim nejdriv spotrebovat rozjetou excelku.
  • 0

#57 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 26 listopad 2019 - 11:20:33

tož,  děkuji Ricovi a  Luzjimu za  milou e-mailovou korespondenci,  nevím,  jak  poděkovat  ostatním  "dobrovolníkům",  kteří  se  dosud  neozvali  nijak.   Snad bych jim mohl popřát hezké vánoce a  hodně štěstí v Novém roce.

• 0

#58 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 5 prosinec 2019 - 09:09:48

Tož ďalšia várka volaná vo FV33_j - musel som ju trochu prečistiť lebo na dne vývojky som mal usadené striebro z vyvolaných negatívov, takže teraz je vývojka čistučká-číra a pracuje tak ako má :) V prílohe pokus o report s Broňou 6x7 nabitou neperfo kinom Air200 - výsledný formát negatívu 35x70 - formát " nudle " na report ako stvorený :) Plus pár záber na klasické perfo-kino Fomapan 200... 

Air 200 push ISO 250 - Fomapan200 nominal ISO 200 ___ oba vo volané FV33_j 21-22Celzia čas 11.5 - 12.5 min 

Přiložený soubor (y)

• 3

#59 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 5 prosinec 2019 - 09:39:15

taky jsem v neděli vyvolal dva kinofilmy.   Ilford Pan100 exp.2011 -   bezchybně,  zvětšování na MG RC Xpress na první dobrou,   ovšem nevím, kde  jsem udělal chybu,    před rokem  z eshopu Fomy v HK koupený  Fomapan retro 320 soft, vzorně skladovaný,  exponovaný na  EI200,    dost jsem přidal  na vyvolávacím čase,  přesto    na  filmu  téměř  nic!  

• 0

#60 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 5 prosinec 2019 - 14:07:11

Ja som asi slabo exponoval ten svoj PAN100 - nie že by sa to nedalo použiť, ale po tých Fomapanoch 100-200-400 som zvyknutý na trochu iné krytie ako je " ilfordia šedivka " ... Najbližšie ho asi " pullnem " na ISO64 a pri exponovaní mu trochu " vytnem " do plusu --- možno ešte pridám aj trochu času na volanie - tak som zvedavý čo z toho vylezie :D 

• 0

#61 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 5 prosinec 2019 - 14:22:52

Rico,   odhadnu to:   vylezou ti  podstatně více  kryté a vykreslené stíny,   a  pokud  přidáš  na agitaci při vyvolání,  i podstatně lepší kontrast,  šedivka se konat nebude.    ILFORD Pan100  je  méně kontrastní film  jako  F100,  nemluvě o  F-AIR100 (ten je  velmi kontrastní už sám o sobě,  ten je naopak potřeba  vyvolávat  velmi jemně).  

• 0

#62 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 5 prosinec 2019 - 20:35:00

Jiří presne v to čo popisuješ dúfam aj ja :D

Viem že PAN100 dokáže fajn krytie aj kontrast - žiadna šedivka !!!  keď som s ním robil v Tvojej D76tke tak som vedel čo si môžem dovoliť... s FV33_j ho ešte nemám tak prejdený - tak skúšam postupne. 

• 0

#63 kapros1

kapros1

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 561 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 357

Publikováno 6 prosinec 2019 - 15:34:43

Tož ďalšia várka volaná vo FV33_j - musel som ju trochu prečistiť lebo na dne vývojky som mal usadené striebro z vyvolaných negatívov, takže teraz je vývojka čistučká-číra a pracuje tak ako má :) V prílohe pokus o report s Broňou 6x7 nabitou neperfo kinom Air200 - výsledný formát negatívu 35x70 - formát " nudle " na report ako stvorený :) Plus pár záber na klasické perfo-kino Fomapan 200... 

Air 200 push ISO 250 - Fomapan200 nominal ISO 200 ___ oba vo volané FV33_j 21-22Celzia čas 11.5 - 12.5 min 

Takhle se tedy ta vývojka vyrábí ? :-)

• 0

#64 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 6 prosinec 2019 - 20:38:59

Takhle se tedy ta vývojka vyrábí ? :smile:

Tak se vyrábí  zaostřovák :-D

• 0

#65 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 7 prosinec 2019 - 19:38:37

chvíľku mi trvalo, kým mi došlo o čom je vlastne reč ;-) ;-) ;-)  no áno, dá sa to nazvať aj vývojka - požitie nejakého množstva tejto " vývojky " nejaké tie stavy určite vyvolá... S tým zaostrovákom neviem neviem, u mňa to bolo po vždy ako keby som sa díval cez zle zaostrenú klinovú matnicu ;-)  ;-) 

• 0

#66 Nicole

Nicole

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 12 leden 2020 - 18:11:07

Takže zatím mám otestováno na třech F100 exponovaných na ASA 50 (ještě z léta), čas 5'30'' -  5'45'', teplota a agitace dle doporučení.
Výsledky jsou velmi pěkné, velmi jemné zrno, ostře vykreslené detaily. Nemám teď funkční skener negativů, až to napravím nějaké náhledy tu také dám.
Myslím, že tak do března toho moc nenafotím, tak jeden F400 anebo Kentmere 400, nejspíš na ASA 800, na jaře ale plánuji rozsáhlejší testování :)

• 0

#67 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 13 leden 2020 - 07:40:31

Děkuji za zprávu, Nicole,  těším se na ukázku,  až to bude nazvětšováno.

• 0

#68 Nicole

Nicole

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 13 leden 2020 - 11:18:37

Děkuji za zprávu, Nicole,  těším se na ukázku,  až to bude nazvětšováno.

Nějaké zvětšeniny mám, ale jelikož se má hodnotit negativní vývojka, raději bych tu dala skeny negativů. Přeci jen zvětšenina je ovlivněna tím jak má kdo vyladěný pozitivní proces, proto si myslím, že je v tomto případě vhodnější hodnotit skeny negativů. Můj skener negativů má ale ovladače jen pro Win XP a starší, což sice není problém, ale momentálně doma opravdu nemám kam dát další počítač i samotný skener, ale myslím, že během ledna to vyřeším.

• 1

#69 jirin_ol

jirin_ol

Hrabě kydoň

• Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 341 příspěvků(y)
  • LocationLobkovice

Publikováno 13 leden 2020 - 11:30:22

Nicole,   dělej to tak, co ti možnosti dovolí,  o tom  žádná diskuse.  

Není to na polemiku,  můžou v tom hrát zkušenosti, preference atd. atd.   Má zkušenost mi praví,  že šikovným naskenováním a postprocesem  lze i z  prachmizerného negativu (krytí, tonalita) udělat koukatelný print,   a naopak.   Zvětšování z blbého negativu až tak jednoduché není,  z dobrého  ty  fotky padaj samy! :-)

• 0

#70 rica

rica

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2020 - 21:17:34

Rico,   odhadnu to:   vylezou ti  podstatně více  kryté a vykreslené stíny,   a  pokud  přidáš  na agitaci při vyvolání,  i podstatně lepší kontrast,  šedivka se konat nebude.    ILFORD Pan100  je  méně kontrastní film  jako  F100,  nemluvě o  F-AIR100 (ten je  velmi kontrastní už sám o sobě,  ten je naopak potřeba  vyvolávat  velmi jemně).  

Jiří, tak môžeš si overiť svoj odhad, skeny z posledného volania - Ilford PAN100 a FV33j ____ podotýkam že skeny sú bez akejkoľvek úpravy !!! Akurát prevod neg-to-positive... žiadne levels curves contrast a pod, ako mi to vybehlo zo skeneru tak len prevod do positivu + drastická zmena veľkosti a brutal kompresia jpg aby mi to sem prešlo.... a tak ako som dúfal - žiadna šedivka :)

Nicole: to o tom skenovaní vs zväčšenina to si presne opísala môj prípad :)   

Přiložený soubor (y)

• 2

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních